Hoşgeldiniz   brazzers porno

ÇALIŞMA DEĞİL KONUŞMAKLA YAPMA

05 Aralık 2018

ÇALIŞMA DEĞİL KONUŞMAKLA YAPMA
           Değerli okuyucu kardeşlerim. 

           Sizlere,sevgi,saygı,selamlar. 

Çok konuşan ,her konuda her şeyi bilen ve konuşmalarımızla her şeyin  en doğrusunu bilen,en güzelini yapan bir toplumuz. Yıllardır ilim, ihtisas sahibi olduğunuz işinizi,mesleğinizi , branşınızı ,sanatınızı sizden iyi bilen ve sizlere sürekli akıl veren ,fikir veren bir toplumuz. 

işte toplumsal çoğunluğumuz bu gibi insanlardan oluştuğunda  ilim ve bilim sahibi olan MUTSUZLAŞIYOR. Sonucunda   STRESSS, STRESSSS, STRESSSS hastalığı baş  gösteriyor. Bilmeyen  bilenden çok konuşuyor. Konuşmalarında siyasetçidir, doktordur, din adamıdır, öğretmendir her meslekten var ona. Konuşmasında dürüstlüğün, adaletin, hoş görünün baş mimarıdır. Yaşantısı sürecinde  eylem  olarak kış uykusuna yatmış kişidir. Hiç bir konuda bilgim yok bilmiyorum demez, kendine yedirip diyemez. Yorum ve muhakeme  edemez.  Dedesinin, babasının söylediklerini  geveler durur. Hiç bir zaman çağdaş olamaz. İlimle, bilimle işi olmaz. Konuşmalarında biat  kültürü  hakimdir. Uzaktan kumandalıdır.Konuşmaları duysal ve görseldir. 


Konuşmak en büyük sanatımızdır.Hep akıl vereniz.Sohbetlerimizde kendimizi ön plana çıkarmak için öyle boş laflar  yapılıyor  ki; rüzgar yetişemez  ona. Susturamazsın onu  saatler boyu. 

Değerli okuyucu kardeşlerim.Cahil ve sabit düşünen insanlarla sohbete katılmayınız. Kendinizi stres ten kurtaramazsınız.Strese girmemek için o kişilerin yanında kitap gibi sessiz kalın. Anlamaz anlatamazsın O N A.Hele hele yaşı elliyi geçmişse   N U H  der  PEYGAMBER   demez.  Düşünceleri her zaman çıkar amaçlıdır.  Yıllar boyu yaptığın iyilik ve güzellikleri  A T O M  B O M B A SI  gibi bir cümle ile yakıp yıkar  K Ü L   eder seni .   En yakının olsa dahi.Hesapsız kitapsız konuşmasıyla  rezil rüsva eder seni… Ballı parmağın hep dudağında olacak. Sen çalışacaksın O  konuşacak. Sen işi yapacaksın  O   akıl verecek.  Senin yaptıklarınla  O  topluma  hava  atacak. İşte bu ve böyle insanlar günümüzde  çok hızlı bir şekilde çoğalıyorlar. Bilgiye  bilgilerle  değil, bilgilere uyduruk ve boş fikirlerle eleştiri yaparlar. Koyun  sürüsüne  kaval çalmak  gibi.Boş ve fuzuli konuşmayı çok severler. Adamlar  dakikayı hesap  ederek ve değerlendirerek çalışıyor ve  yaşıyorlar. Ya   B İ Z    yılları hesap edemiyor heba ediyoruz.Birilerinin sırtından geçinmeyi  İ L K E   edinmişiz. Her  şeyi  kemiren  ve  sömüren olmuşuz


B  U     M   U     İ N S A N L I K  ??????=?????? 

Sevgi ve  saygılarımla.  

S E N İ      B E N      A N L A T A Y I M 

Beni bana anlattırma, 

Lütfedipte   sen   anlat…. 

Beğenmezsen   fikrimi, 

Çağdaş   fikirler   yarat…. 

Bilgiçliği   ,  boş konuşmayı  bırak,  

Bilginin gerçek kaynağına  bak… 

Ne  kadar  bilirsen  bil, 

ÇOOOOOKKKKK  düşünüp     B İ R    söyle… 

S  o r , danış, kaynağından  bilgiyi  al    ki; 

DOLU   DOLU   BİR    ÖMÜR   TÜKENSİN     böyle…… 

 

İLYAS  ÜLKÜ  TUĞCU 

Rize Briç Spor Kulübü  Başkanı 

Paylaş
256 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ÇALIŞMA DEĞİL KONUŞMAKLA YAPMA için 11 Yorum

 1. Ali Kaleli dedi ki:

  Değerli Başkanım,çoğunluk dedikodu ve yalakalık olsun diye yazıyor.Sizin yazılarınızda bunlardan eser yok.Akla ve bilime verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ediyorum.Bizim insanlarımız bırak düşünmeyi nerde olduğunu,nasıl ve ne şekilde oturacağını bile bilmiyor.Nerde ne şekilde konuşacağını beceremiyor.Boş arı kovanından bal almaya gidenler çoktur.Sizi tebrik ediyorum.Sağlıklar diliyorum.

 2. SERCAN TUĞCU dedi ki:

  Kalemine sağlık Başkanım . Tebrikler .

 3. İsimsiz dedi ki:

  Değerli Başkanım,tesbitlerin çok güzel.İnsanlarımız okuyan,araştıran değil.taklitçilik,ukalalık had safhada .Yapıcı ve uzlaştırıcı kültürden yoksundur.Yalan ve yalakalık kol geziyor.Gerçek olanları yazdın için tebrikler,teşekkürler.Kalemine sağlık.

 4. 679 dedi ki:

  Ağzına kalemine sağlık 862 İ.Ülkü TUĞCU

 5. Keriman TUĞCU dedi ki:

  Bilgisiz ama, olayları allaya pullaya insanlara sunan cahilleri dinleme ve de hiç sorgulamadan inanan insanlar yüzünden çıkmazdayız .Bilgi ve düşünceler akıl mantık süzgecinden geçmeden insanlara aktarılması yanlıştır…İşanlah insanlar bilgi aktarımı yaparken daha dikkatli olur…Dinleyenlerde sorgular..Sayın İlyas Ülkü teşekkürler..Yazın ve şiirin önemli bir konuya vurgudur….Gönlüne sağlık..Sevgilerimle….

 6. İstanbul ‘da yaşayan Rizeli dedi ki:

  İlyas Bey güzel ve oturaklı yazılarını sürekli okuyorum.Çalışan ve düşünen beyinlere hitap ediyorsun. Tebrikler.

 7. Komesli dedi ki:

  Sevgili briç üstadım,maalesef çoğunluğumuz anlattığın gibi.En az bir yüzyıl daha gerekli .Çalışanın kazanmadığı bir toplum olmuşuz . Tebrikler.

 8. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Güzel yorumlarıza peşinen teşekkürler.

 9. Rizeli dedi ki:

  Gene konuşturup döktürdun.Habu şiirleri nasıl yazayisun.Sağolasun kardaşum.

 10. Elif Karşıyaka/İzmir dedi ki:

  Değerli Başkanım,bahsettiğin kişilikler bizim burda yüzde elli.Şiirinle güzel anlatmışsın.Tabii anlayana. Teşekkür ve tebrikler.

 11. Recep Bakır dedi ki:

  Başkan on numarasın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle