Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

AK Parti toplumun her alanında kadınlarımıza yer vermişti

05 Aralık 2018

AK Parti toplumun her alanında kadınlarımıza yer vermişti
Yağcıtekin’den 5 Aralık Kadın Hakları Açıklaması 

AK Parti Rize Kadın kolları Başkanı Sema Yağcı tekin 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 

Kadın kolları Başkanı Yağcıtekin, 5 Aralık 1934 günü kadınlar genel seçimlere katılma ve milletvekili seçme/ seçilme hakkına kavuştuğunu belirterek, “ Daha önce kadınların seçme ve seçilme hakkına ilişkin düzenleme 3 Nisan 1930tarihinde “belediye kanunu” ile yapılmış ve kadınlara yerel seçimlere katılma hakkı sağlanmıştır. Bu önemli Anayasanın 10. ve 11. Maddelerinde yapılan bir düzenlemeyle 22 yaşını bitiren her Türk kadınına seçme ve 30 yaşını bitiren her kadına milletvekili seçilme hakkı verildi. Bütün yurtta sevinç yaratan bu karar Türk kadınlar birliğinin 7 Aralık 1934 günü Beyazıt meydanında düzenlediği büyük bir mitingle kutlandı.” dedi
 

Yağcıtekin  bu kararın Türk Kadınına sosyal ve siyasi hayatta bütün milletlerin üstünde yer verdiğini belirterek, “ 5 Aralık 1934 günü dünyada kadınların yasal olarak milletvekili seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu ülke sayısı 28, bu hakkın kullanıldığı ülke sayısı 17 idi. Kadınlar seçme/seçilme hakkında Fransa’da 1944, İtalya’da 1945, Yunanistan’da 1952, Belçika’da 1960 ve isviçre’de1971 yılında kavuşmuştur. Bu karar Türk Kadınına sosyal ve siyasi hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadınların gücüne olan güveni ve başarısını her fırsatta dile getirmiştir. AK parti ailesi olarak, iş hayatında, siyasette toplumun alanında bilinçli, azimli, çalışkan ve vefakâr kadınlarımıza yer vermiştir. Her alanda kadınlarımızın başarılı olması dileklerimle…” dedi 

 

Paylaş
289 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

AK Parti toplumun her alanında kadınlarımıza yer vermişti için 7 Yorum

 1. AYNA dedi ki:

  MUSTAFA BEY Ben arapları örnek göstermedin ve örnek alalımda demedim iyi okuyum benim demek istediğin bizim Peygamberimizin soyu arap soyudur onun hürmeti için saygı duymamız gerekli olduğunu söyledim yoksa hiç bir insanın diğer insanda yada bir ırkın diğer ırktan üstünlüğü yoktur demek istediğimin ayrıntısına iyi dikkat edin. HAKAN ARIKAN SANA GELİNCE ZİHNİYETİNİ ÇOK İYİ ANLADIM O YÜZDEN SANA SÖYLEYECEĞİM TEK ŞEY ALLAH ISLAH EYLESİN SENİ.

 2. mustafa dedi ki:

  5 Aralık 1934 tarihinde ATATÜRK devrimlerinin en önemlilerinden biri gerçekleşti: Kadınlar milletvekili seçme ve seçilme hakkına sahip oldu. Ruhun şad olsun. Teşekkürler. Allah(cc) size ve Kurtuluş savaşı kahramanlarına rahmet eylesin.

 3. mustafa dedi ki:

  AYNA kardeşim ben hakan arıkanın savunucusu değilim ama şu tespiti sana yapabilecek kadar okumuşluğum var “Ey insanlar! Rabbiniz birdir, babanız bir­dir. İslam’da insanlar eşittir. Hepiniz Adem’in çocuklarısınız, Adem de toprak­tan yaratıldı. Allah katında en değerliniz, en çok Allah’a sığınanız, emirlerine yapışa­nınız, günahlardan arınanınız, azabından korunanızdır. Bir Arab’ın, Arap olmaya­na, bir başkasının Arab’a, bir siyahın bir kızılderiliye, bir kızılderilinin bir siyaha, takvanın dışında bir üstünlük sebebi yok­tur.” hutbesini hatırlatır. arabın yaşantısının İslam ile alakalı olmadığını söyler, tavsiye ederim.

 4. Hakan Arıkan dedi ki:

  PEygamberler hangi kavimlere gelmiştir bi bak, Türklüğünüzü kaybettiğiniz gibi kafayı da yemişsiniz.

  “Din seçim, Türklük Kaderdir” demiş Ahmet Yasevi, Kaderinizi inkar edip başka yollara sapmayın.

  Daha haberi doğru düzgün okumamışsın, googleden kopyala yapıştır diyorsun. Git bi veterinere görün, belki tedavi ederler seni.

  Kuran kadına fazla değer veriyor masalını Kuran’ı hiç okumamış kişilere anlat, bir kere açıp okuduğun yok buna iddia ederim, boş boş masal anlatıyorsun.

  Arabistanda sizin bedeviler kızlarını gömerken, Türk kızları kadınları at üstünde oba yönetip, savaşlarda yer alıyordu. Senin hastalıklı köhne zihniyetinin yansımalarını buraya yansıtma.

  Hem cahilsin, hem de bilmişlik taslıyorsun.

 5. AYNA dedi ki:

  Araplar diyerek küçümsediğin soy Peygamberimizin soyudur konuşurken lafının nereye gittiğine bak google den kopya yapıştır yaparak burada bilmişlik taslama boşuna ve en önemlisi de din ve ırkları kötü ahlakın ile siyasete karıştırma gel KURAn’a bakalım senin atatürkün mü yok sa KURAN mı kadına daha fazla değer ve hak veriyor aç oku birazda cahilliğin baki kalmasın…

 6. ali yılmaz dedi ki:

  Kadın belediye başkanına oy vermem diyeni dekan yapan siz…
  Kadın erkek birbirine eşit değildir diyen siz..
  şimdi oldunuz kadın hakkı savunucusu…
  Atatürk olmasa oy kullanma hakkınız bile yoktu ….

 7. Hakan Arıkan dedi ki:

  “5 Aralık 1934 günü dünyada kadınların yasal olarak milletvekili seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu ülke sayısı 28, bu hakkın kullanıldığı ülke sayısı 17 idi. Kadınlar seçme/seçilme hakkında Fransa’da 1944, İtalya’da 1945, Yunanistan’da 1952, Belçika’da 1960 ve isviçre’de1971 yılında kavuşmuştur. Bu karar Türk Kadınına sosyal ve siyasi hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir. ”

  Bu cümleden Sonra Gözler Mustafa Kemal Atatürkü arıyor fakat hanımefendi zikredememiş, dili ve kalemi kurumuş herhalde.

  Korkmayın bu kadar, sizin örnek aldığınız araplar değil mi? Neden şimdi kadına verilen haklardan yürüyorsunuz ki.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle