Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Maaşlara ekstra zam müjdesi! Herkese…

11 Eylül 2018

Maaşlara ekstra zam müjdesi! Herkese…
Milyonlarca emekli ocak zammına kilitlenmişken yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. 150 bin emekliye zam yapılmasını sağlayacak olan yasa ekim ayında meclise geliyor. Buna göre 150 bin emekli eşit miktarda zam alacak. Peki yasanın kapsamı nasıl olaca. Tüm detaylar haberimizde…

Tüm emekliler Ocak zammını bekliyor. Öte yandan seyyanen yapılması beklenen zam ile ilgili yeni gelişme yaşandı. 150 bin emekliyi ilgilendiren yasa Ekim’de Meclis’e gelecek. İşte yasanın kapsamı ve gelecek zam ile ilgili tüm detaylar…
 
Temmuz’da maaşları artan emekliler bir sonraki zammı Ocak’ta alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 2018’in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında, memuremeklilerine ise yüzde 4 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılacak.
 
Emekliler zam oranını merakla beklerken; 150 bin SSK ve Bağ-Kur’luya da ekstra zam yapılacak. Maaşı bin liranın altında olan emeklilere seyyanen zam için yasa çıkarılacak.
 

Tasarı, 1 Ekim’de açılacak Meclis’e gelecek. Yasanın çıkması ile düşük maaşlı emeklilere iyileştirme yapılacak. Bin liranın altında maaş kalmayacak.
 
ÇİFTE ARTIŞ
 
150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine seyyanen zam, düzenleme yapılır yapılmaz yürürlüğe girebilecek ya da Ocak’ta rutin artışla aynı anda uygulanabilecek.
 
Bunun detayları, düzenlemenin Meclis’e gelmesiyle ortaya çıkacak. Eğer düzenleme yapılır yapılmaz uygulamaya girerse, düşük maaşlı emekliler hemen seyyanen zammı alacak, ardından Ocak artışından yararlanacak.
 
İyileştirme Ocak’ta yürürlüğe girerse de maaşı bin liranın altında olan emeklilerin maaşı bin liraya tamamlanacak, üstüne de enflasyon artışı yansıtılacak.
 
Merkez Bankası’nın son beklenti anketine göre; bu yılın ikinci yarısında enflasyonun yüzde 6.67 olacağı tahmin ediliyor.
 
(Takvim)

Paylaş
492 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Maaşlara ekstra zam müjdesi! Herkese… için 2 Yorum

  1. adalet dedi ki:

    Özel okullarda öğretmenler ve bankalarda memurlar asgarı ücretle çalışırken memurlara zam yapmak adil değildir..
    Bakınız özel okullarda öğretmenler asgari ücretle çalışıyor. 8 ay çalışıyor.
    Bütün çalışanlar asgari ücretle çalışmalı…Ücretlerde adalet budur…

  2. Rocero dedi ki:

    En düşük emekli maaşı askarı ücret ile esitlenmelidir.askari ücret işçiler için belirlenmiş en düşük ücretdir.boyle olmasına rağmen diğer kesimlerin mesela emeklilerin yada başka kesimlerin askarı ücret altında maaş alması etik değildir.insancil bir davranışta değildir…birde SGK ve Bağ-Kur lularin emekli maaslari hesaplanırken uygulanan 1999 yılı öncesi,2000,2008 arası ve 2008 sonrası gibi 3 ayri hesaplama metodu derhal değiştirilmelidir.bunu değiştirirseniz ikide bir emekli maaşlarını yükseltmek için formül aramazsiniz.ayrica bu yöntem nedeni ile 1000 TL.gibi emekli maaşları baglanmaktadir.bu komediye son verilmelidir.1999 öncesi yöntem tek yöntem olmalıdır…bahsettiğimiz 3 ayri dönemini içeren hesaplama yöntemi 657 lilere uygulanmamaktadır.bu adil değildir.ulkenin çalışan bir kesimine farklı diğer bir kesimine farklı uygulama yapılması haksızlıktır,adil bir davranış değildir.oysaki 1999 yılına kadar her çalışan kesim için hesaplama yöntemi aynı idi.1999 yılındaki hükümet bu kuralı değiştirdi.ak parti ise 2 kez daha bu kural ile oynayarak bugünlere gelindi.simdi gördüğümüz gibi işçilerin ve Bağ-Kur luların bağlanan maaşları kuşa çevrilmiştir.700-800-900-1000 TL.gibi komik maaşlar bağlanmaktadır.en az 30 yıl çalışmış,pirimini vergisini ödemiş olan bir insana yaşlılığın da böyle bir maaş reva görülmesi zulümdür,adil,hak bir devlet anlayışı degildir…
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle