Hoşgeldiniz   brazzers porno

LÜTFEN  !!!   GÜNEŞİME    DOKUNMAYIN 

23 Eylül 2018

LÜTFEN  !!!   GÜNEŞİME    DOKUNMAYIN 

LÜTFEN  !!!   GÜNEŞİME    DOKUNMAYIN 

Değerli okuyucu kardeşlerim. 

Sizlere,sevgi,saygı,selamlar. 

Altı yıldır düzenli ve açık havalarda sahilde  yürüyüş yapıyorum. Yamaçlarda  YEŞİLLİKLER, sahil boyu evler,apartmanlar  kat, katt. Bazen yürüyüşlerde evler, apartmanlar arası sokaklarda devam ediyorum. Dikkatimi sürekli çeken evler ve apartmanlar oluyor.

Bahçe nizamlı tek katlı veya iki katlı evler. Bu evlerin dört tarafını çevrelemiş  on-oniki-onbeş katlı apartmanlar. Ortalarında kalan evler  GÜNEŞTEN  sadece  iki saat yararlanıyor. Evlerin camlarına,balkonlarına ve evlerin içerisine GÜNEŞİN  girmesi yasak. Yasaklanmış. Saatle anlatırsam saat  11.00’dan-  13.00 ‘ a  kadar. 

Etkili ve yetkililere: 

Soru  1 : Gökyüzü  arsa sahibine  mi  aittir ? 

Soru 2:Apartmanların gökyüzüne çıkmasından hangi kuruluş sorumludur  ? 

Soru 3 : O  evlerde yaşayan insanların ve ailelerin GÜNEŞTEN  YOKSUN   bırakılmaları adil ve insani  midir  ? 

Evet okuyucu kardeşlerim. Ben RİZELİ olarak  1962’den bugüne  Rize’de yaşıyorum. Hep  aynı.Çevreye bakıldığında olumsuz ve hoşa gitmeyen bir görünüm oluşturuyor. Evlerin  ve apartmanların  alt çevre,badana boya  şahane.  Birbirlerine olan yükseklikleri  berbat. Eskilerden beri  belediye seçimlerine  beş-altı  ay kala  bir  kat  daha. Üzerine son yıllarda moda olan bir teras. Bitmedi  terasın üzerine bir teras daha.Evet  yarım,yarım gökyüzüne yükselen  terascıklarrrrr. Eskiden denizi görenler artık göremiyor. Dairesini alan kardeşim daireyi DENİZ  MANZARALI  diye almış.Daire ve ev sahipleri  sadece güneşten yoksun kalmıyor. Güzelim diye zevkle şevkle çayını, kahvesini  yudumladığı  manzaradanda  yoksun kalıyor. Ceza evi gibi yaşam başlıyor. Üzüntü ve  stres oluşturuyor. Denizin maviliğini göremiyor. Doğanın yeşilliğini göremiyor.Sevimsiz ve sıkıcı bir durum ortaya çıkıyor.Evimizin balkonuna ailece veya misafirlerle oturup keyf  çayımızı içemiyoruz.Bu konuda tüm Rizeli ve Rize’de yaşayan  kardeşlerimin yorumunu bekliyorum. 

Bu  durumlara bugünün  yönetimi ve düşünselliğiyle bakmıyorum.Genelden bakıyor ve değerlendirmeler yapıyorum. 

Büyük şehirlerde vatandaş  konduyu  arsa üzerine konduruyor.Bizim gibi orta ve küçük şehirlerde konduyu apartman çatısına konduruyor. 

Beş-altı saat BRİÇ turnuvasına katılıp kupayı aldıktan sonra  CENNET  RİZE’MİZİN   yeşil ve maviliğini özümseyip yaşamak  hakkım  değil  mi? 

Değerli okuyucu kardeşlerim.Eksiklerim,bilmediklerim ve anlatamadıklarım olduysa herkesten peşinem  Ö Z Ü R. 

Gün bireysel çıkarların peşinde koşma günü değildir. GÜN   M İ L L İ  olma günüdür. 

SEVGİ  ve  SAYGILARIMLA. 

İLYAS   ÜLKÜ   TUĞCU 

Rize Briç Spor Kulübü Başkanı 

 

            

Paylaş
304 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

LÜTFEN  !!!   GÜNEŞİME    DOKUNMAYIN  için 13 Yorum

 1. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Teşekkür şiirler devam edecek.Şiir okumak ve yazmak benim besinimdir.

 2. Okuyucun dedi ki:

  Üstat güzelim şiirlerinden mahrum bırakma bizi.

 3. Doğruları söyleyen dedi ki:

  Asmak neye yarar sarı,sarı yaprakları kuru dallara.

 4. Rize 53 dedi ki:

  İşin içinde çıkar,menfaat oldumu akan sular durur.İnsanoğlunun güneşini ve can damarı olan tertemiz soluduğu havasını bile alırlar bin şükür.

 5. Mehmet DEMİR dedi ki:

  Bu dünya hepimizin….

 6. Memur dedi ki:

  Teşekkürler.Kıyıda köşede zar zor aldığım evde ceza evindeymişiz gibi yaşıyoruz.Yine de bin şükür.

 7. İlyas Ülkü Tuğcu dedi ki:

  Yorumlarınıza sonsuz teşekkürler.

 8. Keriman TUĞCU dedi ki:

  Yeşil Rize diyemiyoruz.Artık sahilden yeşilliği göremiyoruz.Rize plansiz bir yapılaşmanın esiri oldu.Güzel bir konuyu ele aldın.Sayın İlyas Ülkü Tuğcu..Güneşli günler göremeyeceğiz..Umutlar azaldı..Sevgiler..

 9. Rize’yi seven dedi ki:

  O binaların fazlalıklarını eski kol hızarıyla kesecek bir yetkili lazım. Sağol varol.Beynine,kalemine sağlık.

 10. Çarşımahalleli dedi ki:

  Tebrik ve teşekkürler Başkanım.Yorum yazmak alışkanlığım yok ama zorunlu kaldım.Bir konuyu eksik yazdın.Yazın pır pır esen deniz rüzgarımız yok edildi.Sıcak ve nemli havadan bunaldık.Serin deniz rüzgarı doğal klimamızdı.Kutluyorum öğretmenim.Rizeninsesi gibi sesimiz oldun.

 11. 679 Mersin dedi ki:

  İlyas’ cığım portakal bahçelerinden denizi görürdük.20 yıl üzeri Rize’ye geldim.Deniz kenarına betondan Çin Seddi çekilmiş.Tebrikler.Doğru bir konuya değindin.Beynine sağlık.

 12. Elif Karşıyaka/İzmir dedi ki:

  Öğretmenim buradan sıcak-okşayıcı Güneş gönderiyorum.Üzme kendini tebrikler. Yine güncel ve önemli bir konu.

 13. Gerçek Rizeli dedi ki:

  Değerli Başkanım günübirlik konu.Anlatımın sade ve süper.Biz Rizeli olarsk çiçili ( solucan ) gibi suyun içinde yaşamaya alışmışız.Nedeni budur.Teşekkürrr.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle