Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de seçime niye rağbet Yok. Bunun sebepleri

03 Aralık 2018

Rize’de seçime niye rağbet Yok. Bunun sebepleri
SEÇİME RAĞBET NİYE YOK 

31 Mart 2019 Pazar günü yerelde bizi yönetecekleri seçeceğiz. 

Bu seçimde Köylerden başlayarak Muhtarlar, Belediye Başkanları İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyeliklerinde istediğimiz veya listelerde önümüze uzatılan adaya oy vereceğiz. 

Hepinizin dikkatini çekmiştir. 

31 Mart için aday adaylarının sayı olarak çok az olması yani ilginin görülmemesi. 
 Önceki seçimleri yaşayanlar iyi hatırlar, ilçelerde hele Belediye Başkanlığı için 10 ve üzeri aday adayının müracaatı olurdu. 

Bence adaylıklar için fazla ilgi olmamasının birinci sebebi siyasete vatandaşın bakışı. 

Meydanlarda verilen sözler tutulmadığı için vatandaş siyasetçiye güvenmiyor. İşsizlik çözülmedi. Yandaş olmayana neredeyse ekmek yok. 

Vatandaş hayat pahalılığından çok sıkıştı. Bütün fiyatlar son aylarda 2’ ye 3’ e katlandı. 

Akaryakıt, Elektrik, Doğalgaz ve Vergiler unutulmuyor. 

Piyasa çok pahalı ve asıl sorumlu Hükümet olduğu için vatandaş hükümete siyasetçiye güvenmiyor. 
Rize’yi ele alırsak Adalet Bakanlığının 2011 de yaptığı bir uygulama olmuştu. Türkiye’de 150 ye yakın Adliye kapatılmıştı AKP tarafından. 

Rize’de İkizdere’nin de içinde olduğu 4 Adliye bir daha açılmamak üzere AKP iktidarı tarafından kapatıldı. 

İkizdere Adliyesi, 1952 de Menderes döneminde o zamanın kıt şartları altında DP tarafından hizmete açılmış Rizeli Erdoğan’ın hükümeti tarafından kapatılmış. 

Rize ve Trabzon da Adliyeler kapatıldı. Bilinsin diye hatırlatıyorum. Trabzon’da 7, Rize’de 4 Adliye kapatılmış fakat bir hafta sonra gösterilen tepkiler üzerine Trabzon’da kapanan 7 Adliyeden 3 tanesi tekrar açılmıştı.  

Rize’de ise başta İkizdere olmak üzere kapatılan 4 Adliyeden hiçbiri açılmamış, açılması için iktidar partililerinin olumlu hiçbir girişimi de olmamıştı. 

AKP Hükümetinin büyük yatırım büyük istihdam diye seçimlerde halka sunduğu İYİDERE LOJİSTİK hakkında yıllar geçti bir gelişme duymadık. 

İkizdere’de alay konusu olan bir pankart hala unutulmadı. 
İki günde değişen 2 pankartın ana teması İkizdere’de kurulacak denilen Organik Çay Fabrikası. Fabrika nerede gören duyan bilen AKP’li dostlar söylesin. Fabrika varsa hep beraber hayırlı olsun diyelim, ama bu seçimde halkı FABRİKANIZ HAYIRLI OLSUN diye kandıramayacaksınız maalesef. 

Vatandaş niye siyasetçiye AKP ye  inanmıyor biliyormusunuz, Adliyeyi kapattığınız için, Fabrikayı, Lojistiği yapmadığınız için inanmıyor, güvenmiyor….   

 

İSMET KÖSOĞLU

Paylaş
372 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de seçime niye rağbet Yok. Bunun sebepleri için 2 Yorum

  1. Mahmut KARA dedi ki:

    RİZELİ SEÇİME NİÇİN İLGİ DUYSUN, HA OLMUŞ HA OLMAMIŞ! RİZEDE HERHANGİ BİR ŞEY DEĞİŞMİYOR Kİ…

  2. Anonim dedi ki:

    İkizdere çevre yolu ilçe dışından geçiyor. Yol yapılınca İkizdere ilçesi kapatılır kimse kalmaz ikizderede. Bu da rizelilere müstahak.X
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle