Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Anlamlı bir etkinlik. Tüm Rize Halkını bekliyoruz.

25 Aralık 2018

Rize’de Anlamlı bir etkinlik. Tüm Rize Halkını bekliyoruz.

“ASIM’IN NESLİ AKİF’LE BULUŞUYOR”

27 Aralık 2018 Perşembe günü İsmail Kahraman Kültür Merkezinde “Asım’ın Nesli Akif’le Buluşuyor”  adlı sergi ve konferans gerçekleştirilecek.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği’nin birlikte gerçekleştireceği program kapsamında saat:13:00’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Mehmet Akif Ersoy Koleksiyonu” adlı 71 fotoğraftan oluşan fotoğraf sergisi açılışı ve saat:13:30’da Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ’nin konuşmacı olarak katılacağı konferans gerçekleştirilecektir.
Programla ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı Hülya CERRAHOĞLU: “İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İsmail HOCAOĞLU’nun desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklal Marşı’nın güftekarı Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 82. Yıldönümünde O’nu daha yakından tanımak, şahsiyetini gençlerimizin kendilerine örnek alması amacıyla bir program gerçekleştiriyoruz. Programımız; bu yıl Cumhurbaşkanlığı 2018 Kültür Sanat Büyük Ödülleri kapsamında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a “Vefa Ödülü” verilmesi nedeniyle daha bir anlamlı oldu.  Akif’in hayatı, eğitimi, mücadelesi, ahlakı bir rehber niteliği taşımaktadır. Çünkü Akif’in gözü ve kulağı çağdaşlarının görmediğini görmüş, işitmediklerini işitmiş ve bu ruh ile Akif milletine, insanlığa seslenmiştir. Mehmet Akif Ersoy’u bilmek, tanımak demek aslında bir tarihi bilmektir. Akif, ülkenin hemen hemen tümünü gezmiş, sefalet, cehalet ve atalete bizzat şahit olmuştur ve çareler arayarak çözümler üretmiştir. O’nun hayatı, mazisi bizlere ışıktır.  Bugünü doğru anlamanın yolu geçmişini, tarihini, tarihe iz bırakanları en doğru şekilde tanımaktan geçer. Bu düşüncelerle gerçekleştireceğimiz programımızın özellikle ilimiz gençlerine katkı sağlayacağına inanıyor, tüm dostlarımızın katılımını bekliyoruz.” dedi.
27 Aralık 2018 Perşembe günü saat 13.00’de gerçekleştirilecek olan programa tüm halkımız davetlidir

Paylaş
888 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle