Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de Yeni bir yıkım . 4 katlı binanın yıkımına başlandı

11 Ekim 2018

Rize’de Yeni bir yıkım .  4 katlı binanın yıkımına başlandı




RİZE’de, çarpık yapılaşmanın simgesi haline gelen ve yıkımı gerçekleştirilen 7 katlı binanın ardından, 40 yıl önce arazi yetersizliği nedeniyle dere yatağının ortasına inşa edilen; kurs, kütüphane ve cami lojmanlarının yer aldığı 4 katlı binanın da yıkımına başlandı.

Rize’de geçen 2 Ağustos’ta, 24 saatte metrekareye 100 kilogram yağış düşerken, selde Muradiye beldesi Kömürcüler köyünde gündeme gelen, dere yatağındaki 7 katlı binanın yıkımı tamamlandı. Kentteki çarpık yapılaşmanın simgesi haline gelen bu binanın yıkılmasının ardından, Muradiye beldesi Mesudiye Mahallesi’nde de 40 yıl önce arazi yetersizliği nedeniyle 4 katlı bir binanın daha dere yatağının ortasına inşa edildiği ortaya çıktı. Binada kurs, kütüphane ve cami lojmanlarının yer aldığı belirlendi. Her iki yanından dere akan bina, sağanak yağışlar sonrası meydana gelen selde yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı, dere yatağının önünü tıkadığı için taşkınlara neden oldu.




BAŞKAN, ‘ALLAH’IM YARDIM ET; BATIYORUZ’ DEMİŞTİ

Muradiye beldesinde son yaşanan selde taşkına neden olan bina; ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarının sular altında kalmasına yol açtı. Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı da taşkın sırasında “Allah’ım yardım et; batıyoruz” paylaşımında bulunmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 4 katlı bina için de yıkım kararı aldı. Kamulaştırılan binanın bedeli Muradiye Belediyesi’ne ödendi. Belediyenin yeni bir alanda kütüphane ve lojman binaları inşa edeceği öğrenildi.

YIKIM BAŞLADI

Kömürcüler köyündeki 7 katlı binanın yıkımının tamamlanmasının ardından Mesudiye Mahallesi’nde dere ortasındaki 4 katlı binanın da yıkımına başlandı. Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü yetkililerinin de nezaret ettiği yıkımın 3 gün süreceği belirtildi.




BELEDİYE BAŞKANI:RİSK ORTADAN KALKIYOR

Muradiye Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, 40 yıl önce iki derenin birleştiği noktaya kurs binası olarak inşa edilen yapının selde belde için risk oluşturduğunu belirterek, “Beldemizin sellerde en riskli binası buydu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın planlaması ile binanın yıkımına başladık. Derelerin önünü açacağız ve büyük bir sorundan kurtulmuş olacağız. 2-3 gün içinde yıkım tamamlanacak. Derenin üzerini açarak beldemizdeki çarpık yapılaşmaları önlemiş oluyoruz. Dere kenarlarındaki yapılaşmalara müdahale etmiş oluyoruz. Bu bizim için başarıdır. Yıkılacak binanın yerinde yeşil alan ve çay bahçesi yapacağız” dedi.




Paylaş
482 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Yeni bir yıkım . 4 katlı binanın yıkımına başlandı için 2 Yorum

  1. ceza verilmeli dedi ki:

    ne kamulaştırma parası..yanlış yere yapılmış..izin belgeleri var mı..ceza verilmeli..dere yatağı girişine bina mı yapılır..yapanlar o dönem görevli olanlar hakkında ingiltere olsa soruşturma açılır..milletin parası neye dayanarak veriliyor..ayrıca salarha vadisin de askorosdan başlayarak en yukarıya kadar salarha deresi boyunca bir plan yapılmalı..bütün aykırı binalar, dere yatağında olan yıkılmalı..sorumlular hakkında soruşturma açılmalı..hukuk uygulanmasa huzur olmaz..

  2. Biri dedi ki:

    Yazık devletimin ve benim paralarıma. Üç kuruşluk binaya 2.5 milyara yakın (2,5 Tirilyon) para verdirildi. Hiç bir mahsuru da yoktu yıkılması gerekmiyordu. Öte yandan rizenin göbeğinde yapılan kamulaştırmalara kefen parası bile verilmiyor. Bunun vebalini kim verecek. Selin tek suçlusu bina oldu çıktı. Allah muhafaza da bir sel daha olursa görün bakim aynı akıbet olacak mı olmayacak mı.




EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle