Hoşgeldiniz   brazzers porno

Eyyyy Muhalefet Partileri: Partiniz de, sizler de ne kadar demokratsınız?

20 Eylül 2018

Eyyyy Muhalefet Partileri: Partiniz de, sizler de ne kadar demokratsınız?
Diktatörlük :  hukuki olarak devlet içerisindeki diğer politik ya da sosyal faktörler tarafından sınırsız bir liderlikimkanları kazanan, otokrasi de mutlak üstünlüğü bulunan yöneticilerdir.

Yönetim şeklinde diktatörlük olan bir algı, hangi kurumu idare ediyorsa, o kurumda çoğulcu demokrasinin söylenmesi, haktan özgürlükten bahsedilmesi düşünülmesi sadece söylemde kalır.

Yıllarca muhalefet,   siyası iktidar için ülkemizi diktatörlükle yönetiyor söyleminde bulunuyor. Ve yıllarca da bu siyasi iktidar, her sandığa gittiğinde halktan büyük tevazu görüyor. Demokrasi  kültürünün Cumhuriyetten beri olmasa bile 1950 yılından beri yerleşmiş olan bu ülkede, halktan büyük tevazu gören bu iktidar mı diktatör, yoksa! Her seçim de yenilgiye uğrayan ve her defasın da genel başkanlık koltuğuna oturan muhalefet başkanları mı.

Spordan örnek vererek siz okurlarıma bu konuyu aktarmaya çalışacağım. Bir futbol takımı düşünün, liglerde, üst üste LİG şampiyonu oluyor,  bütün kupaları kazanıyor, taraftarı mutlu, başkanı mutlu, oyuncuları mutlu, kısaca bütün camia neşe içinde, diğer tarafta da, rakip takımlar sürekli averaj takımı olmuş, her maç da oyun alanından yenik ayrılıyor. Taraftar mutsuz, oyuncular mutsuz, teknik direktör mutsuz, sadece mutlu biri var o da Başkan. Başkanın elinde de kongre üyeleri var,  Yıllarca Başkanlık ettiğinden seçimler de kongre üyelerini çoğunu o belirlediğin den, secimi kaybetmesi imkansız,kısaca başkanlık koltuğu sağlam, ama taraftar kan ağlıyor. Başkan ‘’her defasında önümüzdeki sezona bakacağız’’ diyor   ve bu başkan da rakip takımın sürekli şike yaptığını söyleyip duruyor. Şimdi , ülkemizdeki muhalefet partilerinin durumu bu şekilde.
Eyyyy Muhalefet Partileri: Temsil ettiğiniz Partiniz de sizler ne kadar demokratsınız? Genel başkanlığında bulunduğunuz siyasi hareketin sürekli olarak her seçimde başarısız olduğunu ve başkanlığı bırakman gerek tığını ne zaman göreceksiniz.. Her seçimde siyasi iktidar güçlenerek çıkıyorsa ,siz her seçim sonrasın da siyasi iktidarı diktatörlükle suçluyorsanız,dolaylı  seçmene hakaret ettiğinizi  anlamıyor musunuz? Sizler olmadan genel başkanlığını yaptığınız partilerin kapanacağını mı düşünüyorsunuz?Yoksa! Benim gibi, sabah sekiz, akşam beş, mantığıyla işe gelir gider gibi mi o partileri yönetiyorsunuz?
Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi muhalefettir. Demokrasi kültürü muhalefetten başlar. Ülkenin demokrasiyle yöneltildiği Anayasada  belirtiliyor. Ha siz uygulamayı beğenmiyorsanız, bu halk, seçmen ilk önce sizlerin parti içi demokrasinizi görsün, demokrasi uygulama anlayışınızı  kendi partilerin-izden başlayınız ki, bu kültür dalga dalga Siyasi partilere, iktidarlara, sivil toplum örgütlerine, holdinglere, sendikalara, kooperatiflere, futbol takımlarına  kısaca seçimle yönetilen   her kurum ve kuruluşa yayılsın kı, bir örnek teşkil etsin.Kendi parti içi demokrasisini sağlayamayan partiler her secim de,ülkemizde olduğu gibi her seçim de kan kaybetmeye mahkumdur.

SEVGİLERİMLE…..

Bayram Arif TURAN

Paylaş
894 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Eyyyy Muhalefet Partileri: Partiniz de, sizler de ne kadar demokratsınız? için 18 Yorum

 1. İbo dedi ki:

  burdada objektıf dın sayın turan

 2. Kitaplık çapta çalışmak dedi ki:

  MUHALEFET NELERİ VE NELERİ BİLEMEDİ…..
  Muhalefet bugünki Türk lirasını milletlerarası değer nispetlerine vurarak şu gerçeği meydan yerine dikebilirdi..
  Şişkinlikten patlamak üzere olan kapitalistlere Varlık Vergisi neden vermiyorsunuz diyecek kitapı yazardı.
  Toprak neden çalıştırılmıyor ? Kitabi yazılabilirdi…
  Alelusul hiçbirşeyden anlamaz,cahil ve mektep kaçaklarının ekonomiden anlaması ve tedbir almasını beklemek çok acı gerçeklerden olduğu kitap haline getirmek….
  Liberal-ve kapitalist sisteme yol açarak bugünlere geldik..
  Mektep kaçaklarından birşey beklemek kavak ağacından portakal beklemeye benzer…
  İlimden uzak olan insanlar ne beklenir…
  Bütün kurum ve kuruluşlarda bir kaç tane ilim adamı olması gerekir….

 3. Necip Millet dedi ki:

  DÜNÜMÜZ,BUGÜNÜMÜZ ve YARINLARIMIZ….
  Muhalefettekilerin hataları Türkiye’yi bugünlere getirdi…
  Bugün 30 yaşında olanlar bilmez…Ekonomik krizden dolayı başbakanın kafasına Anayasa kitabını Cumhurbaşkanı attı…
  Zamanın Cumhurbaşkanı ekonomik krizi önceden görüp,tedbir olarak meclisi feshedip erken seçimin yolunu açabilirdi…Kitap altıktan sonraki seçim erken seçim olabilir mi?
  1950 yılında MENDERES hükümeti 80 kuruş olan doların değeri ile işe başladı. 1958 yılına gelindiğinde dolar 9 kat artarak 9 lira olmuştu…
  EĞİTİM çökmüş diyorlar, çökmeyen hangi kurum var…?
  Dünyanın en başarılı EĞİTİMİ Türk Eğitimidir…Çünkü 150 yıldır Batı dünyasının bütün kötülükleri üzerinden akmaktadır..Bu kadar kötülüklerin içinden çıkan Necip Türk Milletinin evlatları..Onlar ne güzel evlatlardır..
  Beş milyon göçmen Suriye’li ile ekmeğini paylaşan Koca Gaziantep…Bütün Avrupanın yaptığı yardımlar, Gaziantep kadar değil…
  1984 yılından beri anadoluya taşınmadik örgüt ve silah kalmadı…
  Kahraman şehitlerimiz , silah depolarını,tünellerini, pusu ve suikast yuvalarını söküp atan yüce insanlar…

 4. serdar ismailoğlu dedi ki:

  eline sağlık teşekkürler

 5. mehmet dedi ki:

  teşekkürler

 6. zayımoglu dedi ki:

  hep muhalefete atma iktıdrıda gor turan bey

 7. Mustafa dedi ki:

  Kaleminize sağlık bayram bey saygılar .

 8. N.B dedi ki:

  Turan bey iktidardan memnun musunuz?

 9. Mahmut taşçı dedi ki:

  Turan muhalefet derken bütün muhalefeti kast ediyorsundur Sanirim. vur abaliya misali anamuhalefeti kast etmiyorsun umarım.Turkiyede bütün partiler aynı bunu göz ardı etmemelisiniz

 10. Mehmet cakmak dedi ki:

  Sayin yazar…Muhalefete guzel bir yazi yazdin oky hepsi dogru fakat bugun ki siyasi iradenin her uygulamasından memnun degılsındır umarım.Muhalefete dogruları yazdıgın gibi yanliş olan varsa (senın acından)onlarıda yazmanı bekliyecem.Yazılarını takıp edıyorum Bölgemiz hakkındakı yazılarının daha cok ses getırdıgınıde gözlemliyorum.

 11. Rizeli dedi ki:

  Muhalefet i eleştiremeyiz. Adama yetki verirsin, sonra hesap sorarsın. Yetki vermediğin adamın ” hangi başarısızlığı” için eleştiriyorsun. Adam “iş ve aş ” dedi. Sen “çay ve kek” e oy verdin. Şimdi ağlamayın hadeeee…

 12. Cemile dedi ki:

  Sayın Turan,düşüncelerinize katılıyor ve tebrik ediyorum sizi,emeğinize ve yüreğinize sağlık

 13. Abdul Muhsin AKARSU dedi ki:

  Ulkemizin siyasi durumunu tarafsiz olarak dile getirdiniz. Gercekten de demokrasi kulturu muhalefetten baslamasi gerek. Iktidarin dogasinda yurutme gucunun kullanilmasi sirasinda bazi trafik kazalari olmasi dogaldir. Ama muhalefetin secmeninin isteklerini dikkate almamasi ve halkin zekasi ile alay etmesini halkimizin takdirine birakiyorum.
  Mahalli secimlerde umarim iktidar ve muhalefet yazinizda belirttiginiz hususlara dikkat eder de ulkemiz icin guzel bir sonuc cikar.

 14. Ayhan dedi ki:

  tbler

 15. Rocero dedi ki:

  Muhalefet sisteme çalışıyor.iktidar olmak istemiyor.vatandasin binlerce sorunu var muhalefet sessiz.buda iktidara yarıyor.ornegin CHP,Kılıçdaroğlu bir SGK uzmanı…emekli olan işçilere 700-900 tl.gibi komik maaşlar baglaniyor…neden bu duruma sebep olan,işçi ve esnaf emeklilerine maaş bağlamadaki üçlü hesaplama sistemini gündemde tutmuyor…bunu yapsın,duzeltecegini söylesin emekli olacak insanların neredeyse tümünün oyunu alır.bu sadece bir örnek.bunun gibi binlerce konu var.etkin muhalefet etmedikleri gibi birde oturdukları koltuğa yapisiyorlar.oy alma potansiyeli olan kendi partililerinin önünü açmıyorlar…sadece iktidarda değil muhalefette de,her yerde tek adam sistemi var,diktatörlük var.demokratik parlamenter sistem son bulmuş.hic bir yer ve alanda demokrasi yok.adam kayirma var.kendi adamını yerlestirme var.menfaatcilik var.yalakalik,kaypaklık var.tabii bütün suçu iktidara ve muhalefete atmak bizi kurtarmıyor.suçun büyüğü bizde yani vatandasta.biz böyle istiyoruz ki böyle yonetiliyoruz…işin özeti bu son cümledir..

 16. İLYAS dedi ki:

  Kesinlikle olaya bu yönden bakılması gerekmektedir, iktidar mı çok başarılı ? yoksa bi baltaya sap olamayan muhalefetmi çok başarısız. Muhalefet kanadında ufak bile kıpırdanma bile iktidarı rahatsız edebiliyorken kesinlikle muhalefetin daha dik bir duruşa sahip olması gerekmektedir.Sayın Arif turanın yazısına kesinlikle katılıyorum 2002 den bu yana girdiği her seçimde tur bindiren iktidar bu şekilde çok daha fark atmaya devam edecektir

 17. adem tufekçi dedi ki:

  sayin turan bu mutiş tesbıtllerın için senı tebrık edıyorum eline.kalemıne saglik

 18. Rizenin şahidi dedi ki:

  bayram bey ben de birşeyler eklemek isterim. muhalif sözlük anlamı karşı çıkma dır. muhalefet ise siyasette yönetme gücünü elinde bulundurmayan kişiler ya da gruplardır. işte bizdeki siyaset direk karşı çıkma dan alıntı yapmaktadır ve muhalefet denince de deniz baykal akla getirilmektedir. diğer muhalefet isimlerini bile artık halk bilmior bilmiyor. ne vahim değil mi. aslında siyasette muhalefet demek iktidarın alternatifi olmalı. direk karşı çıkan değil işleri yola koyan akılcı düşünenler olmalıdır. ülkemizde neden böyle bir anlam taşımadığını çok güzel açıkladınız. başkan ve atrafındaki 3 5 kişinin koltuğundan oynamaması ve her seçimde mutlu olması ve halkı tanımamasından umursamamasındandır. muhaliflrre sesleniyorum. hep konuşursunuz da 16 yıldır hangi icraat de payınız vardır. hangi projeyi biz yaptık uyguladık diyebiliyorsunuz. sadece her seçimde olmazzzzz olamaaaazzz demekle mi bu işler yürüyor. saygılar.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle