Hoşgeldiniz   brazzers porno

Rize’de yabancı öğrenciler Türk sanatı ile buluştu

05 Aralık 2018

Rize’de yabancı öğrenciler Türk sanatı ile buluştu
RİZE’de eğitim gören yabancı öğrencilere yerel ve ulusal kültüre ait sanat dalları tanıtıldı. Öğrenciler sepet ördü, kaligrafi tekniği ile yazı yazmaya çalıştı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) eğitim gören yabancı öğrenciler ‘Dünya Gönüllüler Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Türk sanatı ile buluşturuldu. İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu’nda bulunan Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği ve Rize Uluslararası Öğrenci Derneği’nin ortak çalışmasında öğrencilere el sanatları uygulamalı tanıtıldı. Fil Dişi, Suriye, Gürcistan, Yemen gibi ülkelerden Rize’ye eğitim görmek için gelen öğrencilere Sepet Örücülüğü, Ebru Sanatı, Kaligrafi Sanatı, Deri İşlemesi ve Ahşap Yakma Sanatı anlatıldı. Önce yapılanları izleyen öğrenciler ardından uygulamaya geçti. Kaligrafide çok zorlandıklarını ifade eden yabancı öğrenciler her bir sanat dalında ortaya çıkan eserlerin göz alıcı olduğunu belirterek ebru yaptı, sepet ördü.


Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu, Dünya Gönüllüler Günü’nde öğrencileri Türk Sanatı ile buluşturduklarını belirterek”  RTEÜ’de bulunan 20 farklı ülkedeki öğrencilerimize hem yerel hem de ulusal kültürümüzün sanat dallarından örnekler sunduk. 4 saat süren etkinlikte öğrencilerimiz eğlenceli vakit geçirerek sanat dallarımızla ilgili bilgilendirildiler” dedi.


Paylaş
81 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle