Hoşgeldiniz   brazzers porno

Baba evi ve annelerimiz.

02 Kasım 2018

Baba evi ve annelerimiz.
Baba evi ve annelerimiz.

Büyük kanatlı kapının tokmağını çekip gitmiştiniz. Bu nasıl bir gitmekti, anlatması zor. Sürükleyip götürüyorlar gibi, ruhunuz oracıkta donup kalıvermiş de ayaklarınız geri geri gidiyor. Elbiseler giyinmiş bir ceset, kendiliğinden yol aşağı yuvarlanıyor gibi. 

Nereye, nelere ve hangi bilinmezlere yürüdüğünüzü bilmeden, arkanıza bakarsanız dayanamayıp dönmekten korkarak, artık düşünmeden, kaçarcasına süzülüp kayboluvermiş, gitmiştiniz. 

Hepimiz, köylerimizi,  Yaylalarımızı, meralarımızı ve evlerimizi böyle terk etmedik mi? “Aradan zaman, bir hayli zaman geçti” İnsan, baba evinden bir kere çıktı mı, yazık, bir daha hiç oralı olamıyor.


 

Eve misafir, komşularına, eski arkadaşlara, kahveye, bakkala, yollara misafir. Her halı yabancı. Odaların, avluların, sokakların hatta gökyüzlerinin yabancısı. Adımlardan belli, yolları yadırgıyor. Bakışlardan belli, hülyalı,orada değil. 

Ev içlerinde sızısı eskilerden kalmış ince bir kederi bastırarak, vaktini bekleyecek.Üstü örtülmüş ve artık hiç konuşulmayacak eski cümleler, beyhude dolanıp duruyor boşluklarda. 

Aradan böyle yıllar geçecek. Meşguliyetler,çocuklar, evlilikler olacak.Arada hastalıklar ölümler..Kimi duygular kabuk bağlayacak, kimi hülyalar yerinden yuvasından edilecek. Aradan bambaşka ve beklemedik işler olacak. 

Bir gün babanız göçmüş olacak. Onun eski köşesinde oturuyor bulacaksınız kendinizi.Yerini yadırgayan bir dış gibi. Avludaki incir ağacına bir yabancının baktığı gibi bakacaksınız. Baba evleri, ebedi huzur yağmurudur. Ne yerlisiniz nede yabancı.


 

Galiba bir az emanetçi,.Baba dünyadan göçtü mü,evin bütün köşe,bucağı,onun eline alışkın bütün eşya, başkasını asla kabullenmek istemez. 

Sonra anne devreye girer. Baba evlerini yaşatan ancak ve yalnız annelerdir. Zira anne hayataysa, babanız bütün ölmüş sayılmaz.  

Evinin direğini yitirmiş çoğu kadın, bizim idrak edemeyeceğimiz bir marifetle, evde onu, kimselere görünmez, yalnız kendisinin görüşüp helalleşebildiği bir varlık gibi yaşatır. 

Bir elmanın geri kalan yarısı olarak, birlikte kurdukları düzene asla ihanet etmezler. Anneniz yaşıyor ise, baba evi aynı düzen ve bereketiyle ayakta demektir. Ona hiçbir şey olmaz. 

Çünkü o evin odalarında, her şey eski gibi, koruyan, özüne sadık kalarak tazeleyen, hatıraları saklayan bir anne vardır. 

Baba ocağına her gidişinizde kapıyı anneniz açıyor ve sizi karşılıyorsa, dünyanın bütün hazinelerine sahipsiniz demektir. 

Baba evi, sonsuz saadetler kaynağıdır çünkü. Var olsun ve uzun yaşasın anneler. 

Bir gün annenizi yitirir ve evin kapısını kendi anahtarınızla açacak olursanız, o zaman her şey değişecektir. 

Sizi, dilsiz eşyalar ve karanlık köşeler karşılanacaktır.”Ev sahibi”,babanızdan sonra kalanları de yanına alıp gitmiştir artık. Dertlenip durursunuz 

Odalarda konuşan kimse kalmamıştır. Bir zaman gider gelirsiniz. Sonra her şey hatıra olur. 

Hayat zaten bir hatıradır. 

 

 Osman YAZICI

Paylaş
121 Kez Görüntülendi
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Baba evi ve annelerimiz. için 1 yorum

  1. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

    Tebrikler.Çok güzel anlattınız Osman Bey Kalemine beynine sağlık.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle