Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de 820 yatak var ama yeterli değil. 

09 Ocak 2019

Rize’de 820 yatak var ama yeterli değil. 
 RİZE’DE SAĞLIK ÖNEMLİ 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Güne dolayısıyla biz ilk arayan dost ve kuruluşların başında İl Sağlık Müdürlüğü geldiği için yazım onlara. 

Çalışan Gazeteciler Gününü unutmayarak kahvaltıyla jestiyle hatırlayan ve emeği geçenlere başta İl Müdürü Dr.Mustafa Tepe olmak üzere hepsine öncelikle teşekkür ediyorum. 

Sağlık çalışanları da Gazeteciler gibi 24 saat görev yapar. 

En özverili çalışan ekiplerin başında Sağlıkçıların geldiğini hepimiz biliriz. Haber olduğunda nasıl biz koşuyorsak, insanımızın başı ağrıdığın da da değerli Doktorlarımız aynı hızla koşuyor, bundan şüphemiz yok.
 

Kahvaltı bahane sohbet şahane dersek İl sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Tepe 24 saat aralıksız hizmet yapmaya çalışan kuruluşunun dert ve sıkıntılarını anlattı. 

Gazeteciler olarak dün olduğu gibi bugünde yarında her zaman Rize’de yapılacak olumlu çalışmaları haber yapmak için çabalarız. 

Art niyet aranmaksızın olumsuzlukları da düzeltilmesi için haber yaptığımız çok oluyor. 

Sağlık Müdürümüzün Basın olarak bizden önemli bir isteği oldu. 

Aile Hekimlerine muayene olmayı ön planda tuttu. Aile hekimlerinin başarılı ve donanımlı olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Tepe baş ağrısı içi Hastanelerimizin Acil polikliniğine gitmek orada çok yoğun yığılmalara sebep oluyor ve Doktorlarımız Acil servislerde iş yapamaz hale geliyor. Hastaların öncelikle aile Hekimlerine giderek bu sayede Acil servislerde yığılma olmayacağını söylemesi önemli bir ayrıntıydı. 
 

İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, il genelindeki hastanelerde tıbbı cihaz ve sağlık personeli anlamında bir sıkıntı olmadığını  “Sadece fiziki şartlar ve yatak sorunumuz var” derken Araştırma Hastanesinin fiziki yetersizliğine vurgu yaptı.   

Rize’deki hastaneler sadece Rize’ye hizmet vermiyor.  

Bölgede 1986 Çernobil patlaması sonrası hızla artan Kanser için Onkoloji Hastanesine Artvin ve Trabzon illerinden de hasta gelmesiyle aşırı bir yoğunluk yaşandığını Mustafa Tepe bizzat itiraf etti. 

Önceki yıllarda Rize’den önce Trabzon’a maddi durumu olanların Ankara ve İstanbul’a gittiğin unutmadık. 

Komşu illerden hastaların Rize’de ki sağlık hizmetlerini tercih etmesi hizmet verildiğinin göstergesidir.  

Cumhurbaşkanının memleketindeki Hastanelerde tıbbı cihaz ve personel olarak bir sıkıntı yok ve olmamalı. 

Rize dışından hastaların gelmesi yatak ihtiyacını karşılamıyor. Bu konuda Prof.Dr. Şaban Şimşek Hocanın hazırladığı Hastane projesi hayata geçseydi bugüne kadar önemli yol alınmış olunurdu. Şaban Hocanın Hastane projesini engellemek Rize’ye Sağlık alanında yapılmış en büyük ihanettir. 

Bu eksikliğin zaman geçirilmeden giderilmesini bekliyoruz. 

Araştırma Hastanesinde 520, Devlet Hastanesinde 300 yatak var ama yeterli değil.
 

Sağlık Müdürünün haklı olarak feryat ettiği bir konuda KANSER konusunda ilk teşhis olan KEMETEM’e erken teşhis için herkesin bilhassa 30 yaş üstü kadın erkek herkesin başvurması.  

Şunu hatırlatayım buradaki Kontrollerin hepsi bedava yapılıyor. KEMETEM ünitesine şüpheli olması gerekmeyen herkesin erken başvurması sağlık için çok önemli. 

İl Müdürümüz Mustafa Tepe ve ekibine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü için bizleri hatırlamasına teşekkür ediyorum. 

İsmet KÖSOĞLU 

 

Paylaş
442 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de 820 yatak var ama yeterli değil.  için 7 Yorum

 1. Vatanda dedi ki:

  Sayın politikacılar yıllardır rizeliyi avundurdunuz hic olmazsa acilen bir şehir hastanesi ypin surizemize de rize size dua etsn bu siyasi ağırlığı omur boyu belki de bir daha bulamayiz yapın bu şehir hastanesi elde Rizeli rahat etsinX

 2. Elinde evrakla gezince çalişirmi oluyor. dedi ki:

  Rize Devlet Hastanesinde Atamasi henuz yeni yapilmiş ( bir yillik iki yillik ) tibbi sekreterlerin bazilari Başhekim bizi polklinikte caliştiramaz diyorlarmiş. Bunlar nerde calişacak başhekim yardimcisinin odasinda mi? İşleyişlerde sikinti büyük yoksa fiziki binalar iyi.

 3. Ali Semiz dedi ki:

  şehir hastanesi deyip deyip milleti oyalamayın, sizde biliyorsunuz ki, yapılsa bile en az beş sene sürer. şu anda tedbir almalıyız, özel hastane rizemize getirtilebilir gibi

 4. Şahsenem dedi ki:

  Bu yeni hastanede de şu an da devlet hastanesinde ki gibi x benzeri yöneticilik kadrosunu tanıdık ahbaplara yada eşlerine veya akrabalarına mı vereceksiniz yoksa hak edenlere mi, yıllardır aynı yeri nasıl işgal edebiliyorlar xx

 5. Abdullah UZUN dedi ki:

  ŞEHİR HASTANESİ DİYE BİR HASTANENİN RİZEDE YAPILACAĞINA İNANMIYORUM. ÇÜNKÜ BUGÜNE KADAR SÖZ VERİPTE YAPMADIKLARI ÇOK VAAD VAR! TELEFERİK, LOJİSTİK, KÜLLİYE, OTOBÜS TERMİNALİ, KAYAK MERKEZLERİ GİBİ! X

 6. atmaça 53 dedi ki:

  Rize merkezde 820 yatak kapatisemiz var diyeceksin,Yapılaçağı rivayet edilen hastanede 800 yataklı olaçak.Araştırma ve Rize devlet hastanesinı kapataçaksın.Tahminen bu iki hastane öğrencı yurdu binası olur.Burda ayrıca onkolojı merkezi ve tip fakültesi eğitim binası var bunlar ne olaçak.Denizi doldur arsayı mutahide ver seve seve bu karlı yatırımı yapar.Yüzde yetmişlik doluluk garantısı ver merkezde tek hastane olaçağı için zaten fazlasıyla dolar,yetkililer sağlıklı bir açıklama yapsınlarkı inandırıcı olsun.Birbirimizi kandırmayalım.saygılarımla.

 7. pazarlı dedi ki:

  DOLULUK ORANINA KAC?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle