Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Karazlıoğlu’ndan ASKF Seçimlerine Tepki. Oldu bittiyi kabul ettirmeyeceğiz. 

10 Eylül 2018

Karazlıoğlu’ndan ASKF Seçimlerine Tepki. Oldu bittiyi kabul ettirmeyeceğiz. 
 RİZE ASKF SEÇİMİNE TEPKİ  

09 Eylül 2018 Pazar günü yapılan Rize ASKF Genel Kurulunda Anayasaya Medeni Kanuna ve İnsan Haklarına aykırı Tüzük Değişiklikleri yapıldı. 

Kongre   sonrası bir açıklama yapan TÜFAD Rize Şube Başkanı Bilal Karafazlıoğlu kongrenin  yasalara uygun olarak yapılmadığını belirterek ASKF Başkanı Ali ÇELİK’e tepki gösterdi.
İşte KARAFAZLIOĞLU’nun o açıklaması

Medeni Kanun’un 

III.Kapsamı 

  1. Üyelerin Hakları
  2. Eşitlik İlkesi

MADDE 68 – Dernek Üyeleri eşit haklara sahiptirler. Dernek üyeleri arasında dil, irk , renk ,cinsiyet , din  ve mezhep ,aile , zümre ve sınıf farkı gözetmez ; eşitliği bozan veya bazı üyelere bu sebeple ayrıcalık tanıyan uygulamalar yapamaz. 

Her üyenin derneğin faaliyetlerine ve yönetimine katılma hakkı vardır.  

Dernekten Çıkarılan veya çıkarılan üye mal varlığından hak iddia edemez. 
  1. Oy Hakkı 

MADDE 69–  Her üyenin Genel Kurulda bir oy hakkı vardır. Üye oyunu şahsen kullanmak zorundadır. Onursal üyelerin oy kullanma hakkı yoktur. 

Bu Maddelere baktığımızda sınıf , zümre farkı yoktur. Üye olan herkes oy kullanma hakkına sahiptir. Bunun başka  bir izahı olamaz. Ayrıca  Doğal delegeliklerin varlığı ve onur kurulunun doğal delege olarak yazılması ise dernek mevzuatına aykırıdır. 

Halen mahkemesi devam eden bu ASKF bir skandala daha imza atmış ve bu şekilde antrenör camiamızı ASKF Seçimlerinden dışlamaya çalışmıştır. 

Antrenörlerin seçme ve seçilme haklarını ellerinden almak kişisel hırstan kaynaklanan bir davranıştır. 

ASKF Başkanı olan şahıs kendisi de bir antrenördür.  

Bunu da şöyle uyarlamış, son üç yılda antrenörler ibaresi eklenmiştir.  

Kongrede dikkatimizi çeken bir başka konu ise seçime geçilmeden önce Tüzük değişikliği kararı alınmış seçimde oy kullanan ve yönetim listelerinde yer alan dört antrenör arkadaşımızın yazılması olmuştur. Bu da ne kadar çelişkili bir durumda olduklarının kanıtıdır. 

Bizler TÜFAD  ailesi olarak bu süreci sonuna kadar takip edeceğimizi bilmelerini istiyoruz. Gerekli yerlere mercilere bildirerek bu anti demokratik oldu bittiyi kabul ettirmeyeceğiz. 

Kamuoyunun bilgisine sunarız. 

 


Bilal KARAFAZLIOĞLU

TÜFAD RİZE ŞUBE BAŞKANI 

Paylaş
687 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle