Hoşgeldiniz   brazzers porno

İki gün Önce Uyarmıştı. Deniz dolgusu çöktü; 3 kamyon kıyıda asılı kaldı

13 Eylül 2018

İki gün Önce Uyarmıştı. Deniz dolgusu çöktü; 3 kamyon kıyıda asılı kaldı

TRABZON’da, sosyal ve kültürel yaşam alanı için süren deniz dolgusuna toprak taşıyan 3 kamyon, çöken dolgu toprağına saplandı. Dolgu ile sürüklenen kamyonlar, kıyıda asılı kaldı. Tarım toprağı kullanılıyor iddiaları ile gündeme gelen dolgu için 2 gün önce uzmanlar ‘dolgu kriterlerine uygun çalışma yapılmıyor, çökme olabilir’ uyarısında bulunmuştu.
Olay, saat 12.30 sıralarında Kemerkaya Mahallesi’nde sürdürülen sosyal ve kültürel yaşam alanı dolgu inşaatında meydana geldi. 800 bin metrekarelik alanda sürdürülen dolguya toprak taşıyan 3 kamyon,  çöken dolgu toprağına saplandı. Dolgu ile sürüklenen kamyonlar, deniz kıyısında asılı kaldı. Sürücülerinin ter ettiği kamyonlar için olay yerine kurtarma ekipleri sevk edildi.  Ekipler, dolguya gömülen kamyonları kurtarmak için çalışma başlattı. Deniz dolgu çalışmasına ise ara verildi.
‘ÇÖKME OLABİLİR’ UYARISI YAPILMIŞTI

Trabzon’da süren sosyal ve kültürel yaşam alanı projesi, dolguda tarım toprağı kullanıldığı iddiaları ile tartışmalara neden olmuştu. Uzmanlar,  dolguda tarım toprağı kullanılmasının zararlarına dikkat çekmiş, dolguda oluşturacağı risklere işaret etmişti.  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası Genel Merkez Yöneticisi Vildan Özmen de yapılan projede çökmelerin olacağını belirterek “Trabzon’da yapılan bütün dolgularda aynı problemler yaşanıyor. Burada yapılan dolguda,  dolgu kriterlerine uygun çalışma yapılmıyor. Önce kayaç toprağını sermeleri lazım. Sonra üzerine bitkisel toprak dediğimiz örtü toprağını kesinlikle koruma altına almaları gerekiyor. Peyzajda kullanılan toprakla maalesef dolgu yapılıyor.  Zemin sağlamlaştırmaya gitmeleri gerekiyor. Eğer işlem yapılmazsa bu durum çökmeye neden olabilir” ifadelerini kullanmıştı.


Paylaş
1.175 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

İki gün Önce Uyarmıştı. Deniz dolgusu çöktü; 3 kamyon kıyıda asılı kaldı için 1 yorum

  1. GÜZELE GÜZEL DE dedi ki:

    GÜZEL YAKİŞİYÖRLAR,DEVAMINI GÖRMEK İSTERİZ.ÇAVUŞA SÖLEYİN,SIRAYİ BOZMASIN BİRİ AŞAĞİ BİRİ YUKARI DÜŞMESİNLER.SANKİ RENGARENK ÇİÇEK AÇMİŞ DOLGU,YAKIŞİR TRABZONA.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle