Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Tarım ve Çay Politikası Değiştirilmelidir 

11 Eylül 2018

Tarım ve Çay Politikası Değiştirilmelidir 
Tarım ve Çay Politikası Değiştirilmelidir 

Bu tarım politikasıyla ülkemiz kaybedecektir. Devletimizin tarım politikasını ve çay politikasını acilen değiştirmesi gerekmektedir. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Karabük Milletvekili ve CHP Denetleme Kurulu Vekili Hüseyin Avni Aksoy, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz ve beraberinde ki heyet Rize Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek Başkanımız Mehmet Erdoğan, Meclis Başkanımız Resul Okumuş ve Yönetim kurulu üyelerimizle bilgi alışverişinde bulundular.


 

Çay Kanunu İvedilikle Çıkarılmalıdır 

Çay sektörünün genel durumu hakkında CHP heyetine bilgi veren Erdoğan, “Rize’nin ve çay sektörünün sorunlarını en iyi burada yaşayan insanlar bilir. Benim bütün siyasilerden bu zamana kadar ricam bize ekip gönderin kırsalda yaşayan insanların sorunlarını dinlesin ona göre çözümler oluşturması yönünde olmuştur. Bundan dolayı buraya gelip bizlerin sorunlarını dinlemeniz bizleri çok memnun etmiştir” dedi. Erdoğan, “Çay sektörü ülkemizin tüketebileceği çayı üretme ve hatta ihracatımızı arttırabilme kapasitesine sahiptir. Ama ne yazık ki ülkemizde ki bu ekonomik çalkantılar ve çay sektöründe ki sorunların çözüme kavuşturulmamasından dolayı çay sektörü çok kötü bir dönem yaşamaktadır. Borsada göreve geldiğimiz günden beri sürekli çay sektörünün sorunlarını devletin her kademesine taşıdık. Çayda yasal bir düzenlemenin olması gerektiğini ısrarla belirttik. Fakat yol alamadık. Biran önce çay kanunu çıkartılmalı ve çay sektörünün sorunları çözülmelidir. Eğer çözüme kavuşturulmazsa bu sektörden ekmek yiyen dolaylı ve dolaysız birçok insan olumsuz etkilenecektir” dedi.


 

Devletin Çay Politikasını Değiştirmesi Lazım 

Banka kredileriyle iş yapmaya çalışan özel sektörün zor durumda olduğunu ifade eden Erdoğan, “Kredi kullanmayan neredeyse hiçbir firma kalmadı. Bu piyasa dengesizlikleri ve kredi faizleri içerisinde özel sektör firmalarının ayakta durması imkansız. Bizler yaklaşan tehlikenin farkındayız devlet kurumlarını bu konuda uyarıyoruz. İvedi bir şekilde çay sektörüne düzen getirilebilmesi için Çaykur’un zam yapması, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin düşük faizli kredi sisteminde bir kredinin sektöre kullandırılması, ürün bazlı destek verilmesi gerekmektedir. Özetle bu tarım politikasıyla ülkemiz kaybedecektir. Devletimizin tarım politikasını ve çay politikasını acilen değiştirmesi gerekmektedir” dedi. 

Üretime Dayalı Bir Ekonomiyle Ancak Kalkınabiliriz 

Üretime dayalı bir ekonominin ülkenin bu kırılgan ekonomik yapısını düzenleyeceğini belirten Karaca, “CHP olarak 81 ili gezip, sorunlarını dinleyip bu sorunları raporlaştırıp parlementoya sunacağız. Milletin temsilcileri olarak bu bizim görevimiz. Bu sorunları Ankara’dan görmemiz mümkün değil. O yüzden bugün burada sizlerin bizlere sunduğunuz öneriler çok kıymetlidir. Bizim gayemiz ülkemizin bulunduğu kriz durumundan vatandaşa daha fazla yük olmadan bu krizi aşabilecek çözümler üretmektir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çok sevdiğim bir sözü var ‘Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.’ Ülkemizde ki üretimin durması ne tür sorunlara yol açtığını görüyoruz. Bizler üretime dayalı bir ekonomiyle ancak kalkınabiliriz. Devletimizin üretimi tekrar canlandırabilmesi için tarımda ürün bazlı destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. 

 

Paylaş
265 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Tarım ve Çay Politikası Değiştirilmelidir  için 4 Yorum

 1. Sileymam dedi ki:

  Burada en güzel çay kanunu çayliklarin kopartilip azaltılmasıdır kasap fazla yağ bulmuş neresine sursun çay fazla devlet hepsini almıyor o nedenden dolayı de olan zavalli halkımıza oluyor devletin almadığı çayı ne yapacak ya dereye dökecek yada istenilen fiyata maruz kalındığı için verilecektir onun için tek çare azaltılmasıdır yoksa özel sektöre kanun çıkartıp baskı yapıp çay aldirilmaz eyer oylenyapilirsa almamder kapatıp gider başkada hiçbir şey olmaz

 2. mağdur üretiçi dedi ki:

  çay konseyı başkanı kim önce on abir bakın adamın fabrikası var kilosunu1.60krş tan alıyor çaykanunu cikarır mı sizce akıl var mantik var çay kur un söz haakı yokki devletle ilgilenmetınce ne olur sabakanlar ve yetkililer sayın resül okumuşla değil mühtasille niye görüşmüyor. adam çay i sezonu iyi geçiyo bi sorun yok dıyecek tabii ki özel sektor nıye zarar ediyor düşük fiyata çay al biryıl sonraya para ver ya zavallı üretici ne yapsın körler sağirlar birbirini ağırlar

 3. Ahmet Yıldız dedi ki:

  ÇAY KANUNU ÇAY KANUNU YILLARCA ÇAY KANUNU DEYİP DURUYORSUNUZ. BU KANUN GÖKTEN Mİ İNECEK KARDEŞİM! SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ÇAY BÖLGESİ OLAN RİZEDEN DEĞİL Mİ? ÇAYI DA BİLİYOR ÇAYKURU DA BİLİYOR. ENGEL NE????? YAZIKTIR BU MİLLETE…..

 4. atmaça 53 dedi ki:

  çay kanununu özel sektör çıkarmak istemiyor .
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle