Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de ŞOK Firmayı Rize’den kovdular.  RİZE 240 MİLYONU GERİ TEPTİ 

01 Kasım 2018

Rize’de ŞOK Firmayı Rize’den kovdular.  RİZE 240 MİLYONU GERİ TEPTİ 
 RİZE 240 MİLYONU GERİ TEPTİ 

Dün bir dostum aradı. 

Rize sevdalısı İş adamı dostum dertli mi dertli 

İş adamının ‘Giresun Limanı’na başlanılan yatırım Rize’de yapılacaktı firmayı Rize’den kovdular ‘ demesine hayret ettim.
 

Evet, inanılmaz ama maalesef doğru Ey Rizeli dostlarım. Rize’ye 5 yılda 240 milyon lira yatırım yapılacaktı ve birileri tarafından engellendi. 

Rize yatırımı ne zaman alacak. 

AKP iktidarında Rize’ye çalışan istihdamı sağlayan yatırım yapıldı mı? Yapıldıysa kaç tane. 

Sakın yanlış anlamayın ama bu soruya ben hayır diye cevap vermek istiyorum.16 yıllık iktidar süresince bölgenin en büyük istihdam alanı olan Yaş ÇAY Ürünü işleme konusunda ilerleme ne kadar. Çay Fabrikası olarak bir Organik fabrika dışında yapılan yok. Paketleme yeni diye İyidere de yapılıyor ama eskisi taşınacak ondan dolayı bunu saymıyorum.
 

İkizdere de 2015 de ‘Çay Fabrikamız Hayırlı olsun ’denilen pankart halen duruyor ama fabrika nerede bilmiyorum, çünkü hala yapılmadı, ortada fabrika yok.  

İkizdere Organik Çay Fabrikası ne zaman yapılacak, önü açık zira önümüzde daha çook seçim var. O pankartta seçim pankartıydı zaten. 

Ovit Tüneli delindi bugüne kadar araba geçmesinden başka bir işe yaramadı. Tünele çıkan Duble yolda İkizdere-Tünel arasında kâğıt üzerinde dahi çalışma yok. 

Oysa Tünel bağlantılı çok vaatler vardı siz unuttuysanız ben unutmadım. 

Ovit bağlantılı iş isçi istihdamı sağlayacak birçok yatırım sözü verilmişti hem de dönemin Bakanı Hayati Yazıcı tarafından. 

İyidere Lojistik Merkez ve Liman vardı. 

Bu yazımda Rize Limanından bahsederken çözüm isteyen diğer yerlere daldım.
 

Limana daha iyi işlevlik kazandırması için 5 yıl içerisinde 240 milyon liralık yatırım yapılacaktı ve bu yatırım Rize’ye gelmeden Giresun Limanına gitmiş, gitmiş diyorum orada çalışmaya başlandı.  

RİPORT İşletmesi Yönetim Kurulu Başkanı Asım Çillioğlu bu konuda dertli mi dertli. Yatırım yapılması halinde yılda 200 geminin ağırlanacağını söyleyen Çillioğlu, limanın bu sayede Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sağlayacaktı ve bu fırsatı Rize’den birileri Giresun’a gönderdi. 

Rize denize sıfır bir şehir. Denizden faydalanıyor mu yok. 

Bir zamanlar TERSANE havası vardı, bende 20 yıl öncesinden birçok yazılar yazdım. Tersaneden sorumlu Müsteşar Rizeli olduğu halde unutuldu gitti. 

TERSANE yok, Liman yok olmuş gibi. Limanda 5 yılda yapılacak 240 milyon liralık yatırım hiç edildi.  

İktidar mensupları seçim derdine düşmüş. 

 Oy için Seçimleri değil iş için gelecek nesilleri düşünerek İyidere Lojistiği harekete geçiriverin bizahmet. 

 İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
9.019 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de ŞOK Firmayı Rize’den kovdular.  RİZE 240 MİLYONU GERİ TEPTİ  için 23 Yorum

 1. Rizeli dedi ki:

  Trabzon ve Rize “rakip ve komşu” şehirlerdir. Rizede üst düzey bürokraside trabzonluların ağırlıkta olması çok güzel oluyor. Değil mi?

 2. Süleyman Demir dedi ki:

  Bu işleri takip edecek olan hükümettir ve hükümetin milletvekilleri ve bürokratlarıdır, suçlu arıtorsanız suçlu bellidir…….

 3. Faysal R. dedi ki:

  Hocam. Sizden bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Sizinle nasıl irtibata geçebilirim.

 4. eflatun dedi ki:

  bizim siyasilerimiz istihdamla ugrasacaklarina ancak birilerinin dayısı olarak ortaya çıkıp gündelik iş halletme durumundalar..biz rizelilere de bu yetiyor ne yazik ki…burda önüne gelenin dayısı ya bakan ya milletvekili (kendilerince tehdit malzemesi) bu kafada devam edersek bizlere hersey müstahak..çünkü bireysel düşünmeye devam ediyoruz millet olarak devlet nasıl kalkınır ilimiz nasıl refaha ulaşır düsuncesini raflara kaldirdık..varsa yoksa benim işim nasıl yürür cebim nasıl dolar telaşındayız..ama herseyin yerle bir olmaya başladığının ne yazık ki farkında bile degiliz..

 5. pikato dedi ki:

  limana stad yapılıyor bunun engellenmesi lazım büyükler araya girerse erdoğana bu konuyu anlatsın sonra geç kalınacak

 6. B .y dedi ki:

  Yorumların bazılarına bende katılıyorum , rizedekı vekıl veya sıyası agırlıklı burokrası çalışmaları çok yavaş yuruyor,,,,,,, yapılabılecek bır pıroje ,ekranlarda defalarca sıyası malzeme yapılıyor , yapılıyor daha sonra hızmete donuşuyor, (dag dıbı yolu,,,ovıttunelı dendı gıttı sonunda yapıldı ) ama bı tırabzonda nıce ovıt tunellerı gıbılerı yapıldıda ,bırçok ınsanın bıle ruhu duymadı , ekranlara malzeme olmadı , bu gıbı yanlışlardan vaz geçılmelı, rizemıze herşey layıkdır , fakat burokrası engelı çok ,avemeyı yapacak olan kendınce oyaladıgını,otoparkda sıneklenmelerın surdugunu , kontrol mekanızmasının agır işledıgını hıssedıyorum , reısın bu konulardan rahat oldugunu duşunuyorum . rizenın gelişmesını ıçıne sındıremıyenlerın ,bu vılayette ış yapar olmaları 15 yıldır bunun meyvesı ortada ,,,,ıyı ümütlerle durmak yok yola devam.

 7. Anonim dedi ki:

  Rize bundan önceki belediye başkanı syn Halil Bakırcı sayesinde tam bir Şehir olmuştu ……malesef şimdi içler acısı ve öylede kalacak

 8. Tahir dedi ki:

  Yaptırmazları sonra Trabzonlular engelledi derler,Allah’tan bu yatırım Giresun’a gitti.Rize gereksiz bir şehirdir üç beş müteahhit istedi diye Tokiyi bu şehre sokmazlar sonra ahkam keserler.

 9. Hemşeri dedi ki:

  Kulakları cınlasın, doğru mu yanlış mı bilmem ama Mesut yılmaz ne demişti zamanında benim gönderdiğim pâralarla paradan otoban yapılırcdı.biz bunları cok cabuk unuttuk ne alakası var diyeceğiz şimdi. Çünkü Rize elinin tersiyle itip duru herşeyi.. Bir

 10. Rizeli dedi ki:

  Buradan onlarca defa akp’li yerel siyasetçileri eleştirdim. Çoğusu editör tarafından yayınlanmadı. Bir şekilde iktidara çalışmak gazeteciler içinde karlıdır. Ama kaybeden Rize oldu. 16 yılda rizeye yapılan yatırımların bir hiç olduğu ortadadır. Timya desen bir rezillik oldu, millet ağlıyor. Hastaneler yetersiz. Ovit dediler daha ekimde kapanmaya başladı. Hava limanı, ayrılan ödenekle 15 yılda bitmez. AKP, Rize’ye hiçbir şey katmadı…

 11. Kucukkoylu dedi ki:

  Istanbulda yasayan bir rizeli olarak oyumu yillardir akp ye verdim. Rizede yasasam 1kere bile vermem.istanbulda da artik vermecegim. turkiyeyi yillardir yoneten insanlarin memleketi RiZe nin hali icler acisi. YIllardir meydandaki otopark bi bitmedi(gereksiz yatirimdi zaten).Fenerden stada kadar bi tranvay yapsalar ne trafik kalir ne bise. Sehir ici minubuslerinide koylere yaylalara gunu birlik turizm gezileri duzenleyerek ekmegini kazanabilirler, hemde sehir ici esnafida daha cok turist agirlayarak gelirini arttirmis olur.Hee bide isirlik projesi var. Oda bitmeyenler arasinda.birde gecen gun guney cevre yolu yil sonunda bitecekmis dediler. Secim geldigi icin aciklamislar herhalde 😀oda bitmez. biten tek sey devletin kasasindaki para.

 12. Metin t dedi ki:

  Birde cayeli bakir alani.ben rizeli degilim
  18 yildir rixedeyim
  Kalite olarak dunyanin en ksliteli madeni.uzuluyorum.tasi topragi ile kanadaya getirilipisleniyo.millikte palavralar karadenizi bile renk degistirdi.ismet agbi ben karabukluyum.bu rizeli siyasiler ksrabukde olsa inan sokaklarda gezemezler

 13. Hakan Arıkan dedi ki:

  İsmet bey, Rize aşığı bir adamsınız. Rize yazılarınızı takip ediyorum. VAtan sevginiz takdire şayan.

  Bu güzel yazı için teşekkürler.

 14. Anonim dedi ki:

  x yatırım yapacaklarda hükümet engel olacak x… Amacınız dedikodu yalan iftira ….x

 15. Anonim dedi ki:

  Ben izmirliyim karşıyaka ilçesinde chp % 80 oranında oy alır çöpçüyü koyun chp adayı diye yine kazanır aynı rize gibi

 16. baykuş dedi ki:

  hiç şaşırmadım…

 17. Rize53 dedi ki:

  Neden yatırım yapılsin ki…. Son 15 yıldır 0 yatırım yaparak oyların %80 alıyorlar… Rize Türkiye’de en az yatırım alan illerin başında geliyor…

 18. AHMET YAZAR dedi ki:

  YİNE SUÇ HÜKÜMETTE, YATIRIMI YAPACAK OLAN MÜTAHİTİ KİMİN YÖNLENDİRMESİ LÂZIM? HÜKÜMETİN MİLLETVEKİLLERİNİN DEĞİL Mİ?

 19. Anonim dedi ki:

  Bazı Şehirler vardır oy oranı garanti %85,%75 gibi her seçim garanti bu oy oranı partiye verilir hal böyle olunca yatırım sözüne bile gerek yok sözün kısası bu çantada keklik misali

 20. yalçın dedi ki:

  hayırli olsun vardır bir bildikleri

 21. Ahmet Yıldız dedi ki:

  O dediğin x şu anda x MİLLETVEKİLİ maalesef… gerisini siz düşünün…

 22. PROF. DR. HIZIR ÖNSOY dedi ki:

  KARDEŞİM İSMET BEY;
  YAZINIZI OKUDUM.
  YERDEN GÖĞE KADAR HAKLISINIZ.
  ÜZÜLEREK BELİRTMEK İSTİYORUM. MAALESEF, BİZ RİZE’LİLER, GÜZEL KENTİMİZE YATIRIM YAPACAKLARA BÜYÜK ZORLUKLAR, PROBLEMLER ÇIKARIRIZ.

  90’LI YILLARDA, TERSANE ETÜDÜ İÇİN, EKİBİMLE BİRLİKTE, RİZE’YE GELDİK. O ZAMANIN RİZE VALİMİZ SAYIN ENVER SALİHOĞLU BAŞKANLIĞINDA, RİZE SANAYİİ SİTESİ CIVARINDA, TERSANENİN YAPILABİLMESİ İÇİN, TEKNİK İNCELEMELERDE BULUNDUK. BU KENTLİ OLARAK, BENİM İÇİMDEN, RİZE SANAYİİ BÖLGESİNİN ÇOK UYGUN OLACAĞINI VE SANAYİİ SİTESİYLE ÇOK UYUMLU İŞLEYECEĞİNİ BELİRTTİM.

  ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETTİ. ANCAK, BİR ZAMAN SONRA, DEĞİŞİK SESLER VE TENKİTLER GELİNCE, SÖZ KONUSU TERSANE, ŞU ANDA FAALİYETTE OLAN, SÜRMENE ÇAMBURNU’NA KARAR VERİLDİ. VE, ADINI DA ”YENİ-ÇAM TERSANESİ” OLARAK KOYDUK.

  BUNUN GİBİ DAHA BİR ÇOK ÖRNEK GÖSTERİLEBİLİR.

  RİPORT BAŞKANI SAYIN ASIM ÇİLLİOĞLU’NUN, UZUN ZAMANDAN BU YANA, OLAĞANÜSTÜ ÇABALARINI VE UĞRAŞISINI İZLEMEKTEYİM. ASIM ÇİLLİOĞLU, RİZE’MİZ İÇİN, BİR ŞEYLER YAPILSIN DİYE, KENDİSİNİ, ADETA PARÇALIYOR. TEBRİK EDİYORUM. AMA, BİR MİKTAR HALK DESTEĞİ DE OLURSA, ASIM ÇİLLİOĞLU VE EKİBİ ÇOK GÜZEL ŞEYLER YAPACAKTIR; BUNDAN ŞÜPHEM YOKTUR.

  SİZ, DEĞERLİ YAZILARINIZA VE KATKILARINIZA DEVAM EDİNİZ. BİLEN BİLİR, GÖREN GÖRÜR. DOĞRU DÜŞÜNÜYORSUNUZ.

  SELAMLARIMLA.

  PROF. DR. HIZIR ÖNSOY

 23. DEREPAZARI dedi ki:

  bende de bir resim var Derepazarı tersanesi hayırlı olsun diye taa 2009 yılında asılmış İl başkanlığı imzalı ama ortada tersane yok
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle