Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Başkanların sorumsuz davranışının ceremesini vatandaşlar üstlenmemeli.

04 Ocak 2019

Başkanların sorumsuz davranışının ceremesini vatandaşlar üstlenmemeli.
KULÜP BAŞKANLARININ SAVURGANLIĞINI KAMU KARŞILAMALI Mİ?

Önce Milliyet’te yayınlandı haber, ardından da diğer haber sitelerinde.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’nın 1.5 yıl önce gündeme getirdiği ve Ankara’nın da desteklediği belirtilen proje gereği İstanbul’da dün Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın ve Süper Lig kulüp başkanlarının da katıldığı toplantıda ekonomik kriz içindeki kulüplerin borçlarının yeniden yapılandırılması ve vadelendirilmesi konuşulmuş.


Kulüplerin 31 Ocak 2019 tarihine kadar verecekleri gelir-gider bilançolarını inceleyecek olan TBB ve konsorsiyum ortakları, her kulüp için farklı bir plan çıkaracak. Borçlar borç miktarı ve bilançolara göre 5 yıla kadar taksitlendirilecekmiş.

Malum istisnaları haricinde nerdeyse tüm kulüpler (futbol) mali açıdan dibe vurmuş durumda. Elbette taraftarı olduğumuz renkler adına bundan üzüntü duyuyor, mutsuz oluyoruz ama futbolu seven yada hiç ilgisi olmayanlara kulüp idarecilerinin beceriksizliklerini, basiretsizliklerini, har vurup harman savurmalarını fatura etmek hangi akla, hukuka, vicdana sığar ki.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın toplantı sonrası yaptığı yorumda konuya farklı bir açılım getiriyor. Otyakmaz diyor ki, “Kulüplerin yaşadığı sıkıntılara bir çözüm üretebilir ama bizim gibi borçlanmayan, doğru yönetilen kulüplerin de ödüllendirilmesi gerektiği düşüncesindeyim.”

Hemen hemen hepsi iş insanı olan Sayın kulüp idarecileri kişisel sorumlulukları olsaydı Karius’larla, Frey’lerle, Kweuke’lerle, Sousa’larla, Linderoth’larla, Misimoviç’lerle, Tarık Çamdal’larla, Krasiç’lerle, Traore’lerle o sözleşmeleri imzalarlar miydi acaba!


Haberde TFF Başkanı çok sıkı takip edeceğiz harcamaları, bütçe aşımlarını, gerektiğinde çok ciddi yaptırımlar uygulayacağız diyor ama gazetelerde yakın geçmişte “Spor kulüplerinin SGK’ya milyonlarca lira prim borcu varken transfer yapabilmeleri için gerekli ‘Borcu yoktur’ yazısını almaları 7143 sayılı Torba Kanun sayesinde oldu. Yapılandırma süresi 1 ay uzatılınca, kulüpler peşinat yatırmadan oyuncu getirebildi” yazıldığını da anımsıyoruz.


Fotoğraf bu iken, kulübü sayesinde tanınırlığını artıran, iş hacmini geliştiren, tatmin yaşayan başkan ve idareciler kulüplerini düşürdükleri durumdan çıkarmada sorumlu olmalılar ki, işin ehli olanlar bu makamlara sahip olsun, kulüp kaynaklarını rasyonelce harcasınlar. Gelinen noktada da her kulüp çözümü kendi ortaklık – patronaj yapısı içerisinde camia desteğini de alarak sağlamalı, Muharrem Usta’nın, Dursun Özbek’in ya da bir başka kulüp başkanının sorumsuz davranışının ceremesini Sivas, Kasımpaşa, Göztepe gibi kulüpler ile tüm ülke vergi mükellefleri, vatandaşları üstlenmemeli.

Recep Ali Aksoylu

Paylaş
185 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Başkanların sorumsuz davranışının ceremesini vatandaşlar üstlenmemeli. için 3 Yorum

  1. atmaça 53 dedi ki:

    iki yanlış bir doğru etmez.

  2. tarafsız dedi ki:

    ÜLKENİN YAĞINI BALINI YİYEN PARA BARONLARININ MİLYARLARCA BORCUNU YASALARLA SİLEN DEVLET, MİLLETİN ORTAK PAYDASI FUTBOL TAKIMLARINA DA GÜZELLİK YAPMASI BENCE KABUL EDİLİR DURUMDUR…

  3. atmaça 53 dedi ki:

    Çok doğru bir yazı.Devlet statını yapaçak,yeri geldiğinde prim borçlarını af edeçek.Polis ekmek arası peynirle istırahat gününde fazladan 8 saat mesai yapaçak.Yabancı futbolçulara tranfer için milyonları toka et.Asgarı ücretlinin vergi verdiği bu ülkede fotbolçular en düşk vergiyi verirler.Ne ala memleket.saygılarımla
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle