Hoşgeldiniz   brazzers porno

 İKTİDAR KALEMLERİN UYANIŞI.

02 Ekim 2018

 İKTİDAR KALEMLERİN UYANIŞI.
 İKTİDAR KALEMLERİN UYANIŞI.

 Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal’ın “Hiç Yazasım Yok” başlıklı yazısını okumayanlar lütfen okusun.. 

Aynı gazetenin başka yazarı İbrahim Tenekeci’nin “Böylemi olacaktı?” başlıklı yazısı daha da ilginç. 

Erol Erdoğan, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Bugünlerde ‘insanların hangi incinmişliğini gidermek istersin’ diye sorulsaydı, kesinlikle ‘adalet’ derdim.” Cümlenin devamında itimat bahsi de bulunuyor. 

Hasan Öztürk, yerel yönetimler konulu köşe yazısında bir soru yöneltti: “Belediyelerdeki kibir abideleri yüzünden millette oluşan gönül kırgınlığına bakmak gerekmiyor mu?”
 

İbrahim Tenekeci’nin tespitlerine bir bakalım. 

Demek ki yolunda gitmeyen yahut gönlümüze uymayan bir şeyler var. Örneğin: Yeni bakanlar kurulu karşısında yaşanan şaşkınlık ve hayal kırıklığı, herkesin bildiği bir sırra dönüştü. İnsanlar birbirine “ne oluyor” diye soruyor. Bunca emek ve fedakârlık nereye gidiyor? 

Oy vermediğimiz ve asla vermeyeceğimiz birçok bakana, tam yetkili bürokrata, belediye başkanına sahibiz. “Geçiş dönemi” diyerek sessiz de kalabilirdik. 

Sayısız nedenden dolayı mütedeyyin camiada genel bir burukluk ve bıkkınlık birikti. Mücadele azmi düşüyor. Bunu görmek gerekir. 

Mesela “adalet” diyoruz. Adaletten kastımız, öncelikle hâkimler, savcılar, mahkeme binaları, duruşma salonları vesaire değil. Adalet, her şeyin yerli yerinde olmasıdır. 

Genel görünüm: İyi niyetli fakat beceriksiz. Samimi lakin yetersiz. Sadık ama başarısız. Bilgili ve kibirli. Buna karşılık, meziyet ve şahsiyet sahibi, tevazu ehli birçok insanın küstürüldüğüne, bir kenara itildiğine, hatta tasfiye edildiğine şahit oluyoruz. 

Adaletsizlik, incinmişlik, tedirginlik, güvensizlik, kendi içinde bile ayrımcılık, şımarıklık, güç zehirlenmesi, önceliklerin değişmesi, kimi kişilerin ekonomik bağımsızlığa ulaştıktan sonra camiayı beğenmemesi, menfaat, kibir, klikleşme… Bu tür olumsuzlukları son zamanlarda ne çok yaşıyoruz. İmkânlardan sonuna kadar faydalananlar, dönüp bakmayanlar ve haksızlığa maruz kalanlar. Sanki üç ayrı dünya oluşuyor. 

Doğru söze ne gerek… 

Osman Yazıcı 

Paylaş
113 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

 İKTİDAR KALEMLERİN UYANIŞI. için 4 Yorum

 1. nerden geldik .. dedi ki:

  BARDAĞIN DOLU VE BOŞ TARAFLARI MÜŞTEREK HESAP EDİLİRSE KARANLIKLAR GÜNDÜZ OLUR ?
  Bir hafta önce hastaneye gittim. Hasta bekleme salonları klimalı. Temiz.. Doktorun odasına girdik. Tedavi yapan doktor mükemmel temiz..Meslek gruplarında doktorlar ömür boyu hasta insanlara hizmet verir…
  Okullara baktım ne mükemmel hizmetler…
  Türkiye’de büyük bir bolluk var. Taşımacılıkla gelen okullarda öğle yemeği var…
  Bütün illerde üniversite var..Yüksek okullar var…Hükümet bu hizmetleri 15 yıldır yapıyor. Bu hizmetler karşısında dolar bin lira olsa da birşey ifade etmez…Birşey ifade eden hizmetlerdir. Çitilenmiş insan ruhlarıdır.
  Vatanını ve milletini seviyorsan işini kaliteli,güzel,iyi ve insan sevgin yüksek olsun…
  İlim insanların cahilliğini,cehaletini azaltır ama gönülleri çitilenmeyenlerden ne beklenir ?
  15 yıldır gece-gündüz çalışan ERDOĞAN hükümetleridir..
  Milletin sevdiği güzel insanlar…
  Mart 2018 de olgun, insan sevgisi yüksek,ruhları çitilenmiş insanların dönemi hız kazanacaktır..
  ERDOĞAN DÖNEMİ bolluk,berekli ve sevgi dönemi olarak insanlık tarihinde yer alacaktır.
  ÖZAL döneminde döviz büfeleri açılarak vatandaşın tasarrufları dolara yönlendirildi. Yemeğin tuzlusu yenmez. Az tuzlusu da yenmez. Denge gerekiyor. Dolarda bugün Türk Ekonomisinde yeri var…
  Ekonomide dolar, güvenlikte terör konusunda Türkiye 1984 yılında bugüne kadar canını vererek şehit olarak mücadele ediyor.
  Bugünleri görmek için,dünümüze bakalım…
  Türk Ekonomisi Anayasa kitabının,zamanın Başbakanına atıldığı dönemlerden geliyor….

 2. Recep dedi ki:

  Cumhurbaşkanı gururlu kibirlileri millete tepeden bakanları getirmeyin karşıma diyor.milletin nabzına şerbet veriyor sadece…bu vekilleri,belediye başkanlarını,il ve ilçe başkanlarını kim sectirdiki,getirdiki?millet,ak parti seçmeni her seçimden önce bas bas bağırdı adeta.sevilen,tanınan,bilinen,halkın istediği,seçmenin istedigi adaylar istiyoruz diye…kale alınmadı.yukridaki yazıda anlatılanlar ak parti seçmeninin ruh halini anlatıyor.(o nemalananlari kastetmiyorum.karsiliksiz gönül verenlerden bahsediyorum)her kademede öyle insanlar sectirildiki karşılıksız gönül verenleri hep kusturduler.guya Parti’ye hizmet ettiler ama aslında öyle değil.aksine hizmet etmediler.davaya ve Parti’ye ihanet ettiler.oyle bürokratlar varkî geçmişte akp ye küfredenlerle bir olup ak Parti’ye sadece gönlünü vermiş alt kademede işçi,çalışan hepsinin üstüne acımasızca gittiler.onlari ekmeğinden etmeye uğraştılar.halen daha uğraşanlar var.ne imiş onu alıp yerine başkalarını koyacakmis.o kim bu kim…böyle şey olurmu.secilenlerin getirdiği bürokratlar müdürler varya,ah ah ne desem nasıl anlatsam bilmem ki…

 3. Recep dedi ki:

  Hiç oy veresim yok…

 4. Recep dedi ki:

  Her kademede ve mevkideki bu gurur,kibir abideleri ve burnundan kıl aldirmayanlara verecek oyunuz yok.oyu RTE.de istese yok artık.bu kadar sahsilesmek,bu kadar belli bir zumreye kilitlenip diğerlerini dışlamak olmaz.kayitliyiz,partiliyiz,16 sene oy verdik.ugradigimiz muamele…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle