Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’deki Karayolları “Çok iyi düşünülmüş ve planlanmış”

06 Ocak 2019

Rize’deki Karayolları “Çok iyi düşünülmüş ve planlanmış”
SALARHA TÜNELİ CİDDİ BİR MÜHENDİSLİK ESERİ 

Rize Valisi Kemal Çeber, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünce projelendirilen ve devam etmekte olan yatırımları yerinde inceledi. 

Rize Valisi Kemal Çeber, beraberinde Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş ve Karayolları 103. Şube Şefi  Ercan Çiçek ile birlikte Rize de devam etmekte olan Karayolları projelerini yerinde inceledi ve yatırımlar hakkında Bölge Müdürü Bayramçavuş’tan ve diğer yetkililerden bilgiler aldı.  

Vali Çeber, ilk olarak Çayeli-Kaptanpaşa yolundaki çalışmaları yerinde inceledi. Ardından sırasıyla Rize-Güneysu Karayolu, Salarha Tüneli şantiye alanı, Rize Güney Çevre Yolu ve Rize-Kalkandere il yolunda incelemelerde bulundu.  

Vali Çeber, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada; Rize’nin coğrafi yapısı gereği dar bir kıyı şeridine sıkıştığını belirterek, “Bildiğiniz gibi Rize, coğrafi yapısı gereğince dar bir kıyı şeridine sıkışmış durumda. Planlanan bu yollar sayesinde şehir güney yönünde genişleme  şansını  yakalayacak. Bu yönüyle çok iyi düşünülmüş ve planlanmış yatırımlar” dedi. 


 

Salarha Tünelinin tamamlanmasıyla Salarha Vadisi ile Rize arasındaki mesafenin 9 km daha kısalacağını belirten Vali Çeber, “ 2900 – 3000 metre uzunluğunda çift tüp şeklinde yapılmakta olan tünelin tamamlanması için son 400 metre kaldı. İnşallah en kısa sürede bu projede tamamlanacak ve Rize, Salarha Vadisine açılma şansını yakalayacak. Tünelin tamamlanması ile trafikte de ciddi rahatlamalar sağlanacak, bu anlamda Salarha Tüneli, ciddi bir mühendislik eseri” dedi ve tünelin inşasında iş güvenliğine büyük önem verdiğini söyledi ve projenin kazasız belasız bir şekilde en yakın zamanda tamamlanması temennisinde bulundu. 


 

Güney Çevre Yolu ve Rize-Kalkandere İl Yolu hakkında da değerlendirmelerde buluna Vali Çeber, “Her iki projede şehre büyük bir rahatlık sağlayacak, nefes aldıracak. Şehrin arka hinterlantta ulaştırarak genişleme şansını yakalayacak. Halı hazırda devam eden bu yollar tamamlanınca Rize’nin turizmine de büyük hizmet verecektir. İnşallah bu yolların açılışını yapmak ta bize nasip olur” dedi. 

Paylaş
1.803 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’deki Karayolları “Çok iyi düşünülmüş ve planlanmış” için 8 Yorum

 1. Mustekım gungor dedi ki:

  Ayni tünelden bitane karadereye lazim vilayete gitmek için neredeyse ofu dolaştıracaklar.oysa tünel yapılsa karadere rize ondakka.etkili ve yetkililere duyurulur.

 2. Davut Saka dedi ki:

  Karayolları bölge müdürlüğü olan il’e çalışıyor fakat Rizeye zırnık koklatmıyor! O ilde planlama yapılıp hemen bitirilirken, Rizede çoook geç bitiriliyor! Mesela Çevre Yolu tam 11yıldır bitirilmedi, Sahil Yolu ve Menderes Bulvarı bir muamma halini aldı!? Sahilden Dosmaya sözde bulvar düşünülüyor fakat tık yok! Daha sayayım mı???

 3. Rizeli dedi ki:

  Tünel Güneysu ya bağlanmalı oradan

 4. Osmandelihasan-Eski Başkan dedi ki:

  SALARHA TÜNELİ SALARHA VARİSİYLE BULUŞMASI ANDON KUCUK ÇAYIR TUNELİYLE İKİZDERE İLE BİRLEŞİRSE SALARHA TUNELİNİN ONEMİ DAHA FAZLA OLUR .

 5. Müftü avm yolu istimlak mağdurları dedi ki:

  Yeni valimize biri istimlak mağdurlarını ve çektiklerini de anlatsın.

  Müftü mahallesinde istimlak olacak yüzlerce evi ve avm çevre güzelliği için sokağa atılacak binlerce insanı nerede ve ne şartlarda barınacakları ile alakalı onunda muhteşem bir planı varmıymış ?

  Malumat lütfen.

 6. Rizeli dedi ki:

  Çok güzel düşünmüşsünüz. 16 senedir Rizede yapılan tek şey: çok güzel düşünmek ve planlamak.

 7. Rizeli34 dedi ki:

  Güney çevre yolunda istimlak edilen araziler için 2 sene önce mahkemeler karar vermişti. Ancak, belirlenen bedellerin çok düşük tutulmasına rağmen Karayolları avukatları nedense mahkeme kararlarına sürekli olarak itiraz ediyor ve ödemeleri geciktiriyor. Arazi sahipleri perişan. Karayolları Genel Müdürlüğünden biraz daha insaflı ve adaletli olmalarını bekliyoruz.

 8. Efsane dedi ki:

  Şaka mı bu ?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle