Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Çayeli’nde Öğrenciler Kitap Yazdı.

06 Aralık 2018

Çayeli’nde Öğrenciler Kitap Yazdı.
ÇAYELİ’NDE ÖĞRENCİLER KİTAP YAZDI

Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ;”Okumak Yaşamaktır“ projesi ilk meyvesini verdi. Öğrenciler tarafında yazılan yazıların yer aldığı kitap yayımlandı. 172 öğrencinin yazısının yer aldığı “Okumak Yaşamaktır” kitabı eğitim camiasının beğenisini kazandı. 1300 adet basılarak Çayeli’ndeki okullara dağıtılan kitabı ellerine alan minik öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Kendi yazdıkları eserleri kitapta gören öğrenciler çok mutlu oldular.


“Okumak Yaşamaktır “, ”Çayeli Okuyor “ projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN; ”Geçen yıl projemiz yürürlüğe girdi. ”Okumak Yaşamaktır“, Çayeli Okuyor” projesinin amacı öğrencilerimize okumanın önemini kavratmak, okuma, yazma becerilerini geliştirmektir. İlçemizde haftanın dört günü tek ders saati okuma etkinliği yapıyoruz. Her öğrencinin çantasında ders kitaplarının dışında okuduğu bir kitap bulunmakta. Proje öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından kabul gördü ve benimsendi” dedi.


Geçen yıl Çayeli Vakfı ile ortak çalışmalar yürüttüklerini belirten ŞAHİN; 5 bin kitap satın alındı. Satın aldığımız yazarlardan 5 tanesini ilçemize getirdik ve öğrencilerimizle atölye çalışma yaptırdık. Öğrencilerimiz hikâye, masal, deneme nasıl yazılır, yazı yazarken nelere dikkat edilmesi gerekir, yazmanın temel kuralları nelerdir gibi sorularına bizzat yazarlardan cevap buldular. Öğrencilerimize yazı yazma özgüveni verdi. Bu çalışmalara katılan 172 öğrencilerimizin çeşitli türdeki yazılarının bir araya getirilmesi sonucu kitap ortaya çıktı. Bu projenin hedefe ulaşmasında bizleri maddi yönden destekleyen Çayeli Vakfı başkan ve yönetim kurulu üyelerine, Akoluk Yayıncılığa, Emin Kitabevine, Çayeli Dernekler Federasyonu başkan ve yöneticilerine şahsım ve eğitim camiası adına teşekkür ederim. dedi.
Paylaş
266 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Çayeli’nde Öğrenciler Kitap Yazdı. için 3 Yorum

  1. uzak denizlerden dedi ki:

    bu şehre bir kaç Hüseyin Şahin lazım

  2. Pazarcı necmi dedi ki:

    Üni versite yerleştirmede il sonunculuğuna doğru yolculuk, liselere yerleştirme de listenin diplerindeyiz.E haber olabilmek için elde boççe sporu ilkokul şirinleri kaldı.tek kelime üzüldüm.çok çalışmalıyız

  3. Ahmet VERDİL dedi ki:

    Minik öğrencileri tebrik ediyorum. Böyle güzel projeyi ilçemize kazandıran Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik ederim. Çayeli’nde eğitim alanında her gün bir çalışma var, tempo mükemmel, idarecilere maşallah
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle