Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Berat Albayrak’a Yüklendi. “Millete tuzak kuruluyor, yazıklar olsun!” VİDEO

06 Aralık 2018

Berat Albayrak’a Yüklendi. “Millete tuzak kuruluyor, yazıklar olsun!” VİDEO
Millete tuzak kuruluyor, yazıklar olsun!

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Saray mukimlerinin asgari ücret konusunda milletin en zayıf olanlarına, en gariban olanlarına tuzak kurduğunu söyledi. Bekaroğlu, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda henüz görüşülmekte olan, TBMM tarafından kurulmasına karar verilmemişken Finansal İstikrar ve Kalkınma Kurulu’nu 2’nci kez topladığını duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a da tepki göstererek, bunun TBMM’ye darbe girişimi ve milli iradeyi yok saymak anlamına geldiğini belirtti.


KARARNAMELER ANAYASAL AÇIDAN SORUNLU

Türkiye’de kurumsal yapıların bilinçli şekilde çökertildiğini defalarca ifade ettiklerini söyleyen Bekaroğlu, gelecek günlerde Anayasa Mahkemesinde de çok ciddi problemler çıkacağını öne sürdü. Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinin ciddi şekilde düşünülüp değerlendirilmeden çıkarıldığını ve birçoğunun Anayasaya aykırılık teşkil ettiğini söyleyen Bekaroğlu, “Saray’da kim oturuyor, niye böyle bir şey yapıyor? Tek başına Mehmet Uçum mu karar veriyor? Bütün yapılar çökertiliyor, yıkılıyor, kapalı kapılar arkasında bunlar yapılıyor.” dedi.


MİLLETE YALAN SÖYLEDİLER

16 Nisan’da iktidarın millete yalan söylediğini kaydeden Bekaroğlu, şöyle dedi:

“Ne dediler, hatırlayın; ‘güçlü kuvvetler ayrımı geliyor. Artık, yasama, yürütme, yargı ayrı olacak.’ Hayır, bir tane Cumhurbaşkanı seçildi, yasamaya da müdahale ediyor, yargıya da müdahale ediyor. Mahkemelerin kararını tanımıyorum diyor. Yetmiyor, kendi seçtiği milletvekilleri aracılığı ile TBMM’nin bütün yetkilerini kendi üzerine alıyor. Bu yetki gaspıdır.”

TBMM DENETİMİNDEN KAÇIRILARAK CUMHURBAŞKANINA FİNANSAL OHAL YETKİSİ VERİLİYOR

Finansal İstikrar ve Kalkınma Kurulu’nun (FİKKO) yeniden kurulması, görev ve yetkilerini belirleyecek yasanın dün Plan ve Bütçe Komisyonuna torba yasa ile getirildiğini hatırlatan Bekaroğlu, “Ekonomik kriz ortamında ilgili kurum ve kuruluşların Kurul’un alacağı tedbirleri derhal uygulamakla görevlendirilmesiyle birlikte Cumhurbaşkanına finansal OHAL yetkisi veriliyor.” dedi. Esasında Cumhurbaşkanının OHAL ilan etme yetkisi bulunduğunu, bunun gerekçelerinden birinin de ağır ekonomik kriz olduğunu söyleyen Bekaroğlu, burada bir fark olduğunu, OHAL gerekçesi ile ilgili Cumhurbaşkanının çıkardığı Kararnamelerin TBMM denetimine tabi olduğunu, bu yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı Kararnamelerinin TBMM denetiminden kaçırılmak istendiğini öne sürdü.

BAKAN TBMM’YE DARBE YAPMIŞTIR

FİKKO’nun henüz kurulmadan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın FİKKO’nun ikinci kez toplandığını duyurmasına sert sözlerle tepki gösteren Bekaroğlu, “Böyle bir kurum henüz kurulmamış. Böyle bir kurum vardı ama 703 sayılı CB Kararnamesi ile ortadan kaldırılmıştı. Daha sonra Kararname bile değil bir genelge ile yeniden kurmaya kalkışıyor. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanına verilen yetkiler, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç kimseye verilmemiştir. Tanzimat öncesi döneme gidiyoruz. Artık Saray’da oturan şahıs Anayasa yetki verdi-vermedi bakmıyor, her konuda kararname çıkarıyor, yetmiyor genelge ile yaptım diyor. Böyle bir şey olamaz. Şimdi Damat Berat Efendinin yaptığı işe bakar mısınız; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplanıp yasa maddesini görüşüyor, o ikinci toplantısını yapmış. Olmayan, henüz kurulmamış olan bir kurumun ikinci toplantısını yapmış. Ve kararlar almış.” diye konuştu.


Bunun TBMM’ye bir saldırı, darbe girişimi olduğunu ifade eden Bekaroğlu, “Nereden alıyorsun bu yetkiyi, Cumhurbaşkanından. O nereden alıyor, millet seçti. Sağ zihniyetin en büyük sorunu budur; seçildiysek istediğimizi yaparız. Öyle değil, seçilen, hukuk içerisinde yönetir. Hukuk içerisinde yönetmezseniz, meşru değilsiniz.” dedi.

ASGARİ ÜCRETLİYE SARAYDA TUZAK KURULUYOR, YAZIKLAR OLSUN!

Bugün toplanan asgari ücret komisyonunun çalışmalara başladığı, asgari ücretle ilgili görüşleri sorulan Bekaroğlu, şunları söyledi:

“Bu yıl, yüzde 15 civarında bir zam yapılacağını duyuyoruz. Bunlar millete, asgari ücretli garibana her gün oyun oynuyor. Yeniden değerleme oranı ekim ayı enflasyonudur. Cumhurbaşkanı yeniden değerleme oranını yüzde 23,73 olarak açıkladı. Yani, devlet tüm alacaklarına yüzde 23,73 zam yapacak. Ne yaptılar şimdi, bütün tanklarını, tüfeklerini, zabıtalarını, jandarmalarını, hepsini milletin üzerine sürerek, fiyatları düşüreceksin diye baskı yaparak yılsonu enflasyonunu yüzde 20’nin altına düşürecekler. Ama herkes biliyor ki, Ocak’tan itibaren kat kat fazla zamlar gelecek. Bir devlet, millete, milletin en zayıf olanlarına, en gariban olanlarına tuzak kurar mı? Saray’da oturmuşlar, asgari ücret bekleyen insanlara tuzak kuruyorlar, yazıklar olsun.”


Paylaş
745 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Berat Albayrak’a Yüklendi. “Millete tuzak kuruluyor, yazıklar olsun!” VİDEO için 1 yorum

  1. baba dedi ki:

    Yapılacak bir şey yok Sayın vekilim. Mlletin desteği ile her şey oluyor.Halk seçti CEREME sinide çeksin. KİMSE KUSURA BAKMASIN.AK PARTİ GÖKTEN İNMEDİ ORAYA.ZOR LA DA GELMEDİ.YASAL YOLLA SEÇİM YAPILDI. KAZANDI. O KADAR HERKES SAYGI DUYACAK.ŞİMDİ YALVAR ÇOCUĞUMU İŞE KOY.HAYIRLI YOLCULUKLAR.DOĞRULARA SAYGILAR.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle