Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize İl Başkanı Usta: Zulme karşı güçlü bir hat oluşturmalı

07 Kasım 2018

Rize İl Başkanı Usta: Zulme karşı güçlü bir hat oluşturmalı
MEMUR-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Doğu Türkistan’da sürdürdüğü işgalin ve zulmün devam ettiğini belirterek, “Bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları zulme karşı güçlü bir hat oluşturmalı, adalet ve özgürlük dünyamıza hakim kılınmak için sorumluluk almalı.” dedi.

Doğu Türkistan’ın 1949 yılından bu yana Çin işgali altında olduğunu hatırlatan Usta, “Fakat kulaklar sağır, gönüller körleşmiş modern dünyada. Ne Çin işkencesi görüldü, ne de zulüm altında yükselen feryatlar duyuldu.Bugünkü yapısına rağmen BM’nin, Çin’in Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği jenosidi/soykırımı en azından dünya kamuoyuna duyurması bakımından önemsiyoruz.Tabi buradan hemen şu uyarıyı da yapalım; Çin’in Uygur Türklerine uyguladığı soykırımı, son zamanlarda gittikçe şiddetini artıran Amerika-Çin rekabetine politik meze yapmaya çalışanlara izin verilmemeli. Doğu Türkistan ve milyonlarca insan, iki emperyalist devletin çıkar kavgasında araç haline getirilmemeli. Biz bu noktada dünyanın bütün iyi insanlarına, insanlığa önemli vazifeler düştüğüne inanıyoruz. Eğer dünyanın iyi insanları bu konuyu sahiplenip, zulme karşı bir hat oluşturmazsa, Doğu Türkistan başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde yaşayan mazlumlar iki zalimden birinin zulmüne maruz kalması kaçınılmazdır. Bu yüzden dünyanın bütün iyi insanları zulme karşı güçlü bir hat oluşturmalı, adalet ve özgürlük dünyamıza hakim kılınmak için sorumluluk almalı. Ve hep birlikte haykırmalı; İnsan onuru dokunulmaz, özgürlükler kısıtlanamaz.” ifadelerini kullandı.


‘UYGURLARIN AİLE BİRLİĞİ DAĞITILIYOR’

Çin’in uyguladığı politikanın temeli hakkında Usta şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir noktada bu zulmün temelinde Doğu Türkistan’ı Müslüman Uygur Türklerinden arındırmak yatıyor. Bu politika işgalin ilk yıllarından bugüne kadar aralıksız uygulandı. Özellikle 1960’la 1990 arasında başkent Urumçi’nin güney doğusundaki Lop Nor çölünde yapılan atom denemeleri neticesinde on binlerce Uygur Türkü radyoaktif maddeler yüzünden ölmüştür.Şimdilerde ise bizzat Çin Komünist Partisinin geliştirdiği politikalarla insanlar, ya ölüme sürükleniyorlar ya da yerlerinden yurtlarından ediliyorlar.Aslında herkesin bildiği bu politikaların birkaçını burada bir kere daha hatırlatmak istiyorum.  Çin fikri ıslahat adı altında bir milyondan fazla insanı hapishanelerde tutuyor. Çin komünist yönetimi ‘Kardeş Aile’ projesi adı altında her Doğu Türkistanlının evine bir Çinli erkek yerleştirerek Uygurların aile birliğini dağıtıyor. 2003 yılında Doğu Türkistan’daki bütün okullarda Uygurca yasaklandı. O tarihe kadar eğitimini Uygurca yapmışların diplomaları elinden alındı. Mühendis, doktor, profesör, öğretmen bütün akademik kadro bir günde ‘vasıfsız işçi’ yapıldı.”


‘ÇİN İŞKENCESİ’ DEVAM EDİYOR

Çin’in Doğu Türkistan’da tek orijinal ürününün işkence ve zulüm olduğunu ifade eden Usta,”Bu yönüyle ‘Çin işkencesi’ tabirinin bugünkü somut karşılığı Doğu Türkistan’da her gün değil her an yaşanıyor.Çin sadece yaşayanları öldürmüyor; doğacak olanların da hayata gelmesine engel oluyor. Nüfus planlaması altında anne karnındaki dokuz aylık bebeği sezeryanla alıp katleden Çin hükümeti, terör söylemleriyle oluşturduğu sahnede İslam medeniyetinin kadim bölgelerinden biri olan Doğu Türkistan’ı  müslümansızlaştırmaya hunharca devam ediyor.Kur’an okumanın, terör eğitimi, namaz kılmanın terör eylemi ve oruç tutmanın devlete başkaldırı olarak ilan edildiği Doğu Türkistan fotoğrafı Çin’in bu yüzyıla hediye ettiği utanç tablosudur. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz anlattıkları gerçekten tüyler ürpertici. Çin hükümeti, kendi politikalarını meşrulaştırmak için El-Kaide, DAİŞ söylemlerinin arkasına gizlense de mızrak artık çuvala sığmıyor. Doğu Türkistan İslam Medeniyetinin kadim bölgelerinden biridir.Bizler, medeniyetimizin değerlerine yüklenen adil insanlar olarak Doğu Türkistan adaletle, kardeşlerimiz özgürle bulaşana kadar susmayacağız. Biz inanıyoruz ki, insanlığın onur ve özgürlük savaşı karşısında ne Çin ne de Çin seddi dayanır” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Paylaş
381 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize İl Başkanı Usta: Zulme karşı güçlü bir hat oluşturmalı için 12 Yorum

 1. Anlayana dedi ki:

  Ağzınıza sağlık ne güzel söylemiş arkadaşlar .Daha söylenecek çok şey varda

 2. rizeli dedi ki:

  İnsanlari seviyorsanız once gülmeyi öğrenin.Tebssum sadakadır..

 3. vatandaş dedi ki:

  sayın usta iyi güzel insanliğa sahıp çıkmak her insanın vazıfesi .kendi ülkende haksızlığa uğrayıp zulüm gören adalet arayan cok insanlar var bunlarıda gündeme tasısanızda konuştuklarınız inandırıcı olsun.

 4. TARFSIZ dedi ki:

  İYİ DA GÜZEL DİYECEK BİR ŞEY YOK ESKİDEN MÜFETTİŞLER İFADE ALIRDI ŞİMDİ PARTİ BAŞKANLARI İFADE ALIYOR BUNLARA DA DEĞİNSENİZ İYİ OLURDU

 5. merthan dedi ki:

  iyi güzel bunlar görüntü ve siyasi reklam. kendi sendikanızın bir üyesinin cenazesi olduğunda başsağlığı bile dilemezsiniz. tek yaptığınız iş laf olsun torrba dolsun görüntü vermek.

 6. ATSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Sayın Başkan;
  Memurların sıkıntılarının yanında zaman zaman Dünya meselelerine de ara sıra dokunup dile getirmeniz doğaldır.
  Hele Türk Dünyasının dertleri ile de ilgilenmeniz size değişik bir tat kattı.
  Çünkü eskiden IRKÇILIK ile suçlanmaktan korkardınız.
  Artık bu tabuyu yıktınız…
  Hele KAMU-SEN in üyelerin de makam ve mevki karşılığı yanınıza aldınız ya.
  Artık sırtınız yere gelmez.

 7. KEŞKE dedi ki:

  DOĞRUDUR BİR MÜSLÜMAN ÜMMETİ DÜŞÜNMEK ZORUNDADIR. FAKAT SİZ SENDİKLARA SIRA GELİNCE MEMURLARLA İLGİLİ NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ BİLMEM ZAM PAZARLIKLARINDA SIKINTI VAR ÇOK AŞİKAR. HA FOTORAFA BAKILDIĞINDA GÜLER YÜZ İYİDİR BİRAZ YÜZÜNÜZ GÜLSÜN.

 8. Mustafa dedi ki:

  Zam oranı yüzde 18 den aşağı olursa demek ki yine memuru satmışsiniz dir … bırak Türkistan i falan da ve gerçek görevini zi icra edin!

 9. temo dedi ki:

  turkıyede en buyuk zulum dın adamları yapıyo işe gıtmede 4000 bınlıra maaş ne güzel askarı ucretlı bırgun işe gıtmedımı hemen yevmıyesınden kesılıyor ımamların nıcın kesılmıyor

 10. kaya bılgın dedi ki:

  sayın baskan sen turkıs tan ıslerını bırak vatandasının ve uyelerfının cebı delındı kac para zam ıstıyorsun uyelerıne yıl sonu o konuda acıklamalarda bulun devletımız gerekenı yapıyor sen sendıkacısın hukumet bası degıl

 11. İsim * dedi ki:

  ZÜLÜM Bİ ORADA MI YEMEN, ARAKAN, FİLİSTİN, İRAK, SURİYE, ARABİSTAN……BUNLARA NEDEN DEĞİNMİYORSUN. HELE ASRIN EN BÜYÜK KUL HAKKI ZÜLMÜ OLAN MULAKAT ZÜLMÜNE

 12. Anonim dedi ki:

  Hayırdır siz Türklük ile ilgili bir konuda açıklama yapar mıydınız? Hangi dağda kurt öldü
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle