Hoşgeldiniz   brazzers porno

İspir’de DUT Pekmezi, Küme ve Pestil üretim tesisi kuruldu.   

09 Ekim 2018

İspir’de DUT Pekmezi, Küme ve Pestil üretim tesisi kuruldu.   
İspir’de DUT Pekmezi, Küme ve Pestil üretim tesisi kuruldu.   

Erzurum’un İspir ilçesinde amatör olarak geleneksel dut pekmezi üretimiyle uğraşan İlhan EFE AB Kredisiyle kurduğu işletmesinde ürettiği kaliteli ürünlerle bölgeye hitap ediyor. Emekli sınıf Öğretmeni İlhan Efe işletmesi hakkında yaptığı açıklamada ’kendi imkânlarımla ilkel usulde Dut Pekmezi üretimi yaparken dut pekmezi yapımının TKDK tarafından desteklendiğini öğrendim ve proje hazırladım. 3 yıl önce yaklaşık 600 bin TL’lik bir proje hazırlayıp Kuruma sunmuştum ve projem kabul edildi. Yaklaşık 8 aylık bir uygulama döneminden sonra projemizi tamamladık. Daha sağlıklı ortamda daha modern tesiste çalışacak olmaktan mutluyum.


Tesisimizde doğal güneş ışığı vasıtasıyla tamamen organik pekmez, küme ve pestil üretiyoruz. Doğal güneş ışığı kullanacak olmamız diğer tesislerden farkımızı ortaya koyacak. Projemi daha da geliştirerek sürdürmek istiyorum. Yalnız Dut Pekmezi değil başka ürünleri de çok hijyen bir ortamda üretmek istiyorum. Dut Pekmezinin yanında Dut Pestili ve Küme üretimini de gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimiz kalitelidir ve bölgede müşteri bulmakta zorlanmıyorum. En doğal ve temiz bir şekilde üretiyoruz. Bu tesisin kurulmasında bana yardımcı olan herkese ve başta TKDK ailesine desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum’ dedi.  


AB Desteğinin %75 oranında olduğu projede Türkiye Cumhuriyeti desteği % 25 oldu. Bölgeye hitap eden modern tesis 8 ayda tamamlanarak hizmete girmiş.

 İSMET KÖSOĞLU 

Paylaş
309 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle