Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Milli Eğitim’in Kalbi Rize’de Attı. Peki Kulislerde Ne Konuşuluyor! 

02 Aralık 2018

Milli Eğitim’in Kalbi Rize’de Attı. Peki Kulislerde Ne Konuşuluyor! 
 

Milli Eğitim’in Kalbi Rize’de Attı. Peki Kulislerde Ne Konuşuluyor! 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez teşkilatı başta Bakan Ziya SELÇUK olmak üzere Bakan Yardımcıları, genel müdürler, daire başkanları ve taşra teşkilatı il müdürleriyle 30 Kasım-2 Aralık tarihlerinde Rize’de bir araya geldiler. Toplantının gündemi 2023 Eğitim Vizyonuydu. Bakanlık belirlediği vizyonun bakanlığın her kademesinde aynı düzeyde sahiplenilmesi ve çalışmaların hızla yürütülmesi adına bu toplantıya büyük önem veriyordu. Bu anlamlı toplantıya ev sahipliği eden Rize Milli Eğitim Müdürlüğü başarılı organizasyonuyla takdir topladı. İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ’ın yakın zamanda vefat etmiş olması toplantı organizasyonu esnasında bir burukluk oluştursa da devlette devamlılık esastır düsturuyla Rize Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları herhangi bir aksaklığa mahal vermeden tamamlayabildi. Bakan Ziya SELÇUK Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle neredeyse tam kadro çıkarma yaptı Rize’ye. Rize’de görev yaptığım süre içerisinde böyle bir toplantıya şahitlik etmemiştim. Bu yıl bu toplantının Rize’de yapılmış olmasında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın İbrahim ER’in Rizeli olmasının büyük payı olduğu aşikar. Zira daha önceki yazılarımda da ifade ettiğim gibi MEB’in ikinci adamı İbrahim ER Bey Rize eğitimi büyük şans. 


 

Toplantının temel gündemi MEB’in 2023 Vizyon Belgesiydi. Bakanlık eğitim sistemindeki sorunlara karşı orta vadede çözüm üretebilmek adına bu vizyona uygun hareket edilmesinin önemli olduğunu düşünmekte. Özellikle taşra teşkilatlarının tepesindeki il müdürlerinin bu vizyona uygun hareket etmelerini ve bu vizyonu özümsemelerini önemsiyor. Toplantı sürecince Genel Müdürlüklerin yetkilileri kendi görev alanlarına yönelik sunumlarını gerçekleştirerek vizyona dair nasıl bir hareket planı uygulayacaklarını açıkladılar. Başta Doğan CÜCELOĞLU Hoca olmak üzere eğitime dair farkındalık ve bilinç oluşturacak sunumlar gerçekleştirildi. Taşra teşkilatı yöneticileri Bakanlık merkez teşkilatı yöneticilerine ulaşarak sorunlarını aktarma imkânı buldular. Bunlar toplantının olağan akışında gerçekleşenlerdi. Peki kulis bilgileri neler? 

Rize’de eğitime dair şu an konuşulan en önemli konu yeni il milli eğitim müdürünün kim olacağı. Kulislerde adı geçen birçok isim var. Bu isimlerin bazıları Rize milli eğitim camiası içinden bazıları ise Rize dışından. İsimlerin birçoğu siyasetin desteğini arkasına alabilmek için çalışmalarını sürdürmekte bazıları ise Külliye üzerinden bağlantı kurmaya çalışmakta. Fakat kulislerde dolaşan bir gerçek var ki Sayın Cumhurbaşkanı bizzat müdahale etmedikten sonra, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim ER’in bu ismi belirleyecek yegane kişi olması. Zira kulis bilgilerine göre Karadeniz Bölgesindeki taşra teşkilatlanmalarıyla bizzat Sayın İbrahim ER ilgilenmekte. Bu süreçte Rize İl Milli Eğitim Müdürünün kim olacağı merak konusu fakat uzun süre geçmeden bu görevlendirmenin yapılacağı da konuşulmakta. 


 

Milli Eğitim Bakanlığı kulislerinde konuşulan en önemli konulardan biri de Bakan Ziya SELÇUK’un kendi çalışma ekibini oluşturmakta ne kadar başarılı olabileceği. Zira Bakan Ziya SELÇUK göreve geldiği andan itibaren yeni bir bakış ve anlayışa sahip olduğunu her ortamda dile getirdi. Bu nedenle kendisiyle aynı yöne bakan bir ekibe ihtiyacı var. Bunun için kritik müdahalelerde bulundu. Bazı genel müdürlerin değiştirilmesi, daire başkanlarının görevden alınması ve il müdürlerinin belirlenmesi gibi kendi duruşunu gösteren adımlar attı. Fakat son zamanlarda bu adımların yavaşladığı aşikar. İçerdeki kaynaklardan aldığımız haberlere göre şu an yeniden bir ekip oluşturma sürecine girilmiş ve listeler oluşturulmaya başlanmış. Tek sorunun Bakan Ziya SELÇUK’un kendi ekibini oluşturmasına Sayın Cumhurbaşkanı’nın ne kadar izin verip vermeyeceğinde. 

Herkesin birbirini tartmaya çalıştığı bağlantılar oluşturmaya çabaladığı bir toplantı geçti Rize’de. Herkesin kendi gücünü diğerine hissettirme çabası, referansların havalarda uçuştuğu bir camia buluşması. Tüm bunların arasında da oluşturulmaya çalışılan bir vizyon. Misyonundan haberdar olmayan bireylerle vizyona erişilemeyeceği belli. Lakin eğitimciler olarak yine de umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Ülkenin refah seviyesinin kaliteli eğitim sayesinde artacağına inanan eğitimciler olarak bütün bu kısır döngülerden kurtulup bilimsel temelli bir eğitim sürecinin işletilmesini her daim destekliyoruz. 

Feyyaz ŞENTÜRK 

Özel Eğitim Çalışanları ve Eğitim Derneği Başkanı 

Paylaş
1.794 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Milli Eğitim’in Kalbi Rize’de Attı. Peki Kulislerde Ne Konuşuluyor!  için 9 Yorum

 1. Aday belli dedi ki:

  sağda solda müdür aramaya gerek yok. Müdür belli. 8 yıl müdürlüğünü yaptığı okulun önünde 8 yıl sigara içerek küçücük çocukları sigarayla tanıştıran, doğrudürüst okula bile gitmeden okulu yönetmeyi beceren, daha sonra ilin en gözde en kebap kurumuna atanan şahıs en becerikli müdürdür.

 2. Hakan ÖZTÜRK dedi ki:

  Ben Çayelinde yaşayan ve 3 çocuğu okula giden bir veliyim. Lafımı açık söylerim. Rize’ye müdür aranıyorsa alın size müdür Hüseyin ŞAHİN. Çayeli’nde yaptıkları ortada. Çayeli’nde başarıdan başarıya koşuyor. Alın size müdür illa dışardan gelince mi değerli oluyor. Yazdıklarıma inanmayanlar gelsin Çayeline küçük bir araştırma yapsın kararı versin.

 3. Haktan Yana dedi ki:

  Milli Eğitim Müdür Yardımcılarından birisi olabilir. Hepsi de birbirinden değerli kişiler. Haklarıdır bence.

 4. Merakla bekliyoruz dedi ki:

  MEM belirleyecek olan karar vericiler, Rizeli çocuklarımız çağın gerisinde kalmasın, onlara yeni fırsatlar, yeni hedefler, yeni heyecanlar, yeni imkanlar sunacak, temsil özelliği yüksek, tam liyakata sahip birilerini bulsakta getirsek diye mi düşünüyorlar acaba. Yoksa bizim adamımız olsunda kim olursa olsun çocuklar kimin umrunda mı?

 5. Kara LASTİKLE Gezen dedi ki:

  Hurtozlu, Ramada Otel de yapiliyur.

 6. Soğuksulu dedi ki:

  Sayın bakan İstanbulda ilçe müdürlerini hala değiştirebilmiş değil, hala Eğitim Birsen den talimat verme cüreti gösteriyor, Danıştay kararına rağmen 1709 tane şube müdürü hala görevinin başında bu kadrolar boş ilan edilmemiş.Değişen birşey yok.

 7. Hurtozlu dedi ki:

  Merak ettiğim ve haberde geçmeyen bu faaliyetlerin nerede yapıldığı. Çayeli mi, İyidere mi, İkizdere mi?

 8. Cezmi dedi ki:

  Yazıyla alakasız başlık atıp yazıyı okuttun . Yazıda haber değil yorum. Yakışmadı siteye

 9. Şehlevend dedi ki:

  MEB e bagli rizedeki sosyal tesisler memur mezarlığına dönmüş.2-3 kişilik yerde 13-14 memur var.ustelik kagit kalem versen adini soyadini dogru yazamiyor…bu kadar torpilli in olduğu ülke batmazmi?tasarruf tedbiri diyorsunuz hani nerede?ortalik torpilli dolu…
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle