Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rizeli eski Vekil Ahmet Kabil  Ovit tartışmalarına cevap verdi.  

12 Eylül 2018

Rizeli eski Vekil Ahmet Kabil  Ovit tartışmalarına cevap verdi.  
Rize eski Milletvekillerinden Ahmet Kabil son günlerde basında yer alan Ovit tartışmalarına cevap verdi.  

Milletvekili Ahmet Kabil yaptığı yazılı açıklamasında aynen şunlara yer verdi.’’’Ovit neden delindi’ ’Bu ifade Kurban Bayramında Trabzon mahalli gazetelerine demeç veren ve kendilerini üniversite öğretim görevlisi olarak tanıtan bir gurup bilim adamı müsveddesi tarafından kullanıldı. Bilim adamı müsveddesi diyorum çünkü aslen Rize’ye yapılan her türlü yatırım ve hizmetten rahatsızlığını gizlemeyen gurupların amigoları oldukları anlaşılan bu bozguncular eğer bilim adamı gibi araştırmacı olsalardı, en basitinden Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesine (kgm.gov.tr) girer İkizdere – İspir yolundaki ortalama günlük trafiğin kafadan attıkları gibi 150 – 200 değil 1350 olduğunu görürlerdi. Üstelik bu trafik hacmi yaz-kış ortalaması olup 2017 verileridir. Yine gerçek bir bilim adamı/araştırmacı olsalardı Karayolları haritasına bakar ve Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan en kısa yolun açık ara bu yol olduğunu görürlerdi. Bu bağlamda Projenin tamamı bitirilip İyidere’den Erzurum’a kadar duble yol tamamlanırsa bu yoldaki trafiğin en az üçe dörde katlanacağını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yoktur.  

OVİT BİR DELİK DEĞİLDİR 

Yüzlerce Mühendis, Teknik eleman ve işçinin emek verdiği, değil ülkemizin dünyanın sayılı uzun tünelleri arasında yer alan Ovit Tüneli gibi bir esere içlerindeki nifaklara yenik düşerek tünel yerine ‘’delik’’ diyecek kadar sapıtmış bu zavallılar madem bu tüneli gereksiz görüyorlar; 578 trafiğe sahip Araklı-Bayburt yolundaki, 420 trafiğe sahip Dereli-Şebinkarahisar Yolundaki tünelleri niye görmezden geliyorlar acaba? Zigana da 1850 rakımda bir tünel varken, normalde yanına bir tünel daha yapılması yerine, daha düşük kotta 14 km çift tünel yapılırken (10 kat fazla tünel kazılmıştır) biz bunlar gibi hayıflandık kıskanmadık. Yeter ki Rize’de yapılan her yatırımı israf saymasınlar. Bu ifadeler yalnız 3-4 kişinin ifadeleri değil; müfrit, kindar, kıskanç bir güruhun bir araya gelerek negatif kamuoyu oluşturma gayretleri olanların adına bir gurup amigolardır. 

Ovit tüneli henüz bitmedi. Havalandırma ve beton çalışmaları devam ediyor. Bağlantı yolları da henüz ihale dahi edilmemiştir. Bir Rizeli olarak bu ihalelerin bugüne kadar niçin geciktiğini merak ederken, yukarıda bahsettiğim gelişmeden sonra doğrusu bu güruhun içinde yer alabileceği kadrolar tarafından engellendiğinden de şüphe etmiyor değilim.   

Ben oldum olası bölgeciliğe ve dar kadroculuğa karşı çıkan ve işin ehline verilmesini savunan bir kişiyim. Bu tünelin müteahhitliğini yapan firmalardan birisi Trabzonlu, çalışan teknik kadronun büyük çoğunluğu Trabzonlu,  ayrıca Karayolları Genel Müdürü Trabzonlu ilgili Bakan da, Bakan Yardımcısı da Trabzonlu olabilir. 


 

İKİ KOMŞUYA NİFAK TOHUMU EKİLMESİN 

Rize’deki yöneticilerimizden başta R.T.E Üniversitesi Rektörü olmak üzere birçok kamu görevlisi de Trabzonludur. Bizim komşu ilimize ve oralı hemşerilerimize karşı herhangi bir husumetimiz ve kıskançlığımız asla yoktur ve olamaz da. 

Rizeli olarak bunlardan hiçbir rahatsızlığımız yokken, Trabzonlu da bir kısım husumet sahibi kişilerin oluşturduğu bir gurubun Rize’ye karşı kin ve nefretini anlamış değilim. Sporda fanatik taraftarların (Amigoların) yanlış beyanlarına alıştık ama bu yeni ortaya çıkan ve Rize deki hizmetlerin Trabzonlu sözde aydınlar tarafından denetlenip engelleme faaliyetini yadırgıyorum.


 

Gönül isterdi ki üniversite öğretim görevlilerinin yaptığı bu akıl dışı yanlış açıklamaya KTÜ’den veya RTEÜ’den daha akılcı ve birleştirici bir açıklama ile cevap verilsin. Şahsen ben bunların yaptıklarını iki komşu kardeş şehir arasına nifak sokma gayretinden başka bir şey olmadığına inanıyorum ve bunları bir kez daha kınıyorum ’dedi. 

İSMET KÖSOĞLU 

Paylaş
1.047 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rizeli eski Vekil Ahmet Kabil  Ovit tartışmalarına cevap verdi.   için 6 Yorum

 1. Mehmet Yazıcı dedi ki:

  RTEÜ’den hemen bir cevap bekleniyor, KTÜ’den cevabı kendileri bilir…

 2. cengiz turan dedi ki:

  Vekilin dediği gibi bilim adamı denen bu kalem sörlerin kalemine katılmama rağmen, kendi söküğümüzü kendimiz dikmeliyiz. Tünelin bizim tarafındaki yollar nerde. Bu yollara ne oldu ne olacak. Bizden sonra Trabzon tarafından iki tünel açıldı yolları otoban bizim taraf ise Rahmetli Ekrem ORHUNDAN dan kalma. Söküğümüzü kim dikecek.

 3. öz rizeli dedi ki:

  kaç yıldır bır lojıstık ust atılmıs ortaya halen bir tık bıle yok erzurum kendı yol yapımını nerdeyse bıtırmek uzere bızım ıyıdere ıspır yolunda karınce bıle hızlı yurumekte ıkızderden otesının ıhalesi bıle olmamıs demekkı bızım vekıller hıc umursamıyor lojıstık us ne zaman başlayacak merak edıyorum adamlar demır yolunu bıle aldılar guney cevre yolu 10 yıldır bıtırılemedi 8 km yol bu çalışmaları anlamakta zorlanıyoruz yakında belediye secımlerı var ona gore elımızı cabuk tutalım

 4. Mustafa Bal dedi ki:

  Rize siyaseti zayıf kalıyor

 5. atmaça 53 dedi ki:

  Sen on yılda iyi derede yapılaçak dediğiniz lojistik merkezı yapamassan,tünelden başka Rize Erzurum yolunu başlatamassan,diyeçekleri budur.Tersanede olduğu olduğu gibi lojistık merkezide Arsine yaparlar.Konuşmakla peynir gemisi yürümüyor.Size derler ispıre balçılık yapanlara yol yaptılar.Trabzon ilinden Karsa gitim yolların yüzde doksan sekizi duble yol olmuş.Komşuya laf yetiştireçeğinize bu yolların yapılabileği konusunda kamuoyu oluşturun.saygılar

 6. Mustafa dedi ki:

  Karayollar bolge mud.luğu trabzonda olduğu muddetçe bu yorumlar hep olacak ve diger bolge mudurlukleride çunku bu mudurluklerin personeli yuzde sekseni Trabzon kokenlidir onun için hamsikoy tunelleri arakli daği tuneli varken ovit onlari rahatsiz eder Tayyip olmasa ovit tuneli hayal bile olamazdi bence bolge mudurlukleride kaldirilmalidir
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle