Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de Anzer Balından sonra Yeni Bir Marka daha. işte Fiyatı.

04 Aralık 2018

Rize’de Anzer Balından sonra Yeni Bir Marka daha. işte Fiyatı.
Rize’nin İkizdere İlçesinin en uzak köylerinde doğallığı dışında dış etken hiçbir maddenin kullanılmadığı Cimil köyünde üretilen şifalı bal kilosu 300 liradan satılıyor. 

2200 metre rakımda bulunan İkizdere’nin en uzak köylerinden olan Cimil vadisi sonundaki Cimil köylerinde üretilen Bala değer biçilemiyor. Yetim hoca Güvenköy, Ortaköy ve Başköy olarak üç köye aynı isimle Cimil deniliyor. Cimil köyünde hayvancılık ve Arıcılık dışında bir çalışma olmuyor. Yılda 6 ay kar altında bulunan Cimil’de bal üreten arıcılardan Cihan Saroğlu’ Cimil balımız tamamen organik olarak üretilen bir baldı.
Tamamen yayla gibi olan köyümüz çiçeklerinden üretilir. Ne ilaç ne şeker veya başka bir katkı bulunur. Kaliteli olduğu için hava şartlarına çok bağlıdır. Hava şartları bal mevsiminde olumlu olduğunda bir kovandan ortalama 15-20 kg. Bal elde ederiz.
Bu sene kilosunu 300 TL’den satışa çıkardık. Şifalı olduğu için şifa arayanlar tarafından özellikle aranıyor ’dedi. 

İSMET KÖSOĞLU 

Paylaş
528 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Anzer Balından sonra Yeni Bir Marka daha. işte Fiyatı. için 2 Yorum

 1. Mehmet KARA dedi ki:

  HER BİR ŞEYİMİZE BAŞKALARI SAHİP ÇIKIYOR, BALIMIZI KORUYALIM BARİ. TABİAT ŞARTLARININ BALA UYGUN OLDUĞU BAŞKA BİR İL YOK…

 2. ATSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Anzer balı.
  Cimil balı.
  Kestane balı.
  Çiçek balı.
  Bal.
  Arıları programlayıp bu çiçeğe kon,bu çiçeğe konma.
  Bu bölgeye git.Bu bölgeye gitme diye bir programlama yapma şansınız olmadığına göre ,Balın genelde birbirinden farkı yok gibi.
  Tabi olarak çakma bal olmayacak.
  Kimyasal olmayacak.
  Yaylalarda bütün balların özelliği aynıdır.
  insanları ve toplumu yanıltmayalım.
  İnanmıyorsanız analiz yaptırın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle