Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize tanıtım filmi yayımlandı. VİDEO

04 Ocak 2019

Rize tanıtım filmi yayımlandı. VİDEO
RİZE’de valiliğin katkılarıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ‘Suyun her hali, Rize’ isimli tanıtım filmi hazırlandı. Kentin tarihi, doğası ve suyun her halinin anlatıldığı filmle, Rize ulusal ve uluslararası fuarlarda tanıtılacak.

Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Rize için 2018 yılının verimli bir turizm yılı olarak geçtiğini belirtti. Hocaoğlu, “2019’a da aynı ümitlerle giriyoruz. Önümüzde kış ve onun getirdiği hareketlilik var. Rize’de kış mevsiminde de güzel faaliyetler yapılıyor. Özellikle bu konuda Türkiye’de sadece yöremizde yapılan helikopterli kayak sporu ‘heliski’den bahsetmek gerekir. Heliski faaliyet bu yılda Kaçkarlar’da gerçekleştirilecek. Yaz döneminde yaşanan hareketliliği kış döneminde de görmüş olacağız. 2018 yılında 900 bini aşkın ziyaretçi ilimize geldi. Bunun yaklaşık 120 bini yabancı ziyaretçilerden oluşuyor. Özellikle Orta Doğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere İran, Azerbaycan ve Gürcistan olmak üzere hemen hemen her ülkeden ziyaretçileri ağırladık” dedi.


2018 yılında yerli turistin en yoğun olarak geldiği yıllardan birisi olduğuna dikkat çeken Hocaoğlu, “İlimizin bütün turizm alanları adeta ziyaretçilerle doldu taştı. Bu ziyaretçi akını aynı zamanda yatırımcıların buralara yönelmesine teşvikte bulundu. İlimizde bugün 2 tane beş yıldızlı otel hizmette, bir beş yıldızlı otel de yatırım aşamasında, o da önümüzdeki sezona yetişecek gibi duruyor. Havaalanımızın da hızla devam etmesi ve önümüzdeki 2 yıl içerisinde açılacak olması da yatırımcıları bu bölgeye yeni yatırımlar yapmasına teşvik ediyor. Havaalanı olan bir ilin daha çok ziyaretçi çekmesi kaçınılmaz bir durumdur. Turizm sektöründe bir yandan oteller, bir yandan acenteler ve bir yandan da yeme-içme sektörü yatırımlarını sürdürüyor. Seyahat acenteleri 5-10 iken bugün 30’ları geçti. Yeme-içme sektöründe ilimiz yeni açılan işletmelerle her geçen gün gelişiyor. Hem yerel insanların hem de dışarıdan ilimize gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına bu manada cevap verebilmektedirler.” diye konuştu.

RİZE’NİN YENİ TANITIM FİLMİ YAYIMLANDI

2018 yılında da tanıtım çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Hocaoğlu şunları söyledi:

“Bir taraftan gelen ziyaretçileri ağırlayıp bir taraftanda tanıtımlarımız devam ediyor. Hem yerli hemde yabancı turizm fuarlarında faaliyetlerimizi sürdürdürüyoruz. İlimizin önemli potansiyele sahip bölgelerinde, yerinde tanıtımlar yaparak ziyaretçilerin ilgisini buralara taşıdık. Bu faaliyetlerimizi de 2018’ın sonuna doğru hazırladığımız bir tanıtım filmi ile adeta taçlandırdık. Tanıtım filmimiz; Rize’nin ana öznesini oluşturan doğa, tarih, yeşil ve su eksenli bir film oldu. Bu tanıtım filminde ilimizin bütün potansiyelini en güzel görüntülerle ele alarak kısa ve öz bir çalışma gerçekleştirdik. Rize’de suyun, yeşilin ve tarihin yolculuğunu bu filmde vurguladık.”


Paylaş
1.037 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize tanıtım filmi yayımlandı. VİDEO için 4 Yorum

  1. Salarhanin Andonun suyunun adı neden yok bu tanıtım filminde Buraların sahibimi yok Salarha Vadisi Öksüz mü

  2. Vatandaş dedi ki:

    SU eksenli bir tanıtımda RAFTİNGden hiç bahsedilmemesi ilginç.

  3. Hatiçe Gezmiş dedi ki:

    Çok güzel olmuş ama birazda sıcacık insanlarımız olsaydi

  4. Hasan Azakl ı dedi ki:

    Benim Memleketim güzel hiçbir Karadeniz’in İncisi rizem benzemez
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle