Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize Kültürü için çok büyük bir yanlıştır ayıptır. 

18 Ekim 2018

Rize Kültürü için çok büyük bir yanlıştır ayıptır. 
 RİZE KİTAP GÜNLERİ 

Dün Valilik bitişiğinde düzenlenen Rize Kitap Günleri isimli açılışa davetli değildim ama yazıyla, kalemle, kitapla biraz haşır neşir olduğumdan ilgimi çektiği için  katıldım. 

Bu katılım okuryazar olarak beni mecburi kıldı dersem daha doğru olur. 

Açılış öncesi devasa çadırın içini gezdim. Rize’de bugüne kadar hiç yapılmadığı için kitap kokusunu hasretle ciğerlerime çektim. Tanıdık tanımadık birçok dost yazarçizerle karşılaşıp hal hatır soracak kadar kısa sohbetimde oldu. 

Çadır içinde kitap reyonları düzenlenmiş. Tanıdık olmakla birlikte birçok yayınevi masalarını çocuklara yönelik kitaplarla doldurduğu önemli detay. Zira en ucuz kitap çocuk kitapları olduğu için belki alımlarda gerçekleşmiştir onu bilemem. 

Yazımın ortasında şunu belirteyim, dışarda ki hava mevsime göre çok sıcak yazdan kalma bir gün ve çadırda bir veya birkaç pencereli delik yok. Birçok kitap dostu benim gibi ter su içinde kaldı. Çadırın havalandırma işi sıfırın altında sıfır. Bu hiç iyi olmamış rahatlıkla belirtebilirim. Umarım bir dahaki seferde bu detay göz önünde bulundurularak çare bulunur. 
16-26 Ekim tarihleri arasında 10 gün devam edecek olan Kitap Günlerinde değişik yayınları kitaplarında %20 ile %50 arasında indirimler olduğunu astıkları pankartlarında duyurmuş. 

Bu etkinlikte Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu yayınlarının olmaması önemli bir eksiklikti. Çok aradım  bu kuruluşlarımızın kitaplarını bulamadım. 

Programın açılışını Valimiz Erdoğan Bektaş yaptı. Düzenlemede yardımcı olan değişik kurum kuruluşlar varmış. 

Sosyal Medyada yayınlanan tanıtım afişlerinde birçok katılımcı yazarın olacağı ve bu 10 gün içinde imza günleri yapacakları belirtilmişti. 

Açılış gününe kadar afişlerde bir isim var ki katılımcılar arasında aradım bulamadım. Çadırın girişindeki yazarlar arasında ismi de yok, reyonlardaki yerde de yok. 

Kim neden niye çıkardı bilmiyorum ama Rize Kitapları, Rize arşivi denilince akla ilk gelen bir isim olan RECEP KOYUNCU Kitap Günleri envanterinde niye yok. Hazırlanan ilk afişte 23 Ekim günü saat 16.00 da imza saati verilmesine rağmen RECEP KOYUNCU’nun sebepsiz yere etkinlikten çıkarılmasının geçerli sebebi olmalı. 

Recep Koyuncu’yu gerekçesiz bu etkinliğe sokmamak Rize hafızasına, Rize kitaplarına yapılan en büyük düşmanlıktır. Bakın açıkça yazıyorum kim çıkardı niye çıkardı bilmiyorum ama yapılan Rize Kültürü için çok büyük bir yanlıştır ayıptır. 

Recep Koyuncu’yu bu etkinliğe katılmaktan men edenler Koyuncu’dan mı korktu yoksa Rize Kitaplarından mı? 

Çok ayıp ettiniz. 

Rize hakkında ne Valilik ne Belediye ne Kültürle ilgili birim ne diğer kuruluşlar Koyuncu kadar kitap yayınlayarak katkıda bulunmamışken 20 ye yakın kitap yayınlayan basılmasına destek olan (benim yazdığım Ovit Yolu-1 kitabımda dahil) Koyuncu bu haksızlığı hak etmedi. 
Her kim bu yanlışlığı yaptıysa büyük ayıp etmiş, hata etmiş, yanlış etmiştir,(TGF) Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onur Kurulu Üyesi olarak bu yapılan haksızlığı şiddetle kınıyorum. 

İSMET KÖSOĞLU

        

Paylaş
2.084 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize Kültürü için çok büyük bir yanlıştır ayıptır.  için 5 Yorum

 1. Ali Keskin Emekli Muallim. dedi ki:

  Vayyyyyyyyy sizi pepeçura XX CXX. Apo piçinin Türk Bayrağını Valilik Kaymakamlık binalarından indirime emrine uyarak indirdiğiniz,Atatürk isimlerinin ilgili yerlerden silinirken ,Ataürkün vecize sözleri ilgili tabelaları indirilirken nerelerdeydiniz breX

 2. Rizeliler dedi ki:

  Rizeli kendi menfaatini düşünür. Kendinden başkası umurunda olmaz. Kenardan izler. Üç maymun u oynar. Fasıka yakışan kalbinden buğz etmeyi bile yapmaz. Ama bir menfaatine dokun, dünyayı ayağa kaldırır. Durum böyle olunca Şaban Hoca,Recep Hoca gibi adamlar sürüklenirken kimseden ses çıkmaz…

 3. Filibozlu dedi ki:

  Neden kendi değerlerimizi, aydınlarımızı, bilim adamlarımızı Rize için birşeyler yapmaya çalışan, mücadele veren emek veren bizim kendi öz Rize’nin evlatlarını bu kadar hunharca harcarız.
  Ayıptır, günahtır elaleme rezil oluyoruz özrü kabahatinden büyük gerekçelerle sebep olanlar bundan daha küçük olamazsınız yazıklar olsun diyorum

 4. İbrahim Yazıcı dedi ki:

  Kim bunları yapıyor? Buna kimse ses çıkarmıyacak mı? Yapanın yanına kârmı kalacak?

 5. Mehmet Kara dedi ki:

  Ne bu Rize düşmanlığı ayıptır ayıp
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle