Hoşgeldiniz   brazzers porno

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ İLE BAZILARINI KARIŞTIRMAMAK! 

30 Ekim 2018

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ İLE BAZILARINI KARIŞTIRMAMAK! 
BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ İLE BAZILARINI KARIŞTIRMAMAK! 

Bilerek veya bilmeyerek Bediüzzaman Hazretleriyle bazı kavramları bazı kurum ve kişileri karıştırmak, en hafif tabiri ile haksızlıktır! 

Dost olmadıkları halde onu ona dost göstermek ve bunu bilerek yapmak hainlik olduğu gibi bilmeyerek veya cehaletinden yapmakta tam bir safdilliktir! 

Diğerleri bizi çok ilgilendirmemekle beraber, en fazla mum yatsıya kadar yanar diyerek, bizleri ilgilendiren kısma geçiyorum! 

Zamanımızın büyük müfessiri olan Bediüzzaman Hazretleri’nin her söylediği söz, her yaptığı hareket ve en önemlisi de yazdığı eserler yıllardır memleketimizin her köşesinde okunmakta ve devletimizin resmi kurumlarınca bile son zamanlarda basılmaktadır! 

Tabii ki bahsedeceğimiz noktalarda herkesin bize katılmasını veya bizim gibi düşünmesini isteyemeyiz ve istemeye de hakkımız yoktur! Yalnız şunu istemeye hakkımız var ki, bir kişi hakkında konuşurken, özellikle eserleri meydanda olan kişiler hakkında görüş serdederken eserlerinden alıntılar yapmalıyız! Çünkü kendisi hayatta değildir, fakat eserleri şakır şakır memleketin her köşesinde okunmakta ve kendisi üniversitelerde tezlere konu olmakta hakkında konferanslar, sempozyumlar, mevlidler düzenlenmektedir! 

Dinimizin bir ölçüsü vardır! 

Bir kişi size bir haber getirdiği zaman, o haberin doğruluğunu araştırın diye… 

Yani araştırmadan hemen kabul etmeyiniz! Çünkü o haberi getirenin niyeti iyide olabilir, fakat yanlış bilgilenmişte olabilir! 

Kaldı ki, art niyetlide olabilir! Onun için sözü fazla uzatmadan Bediüzzaman Hazretlerinin şu sözlerini nakletmek istiyorum; 

“Hiçbir müfsid, “ben müfsidim” demez, daima suret-i hak’tan görünür, yahut batılı hak görür. Evet, kimse demez “Ayranım ekşidir. Fakat siz mihenge vurmadan almayınız. Zira, çok silik söz, ticarette geziyor. Hatta, benim sözümüde, ben söylediğim için, hüsn-ü zan edip tamamını kabul etmeyiniz, belki bende müfsidim veya bilmediğim halde ifsad ediyorum. Öyle ise, her söylenen sözün kalbe girmesine yol vermeyiniz. İşte, size söylediğim sözler, hayalin elinde kalsın, mihenge vurunuz. Eğer altın çıktı ise kalpte saklayınız, bakır çıktı ise çok gıybeti üstüne ve bedduayı arkasına takınız, bana reddediniz, gönderiniz.” 
Bu hakikatler üzerine daha bir söz söylemeye gerek yok sanırım! 

Evet Aziz Dostlar! 

Bu sıralar havalar çok sisli puslu, kimin ne dediği belli olmuyor! Çamur at izi kalsın politikası çok geçerli bir meslek haline geldi! 

Bütün bunlardan dolayı, böyle zamanlarda dikkatimizi daha çok artırmalıyız! Çünkü hakkı batıldan, doğruyu yanlıştan ayırt etmek zorlaşmış! 

İsimlerinin önüne bazı sıfatlar yapıştırılmış bazı kişiler, televizyonlara çıkıp bilir bilmez ahkam kesmektedir! 

Bediüzzaman Hazretlerini bazen de isim vermeden lekelemeye kalkmaktadırlar! Tabii ki güneş balçıkla sıvanmaz, fakat bizler o tür mesnedsiz saçmalıklara pirim vermemeliyiz! Bunun içinde bu konularda bilgilerimizi artırmalıyız! Özellikle eserleri elimizde ise ki, Bediüzzaman Hazretlerinin her yazdığı eser, birçok matbaada basılmakta ve birçok yayınevi tarafından dağıtımı yapılmaktadır. Bütün bunlardan dolayı elimizde olan bu eserleri tetkik ederek okumalıyız! 
Son sözüm yine Bediüzzaman’dan “İslamiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez, gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz! Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar!” 

Saygılarımla… 

 

MEHMET EMİN TOPRAK 

Paylaş
215 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ İLE BAZILARINI KARIŞTIRMAMAK!  için 10 Yorum

 1. Çetin dedi ki:

  Niye karıştırmayacagiz? sen onu karıştırma yalı m dersin başka biri bir başka birini karıştırmayalım der eee ne olacak! bir kere bu zat için kullandığınız isim sizi şirk çamuruna sokar.ismin manası na bakarmisin zamanın efendisi, zamanın üstünde.yani Allah in sıfat lari bunlar.kisaca siz kimi yüceltecek seniz Yüceltin.milletin beynini yakmayın.Bize Allah , Kur’an ve peygamber yeter de artar bile.

 2. Mehmet Çelik dedi ki:

  Sayın Ali Yılmaz böyle büyük insanlara buna benzer bir takım sıfatlar takar millet!

 3. Murat dedi ki:

  Mehmet hocam sana karşı görüş beyan edenlerinde aslında dahil oldukları bir cemiyetleri var ya derneği var Yay kurumu var ya ocağı var. var da var fakat bunlar kendilerini legal görüyör dini hassasiyeti olan insanlar ise illegal oluyor. kendileri meşru oluyor. Bunlar bu müslüman milletin tarihini 80 yıldan ibaret sanıyorlar öncesini Recep ediyorlar bu kafa bu ülkeyi 16 öncesindeki duruma getirdi ülkeyi uçurumun kenarına getirmişlerdi ey laikler çıkın sizde açık açık mensub olduğunuz cemiyetlerinizin değer verdiğiniz şahıslarını yazın

 4. Ali Yılmaz'a... dedi ki:

  BEDİÜZZAMAN ismini veren vermiş, niye rahatsız oluyorsun ki… Rahatsız olmanız anormal bir şey! İsmini veya sıfatını sana mı soracaklar. Mesela mezhep imamımızın ismi Numan Bin Sabit, fakat İmam-ı Azam olarak tanınmış, Bediüzzaman da aynen öyle…

 5. Ali yilmaz dedi ki:

  BEDİÜZZAMAN ne demek…kim vermiş bu adı ona….gerçek adı osmanlı belgelerindede yazdığı gibi SAİD-İ KÜRDİ’dir.

 6. M.Emin TOPRAK dedi ki:

  Senin gittiğin yola karışan yok din kardeşim. Benim gittiğim yolada sadece sizin değil hiç kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Başkasının hukukuna müdahale etmeden, görüşümüzü açık ve net olarak söylemişiz. Sende gerçek isminle çıkıp görüşlerinizi yazarsınız, alan alır almayan almaz. “Düşün milletin yakasından” tarzında tahkir edici ve insanlara yakışmayan ifadelerinizi aynen size iade ediyorum.

 7. Sabriye dedi ki:

  Evet hocam abiciğim bu tartışmayı güneşine ne çıkardın için teşekkür ederim cahil insanlar laf gezdirir donanmış insanlarda insanlara ışık saçar Sen de Gözlerimiz açık ama kör olan insanların bakış açısına kulakları sağır değil sarılığa sığınan insanları biz Nevzi aydınlattığın için teşekkür ederim

 8. Şadi dedi ki:

  Millet ayırt edemiyor diyanet görevini yapmıyor

 9. Hakkı dedi ki:

  Bu fetö belası ve hükümetin yanlış tutumu sayesinde böyle doğru dürüst yönlendirme yapan eserlere halkın ön yargılı bakmasını sağladı ahir zaman hocam Allah bu eserlerden yararlanmayı nasip eder inşallah

 10. Anzerli HA dedi ki:

  Senin Said in var onun Mahmut’u diğerinin Ahmet i ……vs saymakla bitmez bunlarla ilgili Allah cc nın Hz Peygamberimizin bir işareti var mı. milleti Fetullah Gülen e de öyle bağladınız. Arkadaş ne okusunuz kime inanırsınız bilmem bize Allah’ımız mübarek kitabımız ve peygamberimiz yeter varın gidin yolunuza düşün milletin yakasından
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle