Hoşgeldiniz   brazzers porno

Memur ve Emekliye Ocak’ta REKOR Zam.

04 Kasım 2018

Memur ve Emekliye Ocak’ta REKOR Zam.
 

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren ocak zammı netleşmeye başladı. Ocak’ta memur emeklilerine yüzde 4 zam + enflasyon farkı verilecek.

Merkez Bankası’nın tahminine göre artış yüzde 13.62’yi bulacak. En düşük maaş 2 bin 149 liradan 2 bin 442 liraya çıkacak.
Memur emeklilerine Ocak’ta çifte zam yansıtılacak. Toplu sözleşmede belirlenen yüzde 4’lük artışa ilaveten, enflasyon farkı da göründü. Memur emeklilerinin fark alabilmesi için 2018’in ikinci 6 aylık döneminde enflasyonun yüzde 3.5’i aşması gerekiyor.


Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine göre, bu dönemde enflasyon yüzde 13.12 olarak gerçekleşecek. Bu durumda memur emeklilerine yüzde 9.62 enflasyon farkı ulaşacak. Ocak zammının oranı yüzde 4 zam ve yüzde 9.62 enflasyon farkıyla yüzde 13.62’ye yükselecek.
Halen en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 149 lira 87 kuruş. Bu maaş Ocak zammı yüzde 13.62 olursa 2 bin 442 lira 68 kuruşa çıkacak. En düşük maaşta 292 lira 81 kuruş artış gerçekleşecek.


Memur emeklilerinin Ocak zammı programdaki enflasyon tahminine göre yüzde 11.15, beklenti anketindeki tahmine göre ise yüzde 14.28 olabilecek.
(Takvim)

Paylaş
1.244 Kez Görüntülendi
Etiketler: , , , , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Memur ve Emekliye Ocak’ta REKOR Zam. için 9 Yorum

 1. C dedi ki:

  Gida ve birçok mallara yüzde yüz zam geldi bunu düzene sokacak yetkili yok devletimiz emeklisine nasil enflasyon farkını aşağı çekerim onun derdinde vatandaşın cebini kurutulur şu anda enflasyon yüzde yüz emekli nasil geçirecek kimin umrunda

 2. Hakan Arıkan dedi ki:

  Ruhsuz şerefsizler! Takvim gazetesine bak sen hele x kağıdı. Siz de bunu oradan aldınız da algı yapıyorsunuz. RİZENİNSESİ öyle mi?

  Enflasyon farkı ne zamandır zam oldu.

 3. vatandaş dedi ki:

  ne yazıkki kandırılmaya devam ediliyoruz. Piyasa faizi nedir bunu insanlar yaşayarak görüyor. Sanırım zam belli olunca veri,len değerde belli olacak

 4. şaka mı bu dedi ki:

  her şeye yüzde 80 zam gelmiş milletle dalga geçin bakalım. Büyük zammış

 5. Rizelii dedi ki:

  Asgari ücretliye hergün dua ediyorum. Memur bu zamların altında eziliyorsa onların Allah yardımcısı olsun.

 6. Molla Kasım dedi ki:

  Rekor zam dedigin enflasyon oranında zamdir kardes. Para değer kaybettiği kadar zaman. O da sıfır zammı denk gelir. Ne rekorundan bahsediyorsun?
  Millet de inanacak

 7. Sitem dedi ki:

  Bu memur emekli insan ama asgari ücretle çalışan insan değilmi.

 8. Emin dedi ki:

  Rekor zam her türlü ürüne oldu elektrikten gıdaya yüzde kırk ile elli arası zam yapıldı. Çalışana yapılacak olan zam bunun yanında hiç bişey. Bugünleri çok arayacağız. Bunlar iyi günler…

 9. Emin ali dedi ki:

  Haziranda 35 kr olan şise su 75 kr olmuş.ne rekorundan bahsediyosun.Bugün gittiğim Overloçu bile fiyatı dolar arttı deyip katlamış.nerede yaşıyosunuz
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle