Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de olmazsa olmazlardan en önemlisidir. 

01 Aralık 2018

Rize’de olmazsa olmazlardan en önemlisidir. 
ÇAYKUR’A GENEL MÜDÜR 

Genel Müdür Ekrem Yüce yeniden siyasete atılınca ÇAYKUR yine başsız kaldı. 

Bölgemizin en büyük ekonomik girdisi ÇAY.  

Binlerce aile gelirini geçimini nafakasını ya bahçeden topladığı Yaş Çaydan ya da yaş çayı mamul hale getiren Çay Fabrikalarında çalışarak sağlar. 

Çay denince ana lokomotif kim ne derse desin ÇAYKUR’dur 

ÇAYKUR bölgede hele Rize’de olmazsa olmazlardan en önemlisidir. 

Her ne kadar Rahmetli Özal’dan sonra özel sektör çay sektöründe var ise de çoğunluk kamu kuruluşu olan ÇAYKUR Genel Müdürlüğü  uhdesinde.  Bu tercihte birinci sebep kamu yani devlet baba varlığı. 


Devlet babanın olduğu yerde üretici mağdur olmaz, alacağı için mahkeme kapılarında hiç dolaşmaz veya alacağının zaman aşımına  uğramayacağını  iyi bilir. İstanbul mahkemelerinde dava açılır diyen çok özel sektör firmasının üreticiyi nasıl mağdur ettiğini de yakından bilirim. 

Çay parasını zamanında üreticisine ödeyen ÇAYKUR 31 Martta yapılacak yerel seçimde aday olan Ekrem Yüce’nin ayrılmasıyla yine başsız kaldı. 

Kamuoyu ve üretici yeni Genel Müdür kim olacak beklentisi içinde. Vekâleten yapılacak atamalar hiçbir kez asaleten yapılan tayin kadar verimli olmuyor bunu da biliyoruz. 

ÇAYKUR içinden gelen Çay’ı ve Çaycıyı yakından tanıyan, toprağı ÇAYKUR’u çok yakından bile Sütlüoğlu’nun ayrılmasından sonra 7 aya yakın Genel Müdürlük makamını layıkıyla dolduran Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Âlim bu konuda biçilmiş kaftandır. İşi bilendir. 

Hakkında şaibe olmayan çalışkan ve işi bilir, kurumun içinden gelen Sn. ÂLİM Genel Müdürlüğe atanmaya layık bir kişidir. 

ÇAYKUR’a kurum ve Rize dışından Genel Müdür atanmaması kamuoyunun isteğidir. Rize dışından yapılacak atamaya şahsen bende karşıyım. Dışardan gelecek adam bölgeyi çayı tanıyana kadar uzun bir süre geçer.    


 

Rizeli Rizeliyi pek sevmez ama burada önemli geçim kaynağımız ÇAY söz konusudur. 

ÇAYKUR’u, Çayımızı ve Çaycımızı düşünerek Cumhurbaşkanının Sn. Yusuf Ziya Âlim’i Genel Müdür olarak atamalı. 

 İsmet KÖSOĞLU 

Paylaş
3.740 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de olmazsa olmazlardan en önemlisidir.  için 17 Yorum

 1. Ardeşen dedi ki:

  TAMAMEN KATILIYORUM TÜNELDEN O TARAFA TÜNELDEN BU TARAFA OLAYI HALA VAR

 2. Anonim dedi ki:

  Imdatbey gibi birdaha INŞALLAH bulunur işi yapacak biri olur.siyâset emrinde olmasin doğruyu yapsın. Tavizis olsun yalamalı kişileri yaninda bulundurmasın vesselam

 3. Memo dedi ki:

  Caykura genel müdür yusuf ziya alım olmalı eğer edilmiyorsa rizenin evladı çayı bilen eski meclis başkanı sayın köksal Toptan durus insan devletçi insan getirilmeli

 4. Rizeli dedi ki:

  Çaykur’a Trabzonlu müdür geliyor. Hazırlıklı olun…

 5. Sadık dedi ki:

  İnşallah Yusuf Ziya ALİM bey gibi değerli bir insanımız, vakit kaybedilmeden kurumumuzun başına getirilir, aksine bunun bedelini Rizeli ödetmesini elbette bilecektir. Artık taşralardan yönetilmek istemiyoruz vesselam.

 6. ÇAYKUR'lu Rizeli dedi ki:

  Bir ÇAYKUR çalışanı olarak söyleyebilirim ki Yusuf Bey lüksü sevmeyen, mütevazi, alçak gönüllü birisidir… Rize için, Çaykur için bir şanstır. Tabana da hakimdir, kimin ne yaptığını çok çok iyi bilir. Onun zamanında Rize dışından atamalar yapıldığı yanlıştır. Bahse konu atamalar İmdat Beyin gider ayak yaptığı atamalardır. Gerçeği bilmeden yalan yanlış yazmayalım…

 7. Rizeli dedi ki:

  Madem sırf Rizeli olduğu için Rizenin kendisine sahip çıkıp genel müdür yapılmayı istiyor , o zaman genel müdür olarak görev yaptığı dönemde sayın Alim neden Rizeli memurlara kendisi sahip çıkmadı.Genel müdürlüğe alıp şube müdürlüğü yaptıklarına bir bakın içlerinde kaç tane Rizeli var ? Rizeliye sahip çıkarsan Rizeli de sana sahip çıkar

 8. temo dedi ki:

  kım olursa olsun caykura sıyaset karıştığı muddetce batmaya mahkumdur artı işin eğlıne verılmesı lazım ıtaat edenlere deyıl

 9. MEHMET KAYA dedi ki:

  HÜKÜMET HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN YUSUF ZİYA ALİM’İ ATAMALIDIR, BİR İNSANDA BİR ŞEHRİN HEMEN HEMEN HERKESİN İTTİFAK ETMESİ ÇOK AZ RASTLANIR BİR ŞEYDİR…

 10. Rizeli dedi ki:

  En kısa süreli genel müdür oldu. Hayırlı uğurlu olsun…

 11. Mustafa kemal cicek dedi ki:

  Suriyeli bir genel mudur atasinlar bence cok iyi olur calisanlar sigortasiz olur caykur zarar etmez

 12. Nerit3 dedi ki:

  Hakikatten ozelestirinde millete kurtulsun bune Rize’nin tek bir is kapisi olan yer var Caykur onuda oyuncağa çevirdiler. Ozelestirin bari topyekün kurtulalim.

 13. Rize dedi ki:

  Özelleştirinde herkes kurtulsun şundan. Böyle saçma siyaset olmaz adam selam verdi tekrardan siyasete döndü. Çaykur hem pahalı çay satıyor halka hemde buna rağmen zarar ediyor.

 14. mamomin dedi ki:

  yılmaz katmerimi getirecekler..muhasebe de biliyor..hesap kitaptanda anlıyor..

 15. Anonim dedi ki:

  Ardeşen Rize’nin ilçesi değilmi. İmdat sütlüoğlu g müdür iken sahiplenmeyen Rize siyasetinin amacı belli. Çaykur Türkiye nin malıdır. Türk olsun nereli olursa olsun

 16. Anonim dedi ki:

  Iyi olur ben bir Oflu olarak cumhuriyet çay fabrika müdürü sayın Kasapoğlu bu göreve çok daha verimli olur diliyorum

 17. Rizeli dedi ki:

  Trabzonlu birini koyarlar. Koydukları kişi de hemşehrilerini doldururlar Çaykur a biz Rizeliler de izleriz.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle