Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeliler yönetti.  16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP…

06 Eylül 2018

Rizeliler yönetti.  16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP…
16 Yıldır AK Parti iktidarı,daha öncede ANAP iktidarı boyunca ülkemizi, bu kutsal toprakların yetiştirdiği insanlar yönetti.       

İlimizden çıkıp bölge illeri gezdiğimde,gözlerimden yaşlar geldi. Ülkemiz için sevinirken, ilim için, şehrim için ağladım durdum.

İstirham  ediyorummmm !!! her maddi  durumu müsait olan hemşehrilerim , Maçka Zigana yolunu kullanarak Gümüşhane  iline gitmenizdir, gidip de ilimiz de 2 Başbakan bir Devlet Başkanı çıkaran bu il’ de, gelen giden siyasiler, Bürokratlar ,Genel müdürler ,sivil toplum örgütleri, ilimizin abileri , ombusmanları , Devlet Başkanımızın memleketine ne katmışlar daha güzel gözlemlersiniz .Gümüşhane ili yeni baştan sekilledirilip, projelendirildi, küçük bir metropol şehir ortaya çıkarıldı. Bu eser Gümüşhane bürokratinin, siyasetçinin, vekillerinin ve oradaki yerel idare amirlerinin olduğu kadar bu projeleri hayata geçiren  AK Parti iktidarınındır.


 

Ayni şekilde çok övündügümüz  ovit  tünelini de dile  getireceğim. Sadece 12 km. lik tüp geçit, diyerek bizleri avunduran yerel idareciler. O yolun hem Rize bağlantısı ve hem de İspir bağlantısı duble yolu neden takip etmezsiniz.

Maçka Zigana tüneli bizden sonra başlamasına rağmen Duble yolu otoyol gibi yapılmıs,yolun üzerinde muhteşem tünellerde  kısa zamanda bitme noktasına gelmiştir.

ilimiz dışındaki yatırımlara bakıldığında Devlet başkanımızın ve Ak Parti iktidarının her seçimde trendinin neden sürekli yukarı çıktığı daha iyi anlamış olursunuz .

İlimizde, Hemşin ilçemizden başlayan  Çayeli ilcesine dağdan gelen yol projesi yarılanmıs olup durmuştur. Çayeli Madenli’ye kadar yapılan duble yol , Kaptanpaşa’ya kadar  (projesin de var)  devam ettirilmelidir.


 

Gündogdu iç yolu ,durdu neyi bekliyor soruyorum.

Salaha yolu bir tünelle geçistirilemez, tünelde çalışmalar durma noktasında , aciliyet arz ediyor.

Rize’nin yüz akı nefes borusu ,çevre yolu karınca misali devam ediyor yok mu ilgilenecek kimseler.

Derepazarı Maltepe Kendirli yolu yapmayın yazık dır bu şehre.

Pevlivantaşi Ortapazar Yolbaşı Kalkandere yolu yıllarca çalışmalar devam eder hiç sorgulayan yok mu.

Sesleniyorum şehrimizin abilerine ombusmanlarıina seferberlik ilan ediniz.

İlimiz marka şehir turizm şehri olması için ayağa kalkınız.

Son olarak Karayolları bölge müdürü, Her devlet Başkanımız Şehrimize gelme arifesinde,  bütün  ekipmanlarınla ilimizde adeta seferberlik ilan  ediyorsun. Hizmet yapman için illa  devlet başkanımızın mi gelmesi gerekir.

Sahil yolunda çimlerin çiçeklerin budanması icin. Eyyyy genel müdür sahil yolu çöküyor, kırılıyor katranla kapatmaya çalışıyorsun, yapma ,etme ,ilimiz insanı araçlarını rot balans yaptırmaktan  usandı , bir çözüm bul .

Yine yaya alt geçitlerimiz pislik içinde lütfen komşu ilimize  yaptığın hizmetlerin nüfus   oranına bakarak ilimiz Rize ye de yap arz ediyorum ..

Bu il %80 le devlet Başkanımız ve Ak Parti iktidarını sevdiğini her seçimde gösterdi. Gösteriyor da.

Bu ilde muhalefet yok, yok diyede üste yazdıklarım dan dolayı  kimse beni muhalefet ettiğimi sanmasın .Benim içim yanıyor. 30 yıl ilimiz köyüne yaylasına ilçelerine nasıl bir TL daha hizmet  yapabilirimin hesabını yaptım.

Beni Rize milliyetçisi bir kalem olarak değerlendirip yazımı okuyunuz .

SEVGİLERİMLE 

Bayram ARİF TURAN

Paylaş
2.417 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeliler yönetti.  16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP… için 28 Yorum

 1. İstanbul/uma dedi ki:

  4-5 yıldır yaz aylarını Rize’de geçiriyoruz..Bu yaz Ayder yaylasından dönerken akşam üzeri Ardeşen’e dönüp tur atıp sahile çıkıp Rize’ye dönerken sahilde güzel bir çay bahçesi görüp hemen yanaştım.Çocuklar araçtan inip hemen yanındaki oyun parkına koştu.Bizde eşimle çay söyleyip müthiş güzel gün batımını seyrettik kafeden.Birde laz böreği..Tuvaletler temiz kafe temiz, fiyatlar oldukça makul, deniz kıyısı vsvs..SONUÇ; ARDEŞEN BELEDİYESİ yapmış ve işletiyor..Teşekkürler Ardeşen Belediye Başkanına..Birde Rize Sahiline bakın; bu yaz hiç uğramadık bile!!!!

 2. SAHİPSİZ İL RİZE dedi ki:

  ÖNÜMÜZDE BELEDİYE SEÇİMİ VAR RİZE TOP YEKUN İLÇELER DAHİL AK PARTİYE OY VERMESİN GÖR O ZAMAN NELER OLUR BU ŞEHİRDE

 3. osman hoca dedi ki:

  doğru söze ne denir.
  acı ama gerçekler…

 4. Davut dedi ki:

  Rus işçiler sorunu ne olacak sahil camiinin yaninda

 5. MEHMET KAYA dedi ki:

  HEYY SİYASİLERİMİZ x BUNLARA NE DİYORSUN? KONUŞ KONUŞ, KONUŞMAKLA OLUR HER ŞEY. BUNLARI SÖYLEMEKLE SAYIN YAZAR AK PARTİ DÜŞMANI MI OLDU! BELKİDE SİZE GÖRE OLDU, AMA GERÇEKTEN BU GÖRÜŞÜNÜZE GÜLÜYORUM! YA ADAMI (YAZAR) HALLEDİN YADA İŞİN GEREĞİNİ YAPIN!!! FAKAT LÜTFEN DUYMAMAZLIKTAN GELMEYİN….

 6. serkan dedi ki:

  Şehir Hastanesinin ön ihalesi yapılacaktı yapıldı mı acaba? 🙂
  Ne yapılmadı ki Sahil külliyesinden tut teleferiğinden tut otogarından tut Belediye bloklarından tut bir çok proje tabi ki 🙂 Rize’de bazı şeyler ağır işliyor farkında olmak .

 7. Ancerli dedi ki:

  Tek çare bly seçimlerinde tepki oyu vermek. Yoksa hiç bir şey değişmez

 8. Mustafa dedi ki:

  Vermeyin oy! 17 yılda akilanmadiysaniz neyin derdinde Rize li! Her seçim birinci olmak için oy verirseniz hizmet degil havanizi alırsınız! Bir seçimde vermeyin bakın ne oluyor.ahan yerel seçim ve seçmeyinde görelim! yine sececeksiniz! Rizeyi ilçe yapsada akp yine sececeksiniz ! Yalandan ağlamaya gerek yok!

 9. Rizeli dedi ki:

  Diğer illerde muhalefet var. Muhalafete oy var. Rizeye birşey yapmasanda oyunu alırsın…

 10. Mehmet dedi ki:

  İş yazıya geldimi ne güzel eleştiri yapıyoruz ama sandığa gelince hemen duygusala kapılıp oyumuzu 20-25 seneden beri bizleri kandıranlara kanıyoruz.onun için sadece bir dönem verin x partiye bakın o zaman siz sayın hemşerilerim nasıl kıymetli olacaksınız hizmetler peş peşe gelecek inanın sizler kazanacaksınız ilimiz kazanacak herkes bundan karlı çıkacak

 11. Pelivantaşili dedi ki:

  Pelivantaşini denetlemeye gerek yok bence kım kimi denetleyecek. Karayolundakı şefin babası yapi denetim firmasinin müdürü mutayıt trabzonlu 3lü komişyon dolgu olan yolda camurla dolgu oluyur kontrol yok 3 yıl sonra yenıden yapilacak

 12. potomyali dedi ki:

  çok doğru hocam kaleminize sağlık bakıyorumda rizenin çok eksiği var güneysuluyum 4 – 5 yılda bitmeyen bir duble yol ve rizeye yakışır bi otogar iyidere lojistik limanı yanı başımızda trabzon her istediğini alırken biz neden alamıyoruz

 13. atmaça 53 dedi ki:

  Ben Trabzon Zigana üzerinden Kars iline gittim.Duble yollar mükemmel olarak yapılmış.Trabzon Gümüşhane arasında irili ufaklı 53 tünel yapılmış.Gümüşhane adeta yeniden yapılmış yeni bir şehir yapılmış oldukça beğendim.Bizim yazarlar genelde Gümüşhaneyi görmedikleri için Trabzonla mukayese ediyorlar Trabzon uçdu onu unutun.Bayburtu,Erzıncanı,ispartayı görün diyeçeğim.Rizede STÖ Lerinden hiç bir ses çıkmaz herkes koltuğuna yapışmış tuzları kuru.Bir kaç kalem ve bizlerde dilimiz döndüğünye yazılar yazıyoruz tınlayan yok.Saygılar.

 14. hüseyin dedi ki:

  ağzına sağlık kardeşim seni bu yürekliliğinden dolayı kutluyorum yazının altına ımza atıyorum

 15. Rizeli dedi ki:

  Rize Terminali ilimize yakışmıyor. İlimizi ziyarete gelen bir çok kişi terminalın hiç de hoş olmadığını ve Şehir içi yolunun acilen düzenlenmesi gerektiği söyleniyor. Hele yazın bu yol çekilmez oluyor. Acilen düzenlenmesi gerekiyor.

 16. musa dedi ki:

  bu iş trabzon düşmanlığı yapılarak anlatıldı yıllarca.bayram beyi bamteline vurarak yazdığı bu yazısı için tebrik ederim.ilk kez bir yazı da eksikler sorunlar olduğu gibi verilmiş.bizim eksiklerimizi yok trabzon şunu yaptı hep kendilerini düşünüyorlar vs.. yazılacağına bizim eksikler şu diyerek çözümler ortaya konmalı.eveyt rizemiz bir arkadaşımın deyimiyle köy gibi maalesef.trabzonu orduyu evet hatta gümüşhaneyi gördüm bu yaz.bide rize yi düşündüm.arda dağlar kadar fark var.rizede hayali projeler yerine halkın gözünü boyamak için yapılan işler yerine gerçek sorunlara değinilmeli. otopark,trafik,yollar,belediye otobüsü taşımacılığı,düzgün bir sahil yeri,bitmeyen yol tünelin bitmesi,tokinin gelmesi,zırt bırt kesilen sular..vvs..

 17. Ercan DİNÇ dedi ki:

  ya maalesef askoroz güneysu yolu 10 yıldır bitmedi sadece reis geleceği zaman yalakalar 10 gün hızlı çalışıyor ondan sonra ağırdan ağırdan gidiyor göstermelik yol yapıp tamamlamadan açılıyor Alllah herkese vatan için çalışmayı nasip etsin

 18. Baleva dedi ki:

  Kalemine, yüreğine sağlık. Allah razı olsun.

 19. Türk dedi ki:

  Rizede doğup büyüyen bir vatandaş olarak konuyla alakalı benim de söz etmek istediğim birkaç husus var .Acaba kasaba olan Rize mi yoksa rizedeki vizyonsuz yöneticiler mi ?Çift sıra park etmiş araçlardan dolayı trafik sorunu var mesela rizede .Her yağmurda göl olan sokaklar ve yokuşlardan akan adeta dere görünümlü yağmur suları .Atatürk okulunda yukarıya doğru çıkın bok götürüyor ortalığı.Biraz parası olan müteahhitlik yapıyor berbat görünümlü binalar doldurdu rizeyi .Önceden bizim evden deniz görünürdü şimdi on metre ötede yapılan devasa binadan dolayı komşunun evinin içi görünüyor .Bu yapılara ruhsatı kim veriyor.Bi tarafı boyalı bi tarafı tuğlalı yapılar rize meydanına beş dakika yürüme mesafesinde duruyor hala .Sahil lağım kokuyor .Zaten başlı başına bir sorun bu ,şehrin kanalizasyonu denize akıyor ,köylerinki dereye akıyor .Bloklar denilen yer rizenin göbeğinde pislik yuvası resmen merdivenleri balgamdan çıkılmıyor insanın midesi bulanıyor .Suyu olmayan süs havuzunu ,yürümeyen yürüyen merdiveni de gördük .Yeniköy mahallesindeki petrol ofininin yanından eve çıkarken yoldan geri döndüm otuz tane köpek yolda yatıyor akşam saat 22:00. Bu tarz manrazaların rizeye yakışmadığını Rizenin ve Rizelinin çok daha iyisini hakettiğini düşünüyorum .Bence yöneticiler makam odalarından çıkıp hergün en az bir kere rize merkezde mahallelerde dolaşmalılar .Lider başa geçmeden ordu savaş kazanamaz derler .Koltuklardan kalkıp başa geçmek lazım o zaman personel bak nasıl çalısıyor .Ben gurbette yaşıyorum hergün belediyenin verdiği canlı görüntü hizmeti sayesinde rizeyi izler hasret gideririm .Bizim şehrimize yakışan manzara bu değildir.Saygılarımla.

 20. Rocero dedi ki:

  Şu sahildeki koku ne olacak.denizdeki balıklar zehirlendi sıra insanlarda.itfaiyeden mesut yılmaz parkına kadar sahilden yürüyün.burnunuz kokuya dayanıyorsa bişe demiyorum.dugun salonu kafeler,park vs.olan yerden bahsediyorum.bu yaz İstanbul’da İstanbullu nun biri oralar hala kokuyordu demişti bana.utanmistim…rize şehir merkezinde bu durum utanç verici.ustelik insanların dinlendiği ve yediği içtiği bir yer.hic yakışmıyor…yetkililerin dikkatine!!!

 21. Nesrinnn dedi ki:

  Kaleminize sağlık Bayram bey .Bizim sesimiz oluyorsunuz .Rize Belediyesi hakkında’da bir yazınızı bekliyorum saygılar .

 22. S . Temiz dedi ki:

  Rize’de bir İsmet abi ,birde sen çıktın .Reis-i cumhurumuza yakışan bir il olmadığı için yetkilileri bizim adımıza uyarmanızı takdirle karşılıyorum .yazılarınızı da yazmaya başladığınızdan beri takip edip okuyorum tekrar tebrik ediyorum .

 23. saldıray dedi ki:

  hayatımda hiç rizeden kaçacağımı düşünmezdim bu sene kaçtım yazık memlekete hiç bir şey yapılmamış her yer rezalet koca bir köy gibi kimse adam gibi hizmet etmemeiş başkanın şehri bu kadar rezalet olurmu sokakları pis gezilmez yayların yürüyecek yeri kalmamış hizmet sıfır rizede yaşayanlara eziyet ediliyor her yer uçmuş bir sürü hizmet almış rizedekiler yan gelip yatmış vizyonsuz siyasetçiler vizyonsuz yöneticiler yazıklar olsun ne diyelim

 24. bayram arıf turan dedi ki:

  hocam ne mutlu bana sızlerın takdırını almak onurdur

 25. Yılmaz KAVALCI dedi ki:

  Burası RİZE değer başkan Cumhurbaşkanı çıkaran Isparta Malatya Kayseri sonra Erzincan kıyaslama yapılırsa hısım RİZE halen kasaba yazık yazık x tabii güzellikleri doğası denizi termalı yaylası temiz havası değerlendirme yok hep BEN ler var bizler yok yazık yazık her şey sözde söz üçar yazı kalır gelen misafirlere den bizlerde unutuyoruz ağlıyoruz selamlar kalemi kırık olmayan hısımım

 26. ismet kösoğlu dedi ki:

  Bayram kardeşim susan Rizenin sesi olduğun için kutluyorum,bu yazının altına aynen imza atıyorum.Neler yazdığımı en iyi bilenlerdensin maalesef muhalifsin denerek,Trabzon düşmanlığı yapıyorsun denilerek nokta koymamı istiyorlar ama maalesef durmak yok Allah sağlık verdiği sürece devam edeceğim.Kamuoyunun sesi olmaya devam,sizin yazılarınız bana çok büyük destekoluyor teşvik veriyor.Sağol gözlerinden öpüyorum.

 27. Keta53 dedi ki:

  Bılbortları 4*4 luk hızmet dıye reklam dolduruyorlar nerdebu hızmetler bızmı goremıyoruz eskı baskan tası asfaltı soktu tas yaptı bu geldı tasın ustune asfalt yaptı gelen yolla kaldırımla ugrasıyor bıde hızmet yaptık dıyorlar guldurmeyın bu mılletı soz verdınız projelerı yapın 15yıldır soylenıp yapılmayanları yapın mılletı kandırmayın reısın hatırına alıyorsnz oyları mıllet reıse degılde hızmete oy verse bırtane oy alamazsınız hızmet yapın bıraz tleferık termınal bunun gbı projeler haala duruyor

 28. Hakan dedi ki:

  Bende ağlıyorum valla şehir artık yaşanmaz bi yer oldu rizeyi bu hallere düşürenliri Allah’a xx
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle