Hoşgeldiniz   brazzers porno

Her Rizeli mutlaka okumalı. Cumhuriyet Döneminde Rize-1′ kitabı tanıtıldı.

30 Kasım 2018

Her Rizeli mutlaka okumalı. Cumhuriyet Döneminde Rize-1′ kitabı tanıtıldı.

RİZE Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyelerinin projelendirdiği “Cumhuriyet Dönemi Rize-1 (1923-1950)” adlı kitabı tanıtıldı.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet İshak Demir ile Prof. Dr. Adnan Yılmaz, RTEÜ Genel Sekreteri Adnan Er, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zehra Aslan, Arş. Gör. Mustafa Arıkan katıldı.

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman “Rize şehrinin ilkçağlardan günümüze kadar olan tarihini bütün yönleriyle ortaya koyma amacıyla üniversitemizin Tarih Bölümü öğretim elemanları ile bir çalışma planladık. Çalışmaları, Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü tarafından destekledik. Üniversite olarak böyle bir çalışma yapmaktaki amacımız, içinde yaşadığımız ve her anlamda gelişmesi için çalıştığımız Rize şehrinin tarihinin, doğru kaynaklardan hareketle bilimsel yollarla ortaya konulması ve gelecek nesillere aktarılmasıdır.” dedi.
3 CİLTLİK ÇALIŞMA

RTEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim elemanlarının derlediği ve Doç. Dr. Zehra Aslan ile Arş. Gör.  Mustafa Arıkan’ın editörlüğünü yaptığı “Cumhuriyet Dönemi Rize-1 (1923-1950)” adlı kitabın tanıtımını Doç. Dr. Zehra Aslan gerçekleştirdi. Eserin, bilinen tarihi milattan önce VII. yüzyıla kadar uzanan Rize tarihinin doğru kaynaklarla ortaya konulabilmesi için hazırlandığını belirten Aslan, “Rize tarihi ile ilgili derli toplu bilgiler sunan eserimiz bundan sonraki çalışmalara da ışık tutacak niteliktedir. Kitabımızın birinci cildi Rize’nin 1923-1950 yıllarındaki zaman dilimindeki idari ve sosyal yapısı, eğitim ve kültür hayatı ile şehirde yaşanan siyasi gelişmeleri içeriyor. Rize tarihinde 27 yıllık bir zaman kesitini ele alan bu çalışma 3 ciltlik çalışmanın ilki konumunda olup bu alanda önemli bir boşluğu dolduracaktır.” diye konuştu.
Paylaş
221 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Her Rizeli mutlaka okumalı. Cumhuriyet Döneminde Rize-1′ kitabı tanıtıldı. için 2 Yorum

  1. Emin dedi ki:

    Asıl şu eğitim araştırmaya bi el atılsa. Sağlığın olmadığı yerde elli bin tane kitap yazsanız ne olacak

  2. Adnan Onay dedi ki:

    Üniversitemizdeki öğretim görevlilerinin fevkalede ihtiyaç duyulan böylesi bir eseri ortaya çıkarmış olmalarına müteşekkiriz. Umarım kısa zamanda diğer ciltleri de yayına hazır hale getirilir.
    Dileğimiz Üniversitemizin Rize ilgisi diğer alanlara ve hatta kronik sorunlara da kaysın ve şehri sarmalayan akademik, bilimsel bir yön bulmayla sorunlarımız kısa zamanda çözülsün.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle