Hoşgeldiniz   brazzers porno

MEB’in İkinci Adamı; İbrahim ER! Rize İçin Şans 

31 Ekim 2018

MEB’in İkinci Adamı; İbrahim ER! Rize İçin Şans 

MEB’in İkinci Adamı; İbrahim ER! Rize İçin Şans 

Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk kabinesinde eğitim kökenli bir Milli Eğitim Bakanı olarak Ziya SELÇUK görevlendirildiğinde eğitim camiası içerisindeki herkes umutlanmış yeni bir anlayış ve bilinçle işlerin ele alınacağına olan inanç artmıştı. Hemen ardından söylentiler dedikodular çıkmaya başladı. ‘Sadece Bakanla olacak iş değil kadrosu da önemli, çalıştırmazlar adamı’ hayıflanmaları geldi ardı sıra. Ve ardından Sayın Cumhurbaşkanı’nın ikinci hamlesi geldi eğitim için. Milli Eğitim Bakan Yardımcılıklarına iki isim görevlendirdi önce. Bu isimler içinde en dikkat çekisi Sayın İbrahim ER oldu. Eğitim camiası içerisinde yer alan ve kafa yoran herkes İbrahim ER Bey’in kim olduğunu bilir. Ama bilmeyenler için MEB kaynaklarındaki özgeçmişi şudur;‘25.05.1968 tarihinde Rize’de doğmuştur. Rize lisesini bitirmiş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 1988 yılında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Yöneticiliği ve Denetçiliği Bölümünden 1998 yılında mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi Teftiş Planlaması ve Ekonomisi Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Şanlıurfa, Rize ve Bolu illerinde öğretmen ve okul müdürü olarak görev yapmış, Bingöl ve Ankara illerinde Eğitim Müfettişliği, Millî Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatında İlköğretim Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 03.03.2011 tarihinde Cumhurbaşkanı tarafından Danıştay Üyeliğine seçilen ER, 25.07.2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanmıştır.’Sayın İbrahim ER’in en dikkat çekici özelliği öğretmen kökenli olması ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın hemen hemen her kademesinde görev almasıdır. Sayın Cumhurbaşkanı Milli Eğitim Bakanını eğitim camiası içinden belirlerken ona yardımcı olacak kişileri de eğitimin içerisinden belirledi. Uzun süredir hukuk ve siyasal bilgiler kökenli Bakanlar ve yardımcıları tarafından yönetilen Milli Eğitim Bakanlığı artık eğitimcilerin eline teslim edilmişti. Bu, bütün eğitim çevrelerinde bir umut uyandırmaya yetti. 2018-2019 eğitim öğretim yılı bu umut ve heyecanla başladı. Bakanlık şu aşamada henüz sorunların tespitiyle meşgul ve var olan sistemi şekillendirerek adımlar atmaya çalışıyor lakin 2023 Vizyon Belgesini açıklayarak yol haritasını da deklare etmiş oldu.  

Tüm bu serüven ve yolculuk içerisinde Sayın ER eğitimin içerisinden gelen bir yönetici olarak ulusal boyutta eğitimin sorunlarına hâkimken, bir Rizeli olarak da yerel dinamiklere ve sorunlara vakıf bir profil sergilemektedir. Bu özellikleri açısından Sayın ER Rize için bir şans niteliğindedir. Bakanlığın ikinci adamının bu toprakların çocuğu olması Rize’deki eğitim kalitesini arttırmaya, reformların gerçekleşmesine ve eğitimsel yatırımların artmasına katkı sağlayacaktır. Sayın Er bugün Rize ilindeki okulların yöneticileriyle bir araya gelerek sorunların ilk elden tespitine yönelik bir toplantı gerçekleştirdi. Bu çoğu ilin elde edemeyeceği bir fırsat. Eğitim kökenli bir Bakan Yardımcısı ve Rizeli olarak İbrahim ER, karşısındaki toplulukla aynı dili konuşabilecek bir donanıma sahip.  İnanıyorum ki, eğitimin finansal sorunlarından öte; niteliksel sorunlarına yönelik doğru tespitler yapılabilirse, elindeki bu insan kaynağı gücüyle Rize, eğitimsel sorunlarının üstesinden gelerek en iyiler liginde yerini alabilir. Zira Milli Eğitim sistemi içerisinde Rize, artık en tepe noktada temsil edilmektedir.Feyyaz ŞENTÜRK 

Özel Eğitim Çalışanları ve Eğitim Derneği Başkanı 

Paylaş
845 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MEB’in İkinci Adamı; İbrahim ER! Rize İçin Şans  için 3 Yorum

  1. açık liseli dedi ki:

    İbrahim hocam açık liselerle ilgili bir çalışma yapsanız 45-50-55 yaşındaki okuyanlara sadece diplomamız olsun diyenlerle ilgili bir çalışma yapılırsa hem açık liselerde okuyan öğrenci sayısı düşer hem daha verimli olmaz mı ?

  2. HAKİKATLER dedi ki:

    Eğitim kurumlarının yöneticileri eğitimden çok arılarla ilgilendiği sürece bu şehirde eğitimde zerre kadar yol alınamaz. Okul ve kurum yöneticilerinizi birinci önceliği çocuklar ve eğitim olanlardan seçiniz. Arı ve bal peşinde koşanlardan değil

  3. Recep Ali Köse dedi ki:

    T.M.Eğ Camia sına ve Rize mize hayirlı olsun iyi çalismalar dileriz .
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle