Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Dolandırıcılık Çetesi Çökertildi. 2 Kişi Cezaevini boyladı.

12 Eylül 2018

Rize’de Dolandırıcılık Çetesi Çökertildi. 2 Kişi Cezaevini boyladı.
 

DOLANDIRICILIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ  

Konu ile ilgili Rize İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle.

İl dışından gelerek organize bir şekilde vatandaşlarımızı telefon ile aramak suretiyle kendilerini Polis olarak tanıtan ve kurdukları senaryolarla birçok kişiyi dolandırmayı başaran ÇETE, son olarak N.K. isimli kurbanın banka hesaplarının FETÖ/PDY terör örgütünce ele geçirildiğini ve eve yapılacak olan operasyon esnasında evde bulunan altın ve paraları gelecek olan sivil polise teslim etmeleri gerektiği yalanıyla şahsa ait yaklaşık 8500 TL değerinde ziynet eşyası ile 550 TL nakit parayı alarak kayıplara karışmışlardır.


 

Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen titiz çalışmalar neticesinde; Dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen A.Ö. S.S. ve M.T. isimli şahıslar bir gün gibi kısa bir süre içerisinde yakalanarak gözaltına alınmış, müştekiye ait 1 adet altın kolye ve 1 çift altın küpe şüphelilerin üzerinden çıkmış, şahısların yapılan sorgulamasında geri kalan ziynet eşyalarının bozdurularak paraya çevrildiği ve paranın çeteye ait başka bir hesaba yatırıldığı tespit edilerek, bozdurulan altın takılara el konulmuş, banka hesabı da bloke edilerek dolandırıcılık şebekesinin amacına ulaşması engellenmiştir.


 

Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin ardından adli mercilere sevk edilen A.Ö. ve S.S. isimli şahıslar TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir. 

Kendisine bu şekilde Polis süsü vererek çok sayıda Rizeli Vatandaşımızı dolandıran ya da dolandırmayı planlayan oluşum ve çetelere yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. 

Kendisini Polis, Asker, Savcı ya da herhangi başka bir kamu görevlisi sıfatıyla tanıtarak vatandaşlarımızı arayan ve kendilerinden para, altın vs. talep eden hiç kimseye itibar edilmemesini ve bu gibi bir durumla karşılaşılması halinde derhal “155 Polis İmdat” hattına haber verilmesini önemle rica ederiz.


 

Paylaş
873 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle