Hoşgeldiniz   brazzers porno

6, 7 ve 8’inci sınıfta teşekkür belgesi aldı, liseye yerleşemedi

10 Eylül 2018

6, 7 ve 8’inci sınıfta teşekkür belgesi aldı, liseye yerleşemedi

DÜZCE’de, bu yıl lise eğitimine başlaması gereken Mertcan Ozan (14), yaptığı 5 tercihe rağmen herhangi bir okula yerleşemedi. Ortaokulda her yıl teşekkür belgesi alan Ozan, psikolojik sıkıntı yaşadığını söyledi.

Düzce Yeşilçimen Mahallesi’nde oturan Mertcan Ozan’ın, bu yıl lise birinci sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmesi gerekiyor. Mertcan Ozan’ın tercih aşamasında Düzce’de eğitim ve öğretime devam eden 5 devlet lisesine tercih yapmasına rağmen, hiç bir yere yerleşemedi. Ozan, okulların açılmasına 1 hafta kala ne yapacağını henüz bilmiyor.


 

‘İMAM HATİP VE MESLEK LİSESİ TERCİH ETMEDİĞİM İÇİN SORUN YAŞADIM’

İmam hatip ve meslek lisesi tercih etmediği için sorun yaşadığını ileri süren Mertcan Ozan, “Arkadaşlarımın büyük çoğunluğu meslek lisesine gitti. Diğerleri imam hatip tercih etti. Ben imam hatip ya da meslek lisesine gitmek istemediğim için yerleşemedim. İmam hatip lisesi ya da meslek lisesi beni hedeflerime ulaştıramıyor. Ben yükseköğrenim yapmak istiyorum ve bu okullar beni oraya getiremeyecekler buna inanıyorum. Şu an psikolojik olarak sıkıntı yaşıyorum. Çok üzülüyorum. Daha okul kıyafetlerimin dahi ne olduğunu bilmiyorum. Arkadaşlarım 1 hafta sonra okula başlayacaklar. Ben daha okul kıyafetimin ne olduğunu bilmiyorum” dedi.6, 7 VE 8’İNCİ SINIFTA TEŞEKKÜR BELGESİ

Çocuğunun yerleşememesini imam hatip ve meslek lisesi tercihi yapmamaya bağlayan anne Emriye Ozan, “Eksik yaptığımız bir şey yok. Biz meslek lisesi ya da imam hatip lisesine gitmesini istemediğimiz için tercihimizde onlar yoktu. 5 tane seçim hakkımız vardı. 5 seçimimizi de yaptık. Atatürk Anadolu Lisesi, Farabi Anadolu Lisesi, Arsal Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi ve Cumhuriyet Lisesi’ni tercih ettik. Çocuğumun mezun olduğu okulda 200’den fazla 8’inci sınıf öğrencisi vardı. Onları hepsi yerleşti. 200 öğrenciden sadece benim oğlum yerleşemedi. Ben çocuğumun başarısız olduğunu düşünmüyorum. 6, 7 ve 8’inci sınıfta teşekkür belgesi aldı. Not ortalaması 75’in üzerinde” diye konuştu.


 

Emriye Ozan, oğlunun okulda aldığı teşekkür ve başarı belgelerini göstererek, çocuğunun tercih ettiği liselerden birisine yerleştirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Paylaş
245 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

6, 7 ve 8’inci sınıfta teşekkür belgesi aldı, liseye yerleşemedi için 1 yorum

  1. Rocero dedi ki:

    Bu işte ne döndüğü belli değil.hak ve adalet esaslı bir yerleştirme olmadığı konusunda oldukça çok şüphe ve ipucu var…bu siyasi dönemde torpilin olmadığı bir yer yok.her şey partiden dönüyor.Adalette,eğitimde vb.kısacası her alanda güven sarsıcı uygulamalar devlete olan güveni sarsmaktadir.devletin koltuğunu işgal eden yetkili konumdaki kisiler inanılmaz,söylem,davranış içinde olabilmektedirler.kanunsuzlugu,haksizligi,adaletsizligi alenen savunma konumunda olabilmekte bu denli cüretkar davranabilmektedirler…kurumlar kanunlar çerçevesinde isletilmelidir.yetkililer adaletli olmak zorundadır.bir vatandaşa başka öbür vatandaşa başka davranış içinde olmamalıdır.guclunun,imtiyazlınin yanında değil,hak edenin,haklı olanın yanında olmalıdır.gorusu,düşüncesi,yakınlığı,uzaklığı ne olursa olsun eşit davranılmalıdır.butun bu konularda son elli yilin en kötü dönemi ve düzeyindeyiz.maalesef..EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle