Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’miz garip bir il! Sahipsizlik mi desem, ilgisizlik mi desem anlayamadım! 

03 Ekim 2018

Rize’miz garip bir il! Sahipsizlik mi desem, ilgisizlik mi desem anlayamadım! 
BATIPARK’IN GELECEĞİ (2) 

Rize’miz garip bir il! Sahipsizlik mi desem, ilgisizlik mi desem anlayamadım! 

Kurumlar arası kopukluk had safhada… 

Bu ithamlarım kuru bir itham değil yaşanan gerçeklerdir maalesef! 

Örnek verecek olursak, 

Son olarak yazdığım bir yazıda, Fener Mahallesinde deniz doldurularak yapılan BATIPARK’ı ele almış ve nasıl kullanılacağını yetkililerden öğrenmek istemiştik! 

Bu alanı kuşlar doldurmuyor, devletimizin bünyesinde hizmet yapan resmi bir kurum dolduruyor! Yapması gereken şey bir açıklama ile bu alanı bu şekilde kullanacağız demesiydi! Her nedense öyle bir açıklama basına yansımadı! 
Diğer kurumlarımızdan da herhangi bir beyan gelmedi! Çünkü orda yapılan ciddi bir yatırım var, dolayısıyla Rize’mizdeki her kurumu ve her vatandaşı ilgilendiriyor! 

Gerçekten merak ediyorum, orda doldurulan ve bildiğim kadarıyla 130 DÖNÜM alanı kapsayan bu yer nasıl kullanılacak? 

Çok açık ve net bir talep değil mi? Ama gel gör ki, tık yok, ses seda yok! 

Toplumda net bir bilgi yok! Konu ile ilgili muğlaklık had safhada! Şahsen bu durumun ortada ve şeffaf bir şekilde konuşulmasını istiyorum! 

Kısaca sormak gerekirse, BU İŞİN DOĞRUSU NE? 

Anormal bir istek mi bu? Fakat her nedense hiç kimseden ama hiç kimseden herhangi bir ses çıkmıyor! 

Nasıl bir il? Nasıl bir bürokrasi? Nasıl bir siyaset? Nasıl nasıl nasıl? Uzat uzatabildiğin kadar! 

Yine tekrar meraktan soruyorum, bu alan yani 130 DÖNÜMLÜK Fener Mahallesinde deniz doldurularak elde edilecek olan alan ne şekilde kullanılacak? 
Yani sivil vatandaşa açık olacak mı? Veya bir kısmı mı olacak? Veya nasıl olacak? 

Bunları öğrenmek vatandaşın hakkı değil mi? O tesis bu vatandaşın parası ile yapılmıyor mu? Şayet o parayı bu vatandaş ödüyorsa öğrenmeye hakkı vardır! 

İsteğimiz bu! Bu açık ve net isteği yetkili kurumlarımız açıklığa kavuşturacaklar mı? Bakacağız! 

Gerçekten herkes gibi bende çok merak ediyorum! İnşallah Rize halkının bu merakını yetkililerimiz sona erdirir diye düşünüyorum! 

Buna benzer yatırım ve tesisler, ilimiz için önem arz etmektedir! Bence kullanılma şeklinin vatandaşa da danışılması gerekirken, bakıyoruz ki, vatandaş ne şekilde kullanılacağından bile haberi yok! Bu çağda böyle bir şey olamaz! 

Saygılar sunuyorum… 

MEHMET EMİN TOPRAK 

 

Paylaş
1.179 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’miz garip bir il! Sahipsizlik mi desem, ilgisizlik mi desem anlayamadım!  için 9 Yorum

 1. ibrahim hakkı zırh dedi ki:

  Ne yazıkki Rize de yaşayanlar birçok şeyi umursamıyor.Elini taşın altına sokmuyor.Herşeyi oluruna bırakmışlar.

 2. Soğuksulu'ya... dedi ki:

  Sende o şarapçı ayyaş berduşlardansın herhalde, vatandaş olduğuna göre…

 3. Soğuksulu dedi ki:

  Üniversiteye ait olması zorunuza mı gitti,Türkiye de 10 larca üniversite var hangisinin parkından sosyal yaşam alanından faydalandınız da Rize nin üniversitesinin sosyal alanlarından faydalanmak derdine düştünüz.Orası halka açılırsa şarapçının ayyaşın berduşun mekanı olur.

 4. hepiniz oradaydınız dedi ki:

  üniversite önündeki yolun tünel içerisine alınıp üstü yeşil alan olarak dolgu bölgesiyle birleştrilecekti.maalesef bu mümkün görünmüyor.EMİN bey meydan projesinde daha geniş alan için 3 bina yıkıldı.fakat insanoğlu nekadar doyumsuzdurki yeni meydan içerisinde epeyce yer kaplayan bir bina inşaatı yükseliyor.illada bir rant sağlanacak.tuzcuoğlu ailesi merkezdeki parkı ticari işler yapılmama şartıyla bağışlamıştır gel görki yıllar içerisined e bu söze sadık kalınmamıştır.

 5. Necati Terzi dedi ki:

  Ne demek sivil vatandaşa açık alacak mı? Bu sorunun sorulması bile ayıp.Kamusal bir alan kimsenin babasının malı değil ki.Vergilerimizle park yapılacak ve halka kapatılacak.Kaldı ki gelişmiş ülkelerde üniversite kampüsleri bile halka açıktır.
  Parkın konumu ve yapılış şekli şehir planlama açısından ne derece doğrudur tartışılır.Şehrin girişinde akışı bozacak bir bent şeklinde park inşaa etmek bize özgü.Oysa modern şehircilikte bu gibi yapılara yer yoktur.

 6. İrfan İLKBAHAR dedi ki:

  Hocam, ses seda çıkmamasını ben hayra yormuyorum. Demekki halka açık olmayacak şeklinde yorumluyorum. İnşallah yanılırım.

 7. Fenerli dedi ki:

  Hocam eline yüreğine sağlık,fener Mahallesi sakini olarak evimin karşısında yapılan bu çalışma ile ilgili hislerimize tercüman oldun,bu kibir kendini beğenmişlik ne zaman bitecek bu yöneticilerde merakla bekliyoruz

 8. Garip dedi ki:

  Maalesef rize sahipsiz

 9. Rizeli Mustafa dedi ki:

  Eviniz orada diye neden bu kadar merak ettiğiniz aşikar. Halka açık olsa ne olacak her yeri pislik götürecek. Sahilinde kim bilir neler olacak? Bırakın da universitenin temiz ve güzel yasam alanı olsun. Konserler eglenceler burada yapılsın…
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle