Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de Sahil işgaline Son. Basına Yansıdı Vatandaş Tepki Gösterdi.

04 Ocak 2019

Rize’de Sahil işgaline Son. Basına Yansıdı Vatandaş Tepki Gösterdi.
RİZE’de sahil parkında hizmet veren kafelerin dışına kurulan sobalar, zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Rizeliler ise sobaların yeniden  kurulmasını istedi.

Rize’de sahil parkındaki bazı kafelerin dışına işletme sahipleri tarafından masalar yerleştirildi. İşletmeciler, kış aylarında müşterilerine dışarıdaki masalarda da hizmet vermek amacıyla ilginç çözüm buldu. Sahile sobalar kuran işletme sahipleri, müşterilerini ısıtmaya çalıştı. Sahile kurulan sobalar görenlerin ilgisini çekerken, müşteri sayısında da artış yaşandı.
ZABITA MÜDAHALE ETTİ

Rize Belediyesi zabıta ekipleri, sahil parkındaki yürüyüş alanlarına konulan masa ve kurulan sobaların yönetmeliğe aykırı olduğunu belirledi. Kafe sahiplerini uyaran zabıta ekipleri, sahil parkından vatandaşların güvenli, rahat ve huzurlu istifade etmeleri amacıyla, açık alana kurulan masa ve sobaları kaldırdı.
SOBALARI GERİ İSTİYORLAR

İşletme sahipleri uygulama hakkında suskunluklarını korurken, kent sakinleri ise kaldırılan sobaların yeniden kurulmasını istiyor. Hüseyin Mecit Ülger adlı kişi, sobaların kaldırılmasını olumlu karşılamadığını belirterek, “Soğuk havalarda işimize yarıyordu. Güzel mekanlar olmuştu. Bu sobalarla sahile gelenlerin sayısı artmıştı. Soba olmayınca kimse gelmez. Sobaların tekrar kurulmasını istiyoruz” dedi. Samet Yazıcı ise “Sobaların kaldırılması iyi olmadı. Burada oturuyorduk. Açık alanda üşüyorduk, soba ile ısınıyorduk. Soba olmayınca gelmeyiz” diye konuştu. Fatuli Bostan da “Ben sahile sobaları görmeye geldim. Baktım ki ne soba var ne bir şey. Sobalar olmayınca buralar ıssızlaştı. Sobaların yeniden kurulmasını istiyoruz. Sobalar yanar, biz ısınırız” ifadelerini kullandı. Sahile kurulan sobaları görmeye geldiklerini anlatan Hatice Birinci ise “Ama sobaları kaldırmışlar. Bir değişiklik olsun diye geldik ama sobaları göremedik. Sobaları göremeyince üzüldük. Değişik bir ortamdı, güzel olmuştu ama sobalar yok” dedi.
Paylaş
1.266 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de Sahil işgaline Son. Basına Yansıdı Vatandaş Tepki Gösterdi. için 20 Yorum

 1. HARUN BEY dedi ki:

  MAHALLE ARALARINDA,APARTMAN ALTLARINDA BULUNAN RUHSATSIZ KAÇAK OTO GALERİCİLERİDE KALDIRIN……..

 2. foxyman dedi ki:

  O sobalar çok ilginçti. Sahil şen şakrak olmuş, ilgi çekiyordu. Soğuk olmasına rağmen halk gidiyor, oturuyor, deniz kenarında açık havada kış olmasına rağmen sohbet ediyordu. Neden kaldırıldı?
  Rize’nin ana caddeleri işgal edilmiş, kaldırılamıyorken neden sahilde bulunan sobalar kaldırılıyor. Anlamak mümkün değil!

 3. anonim dedi ki:

  şehrin her yanını kaldırımları usulsuz ele geçiren balıkçılar,manavlar ve daha ne yerler, belediye yok bu şehirde.orman kanunları var sadece.belediye başkanı kendini kandırsın.

 4. vatandaş dedi ki:

  ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KALDIRIMLARIMIZI DA GERİ İSTİYORUZ.

 5. Rizeli dedi ki:

  Diğer kodamanları da kaldırın korkmayın sayın yetkililer

 6. soba dedi ki:

  adam ne kadar güzel bir uygulama yapmış birilerininde belliki zoruna gitmiş.
  O SOBALARI KALDIRACAĞINIZA KÜLTÜR MERKEZİNİN KARŞISINDAKİ YERLERİ BİR GÖRÜN ENGELLİ YOLUNUN ÜSTÜNE BALIK TEZGAHI KURMUŞ ADAM ONU NİYE GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ ? TAM SAÇMALIK GÜCÜNÜZÜN YETTİĞİNE ANCA …. VERGİDE VERMİYORDUR ONLAR..

 7. Levent dedi ki:

  Yazık adama ya o kadar soba almış . Elinde patladı sobalar . Biraz insaf . Ne olacak o sobalar şimdi

 8. vay beee dedi ki:

  demek ki rizede belediye varmış biraz da olsa… BİR DE O YERLERİ KİMLER İŞLETİYOR, HANGİ ŞARTLARDA ORALARI ELDE ETMİŞLER. İHALEYLİ Mİ ALMIŞLAR. KURAYA MI GİRMİŞLLER. Biri de bunları açıklasa , haksızlık varsa düzeltilse ne güzel olur dimi.

 9. mevlut dedi ki:

  sobaların derdini düşünenler siz gerçek misiniz. bu şahıs sobaları almadan önce kamunun ortak malına soba konulamayacağını bilmiyor muydu birde işletmeci olarak kendini ifade ediyor. siz bu milletin aklını özgürlüklerini işletemezsiniz. yani savunmanız kabahatinizden büyük. ne biçim insansınız. fetöcümüsünüz. bu mantık ancak şehir eşkiyalarında olur

 10. Dizeli dedi ki:

  Sobaların toplanması doğru değil. Adam o kadar soba almış dediği gibi . Nereye koyacak o sobaları şimdi . Bence karar geri çekilmeli . Sobaları orada dursa ne olur anlamadım ben. Şimdi nereye sokacak o kadar sobayı .
  Adamın mağduriyeti giderilmelidir .

 11. Mustafa dedi ki:

  Hadi bee çarşı da xesnaf kaldırımı İşgal edecek, sahilde mi yürüme yolunu işgal edip ayrıca havayi kirletecek ! Yok yahu ! üşüyen kapalı yere gitsin yada evine…

 12. Vatandaş dedi ki:

  Peskes çekilen yetmedi galiba yurıyus yolunada göz diktin

 13. GÖZLEMCİ dedi ki:

  İsabetli olmuş. Ancak o masalar yaz boyunca odaydı. Yazin işgal olmiyor mu?

 14. Murat dedi ki:

  O kadar soba almış ne yapacak şimdi o Sobaları. Birisi açıklasın lütfen . Millet donmasın diye soba almış adam şimdi ise sobaları oradan kaldırıldı . Ne olacak bu sobaların hali . Ben acıdım adama adam soba almış soba . Ne olacak Şimdi bu sobalar .

 15. Muhittin dedi ki:

  Hizmet sektörü için insanlar eğitim alıyor.sertifikası şusu busu para ödüyo.Esnaf vergi veriyo. Burada açık işgalcilik var. O park rizelinindir. Belediye orada büfe vs için yer yapar ihale eder alanda adan gibi işletir. Şu an oralarda çalışanların kim oldyğu ne olduğu belli değil. Orada işgalci istemiyoruz.

 16. emre dedi ki:

  yaz gelsin yine aynı olacak. dostlar alış verişte görsün işte

 17. Hakan Arıkan dedi ki:

  Kim sobasını geri istiyor. Yalan haber yapmayın la. Sahibi 1 aileden 3 kişi rehin aldı, yeter artık. Bir masa atan sahili zaptediyor.

 18. kenan dedi ki:

  serbest girişim desteklenmelidir buna hiç kimse karşı değil ancak vergisini vermeli , yanında çalıştırdığı kişinin sigortasını yapmalı, çevreye zarar vermemeli ve vatandaşa yüksek fiyata su, çay vb. satmamalıdır. gidin sahildeki dükkanlardan su alın 1 lira. çay için 2 lira peki devlete vergisini veriyor mu acaba?

 19. Anonim dedi ki:

  Aynı yerde yazın normal masalar vardı ama kimse kaldırmadı. Şimdi mi geldi akıllarına kaldırmak

 20. Anonim dedi ki:

  Vergi versinler, bırak yasağı bak ondan sonra belediye özel sobalar, sandalyeler, kamelyalar kurmuyormu.
  Yönetmelik,güvenlik falan hikaye.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle