Hoşgeldiniz   brazzers porno

Hükümete Rize ve Bölgeyi tehdit eden Vampir Kelebeği Sordu. Ne yaptınız ?

11 Eylül 2018

Hükümete Rize ve Bölgeyi tehdit eden Vampir Kelebeği Sordu. Ne yaptınız ?
Son dönemde Doğu Karadeniz’de özellikle de Rize’de görülmeye başlayan ve bölgede “vampir kelebek” olarak anılmaya başlayan kelebeklerle ilgili İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplaması isyemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.
Örs verdiği soru önergesinde şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizde özellikle Doğu Karadeniz’de hızla yayılan ve diğer bölgelere yayılma eğilimi artarak devam eden halk arasında “Vampir kelebek” olarak adlandırılan bilimsel adı Ricania Japonica veya Ricania Simulans olan zararlının, bölgede önemli geçim kaynağı olan fındık, çay, kivi gibi türler ile lahana, mısır,biber, patlıcan, karayemiş, ceviz, kestane başta olmak üzere neredeyse bütün bitki örtüsüne büyük zararlar verdiği ve üreticilerimizi mağdur ettiği vatandaşlarımız tarafından tarafıma iletilmekte ve basında da yer almaktadır.
Bu çerçevede;

1- Bakanlığınızca son 10 yıl içinde yıllar itibariyle “Vampir kelebek” ve benzeri zararlılara karşı ne gibi önlemler alınmıştır?

2- Hemen her yıl “Vampir kelebek” ve benzeri zararlıların istilasına uğrayan bölgelerde bakanlığınızca hangi proje ve çalışmalar yürütülmektedir?

3- Üreticilerin zararlarının karşılanması için Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma veya bu zararların karşılanmasına ilişkin ayrılan bir bütçe var mıdır? Varsa son 10 yıl içinde, yıllar itibariyle ne kadardır?

4- Bakanlığınızca bölgede “Vampir kelebek” dışında tespit edilen başka hangi zararlılar vardır?

5- Üreticilerin zararlılarla mücadele edebilmeleri için Bakanlığınızca ilgili kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yürüttüğünüz bir proje ve çalışma var mıdır? Varsa nelerdir? Yoksa bundan sonra bir proje yürütmeyi düşünüyor musunuz?

(haber61)
Paylaş
313 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Hükümete Rize ve Bölgeyi tehdit eden Vampir Kelebeği Sordu. Ne yaptınız ? için 2 Yorum

  1. Derepazarı / Erikliman dedi ki:

    Rizeyi yedi bitirdi ne vali ne kaymakamlar ne belediye başkanları ne de diğerleri böyle bir vaka yokmuş gibi davranıyorlar. Ziraat odası diğer STK lar veballeri çok büyük. Peki ya biz Rizeliler!?. Biz vekillerimizi sorgusuz sualsiz desteklemeye alkışlamaya devam ettiğimiz sürece günahlarımız katlanarak büyüyor…

  2. Hakan Arıkan dedi ki:

    Bak yine trabzonlu bir milletvekili sormuş. Ben 5 yıldır diyorum bu kelebek trabzona yayılınca trabzonlular bunu çözer bize de gelir dermanı.

    Bizimkilerin hiç bir şey yaptığı yok.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle