Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’nin girişinde… BATIPARK’IN GELECEĞİ

20 Eylül 2018

Rize’nin girişinde… BATIPARK’IN GELECEĞİ
BATIPARK’IN GELECEĞİ! 

Evim Fener Mahallesinde olduğu için adeta her gün gururlanarak seyrettiğimiz Rize’nin girişinde deniz doldurulmak suretiyle yapılmakta olan BATIPARK’ın akıbeti hakkında bazı şeyleri merak ediyorum! 

Öncelikle şunu söyleyeyim ki, deniz dolgusu, gördüğüm kadarıyla planlı ve düzenli bir şekilde devam etmektedir. Bütçe kaynağının nereden geldiği konusunu bilmemekle beraber, üniversite bütçesinden de olsa, bakanlıktan da gelse, belediye de kaynağı sağlasa pek fark etmez, çünkü nihayetinde genel bütçeden çıkıyor. 

Şahsen merak ettiğim ve fakat bir türlü sağlıklı habere ulaşamadığım, doldurulan yerin sivil vatandaşlar tarafından kullanılıp kullanılmayacağıdır! Yani BATIPARK’ın sadece üniversiteye mi has kalacağı veya vatandaşta istifade edip edemeyeceği konusudur! 
Tabii ki bazı bölümler var ki, sadece o kurumun kullanması ve faaliyet alanı olarak dışarıdan birilerinin o alana girmemesi gerekir. Söz konusu olan BATIPARK’ın nasıl kullanılacağı konusunda farklı görüşler olabilir. Yani bazıları bu alana sivil vatandaş girmemeli veya tam tersi girebilir diyebilir. 

Bizim şahsen bu alanı söz konusu yapmamızın sebebi, şeffaf bir şekilde konuşulmasının gerekliliğidir. Mesela bu alan ile ilgilenen üniversitemiz, bu konuda ne düşünüyor? Yani vatandaşlara açık olacak mı olmayacak mı? Bu konuda üniversitemizin sayın yetkililerinin planlaması ne? 

Daha açık ve net konuşursak, gayemiz Rize’nin adeta aynası olacak ve vitrini mesabesinde bir yer olan bu alanın kullanılma şeklinin şeffaf bir şekilde konuşulmasını temin etmektir! 
Şahsen ben konuyla ilgili her hangi bir yetkiliden bir açıklama ve beyan duymadım! Belki ben duymamış olabilirim, fakat konuyla ilgili bir muğlaklığın olduğu açıktır. Bu muğlaklığı yetkililerin gidermesi lazımdır. Bunun için ilgili kişilerden açıklama bekliyoruz! 

Şahsen bana da soruyorlar, net bir cevap veremiyorum. Konuyu gündeme getirmemin en önemli sebeplerinden biride budur. 

Fener mahallesinde oturan bir vatandaş olarak doğrusu merakta ediyorum. İnşaallah yetkili kişiler konuyu açıklığa kavuşturur da, bizde tekraren yazma ihtiyacı hissetmeyiz. 

Bu isteğimizin yetkililer tarafından nazar-ı itibare alınacağını ümit ediyor, saygılar sunuyorum… 

 

Mehmet Emin TOPRAK 

Paylaş
997 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’nin girişinde… BATIPARK’IN GELECEĞİ için 21 Yorum

 1. Rizeli vatansever dedi ki:

  Yeşil yola karşı cıkanlari kinamasini biliyoruz ama burnumuzun dibinde denizi yok ederek yapilan proje biz halka açık mı bilmiyoruz. Rizeliyik taa.

 2. Trabzonlu dedi ki:

  Rize için gerçekten üzülüyorum ya nedir bu torpil işleri yaa adamın yeğenini staj yapması için özel idare ye verecekler ona bile torpil var arkadaş yaa yok efendim partiden liste gelmiş ne günlere geldik bee Rize gerçekten 50 sene gecsede yine aynı Rize

 3. Mekansizlar dedi ki:

  Yapılacak işletilecek sonradaaa tabiki de devredilecek gelsin paraciklar ne günlere geldik be

 4. potomyali dedi ki:

  şimdiki konumuz bu galiba batı park kime kalacak halkamı üniversiteyemi bence rizenin bundan çok daha fazla sorunları var mesela uzungöle teleferik yapılıyor adamlar 2.yi yapıyor biz hala birtane yapamadık iyidere lojistik limanı ne alemde mesela en ihtiyacımız olan yeni güzel bi otogar bence bunları yazalım bunları isteyelim parkı bırakın kime kalırsa kalsın

 5. Süleyman DEMİR dedi ki:

  REKTÖR BEY BU KARGAŞAYI DÜZELTİN ARTIK

 6. BİR BİLEN dedi ki:

  Batı park yalnızca üniversitenin kullanımında olacak sivil halka kapalı olacak burası üniversitenin kampusu olacak nasıl şuan üniversiteye dışardan kimse giremiyorsa buraya da kimse giremeyecek bizzat rektör beyden aldığım bilgidir.Siyaset olayın dışında kalıyor tepki olacağını biliyor yalnız bu bölge halkına yapılan bir haksızlıktır.Ayrıca bölge halkına bilgilendirme yapıldığı söyleniyor.Yani Batı parkı yanlızca üniversitenin yaşam alanı olacak

 7. Ömer Yazıcı dedi ki:

  Rizenin siyasetçileri stk’ları ve hatta belediyesi ne diyor konu hakkında

 8. Ahmet Temiz dedi ki:

  Rektörlük niçin açıklama yapmıyor? Herkes başka bir şey diyor. Rektörlük yapar açıklamayı iş biter

 9. MUHAMMED dedi ki:

  ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA GELSİN, MİLLET ORDAN BURDAN HABER ALMASIN. RESMİ AÇIKLAMA GELMEYİNCE BÖYLE KARGAŞA OLUYOR

 10. Hüseyin AVCI dedi ki:

  Doldurulması iyi oldu yada kötü oldu. Olan oldu şimdiden sonra üzerinde durulması gereken bu alandan kimlerin nasıl faydalanacağı. M. Emin Hocamıza teşekkürler. Konuyu irdelediği için.

 11. M.Emin TOPRAK dedi ki:

  Ahmet bey haklısınız, bende deniz dolgusuna karşıyım. Deniz doldurulacağı yerde iç kısımlar değerlendirilmelidir. Fakat sözkonusu Rize olunca insan diyor ki, yapsınlar da denizi doldurarak yapsınlar, yeterki yapsınlar! Hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Fakat yazının devamını okumamaya bir sebep değildi bence!

 12. Osman Demir dedi ki:

  SAHİDEN ORASI NE OLACAK

 13. akil dedi ki:

  Orası üniversitenin arazisi. İstese de halka açamaz. Suç işlemiş olur. Eğitim ve rekreasyon alanı yapılsın diye üniversiteye tahsis edilmiş. tüm harcama ve inşaat işlerini üniversite planlıyor. Halka açık parkı belediye yapar. Belediye, kurumların arazileri parkmış gibi davranıyor. Belediye kendine ait şehir merkezindeki parkları halka açamamış, ona buna satmış. Karışılıklık belediyenin anlamsız ve hukuksuz davranışlarından kaynaklanıyor sayın yazar.

 14. AHMET KARA dedi ki:

  Gerçekten bu batıpark hakkında pek birşey duymadım nasıl kullanacaklar orayı? milletvekilleri ticaret odası ne düşünüyor?

 15. ahmet dedi ki:

  hocam denizin doldurularak yok edilmesini nasıl gururlanarak izliyorsun hayret ettim. gerisini bile okumadım. sizin o gururla izlediğiniz dolgu sahasında tüm balık yuvaları yok oldu. deniz dolgusu yapılmadan da bişeyler yapılabilir. adamlar 100 yıl önce batumun tepesinde botanik park yapmış biz hala deniz dolduruyoruz.

 16. Esas Rizeli dedi ki:

  Üniversite park yapacağına bilim yapmalıdır

 17. Rizeli'ye dedi ki:

  Rizeli olmayan Rizeli sen demek ki bu işin gündeme gelmesinden rahatsız oldun, güzel güzel yazmış yazar ne var bunda

 18. Şadi dedi ki:

  Hocam neyi önceden duyduk ki bunu duyalım olup bittikten sonra duyuyoruz

 19. Ahmet Yılmaz dedi ki:

  Bir an önce açılsın, çok geniş bir yer, Rizenin o tür yerlere çok ihtiyacı var

 20. Mehmet YENİ dedi ki:

  doğuparkı halkın hizmetine açtık batıparkı ne zaman açacağız. sosyal alanlarımız zaten kısıtlı, heyecanla bekliyoruz

 21. Rizeli dedi ki:

  Orası üniversiteye tahsis edilmiş bir yer neyini merak ediyorsunuz. Tabiki üniversite ye kalacak. Çarşıdaki dolgu sahasını boş işlerde kullanılacağına adam gibi halka park yapsalardı. Sayın yazar şimdi mi aklına geldi bu iş
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle