Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

“Karadenizlilere Gönül Bağım var” 

10 Ocak 2019

“Karadenizlilere Gönül Bağım var” 
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı  Dr.Nureddin Nebati’den Karadenizlilere: 

“Karadenizlilere Gönül Bağım var” 

Bakan Yardımcısı Nebati” Çalışkan, çalışkan oldukları kadar da fedakâr olan Karadeniz’in güzel insanlarına yürekten gönül bağım vardır. Herkese kucak dolusu sevgiler gönderiyorum” dedi. 

Yazarımız Osman Yazıcı’nın köşesinde…


 

URFA’DAN KARADENİZ’E.. 

Hasan Karal…Üç dönem  Rize Milletvekili olarak  görev yaptı. Karadeniz’in tüm özelliklerini bünyesinde barındıran adam gibi adamdır. Rize’nin her taşında, toprağında hizmeti vardır. Üstün niteliklerini çok yazdım. Çocuğu rahatsız. Bir iki Operasyon geçirdi. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun, evladına da şifalar diliyoruz.. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzonlu hemşerimizdir. Üstün niteliklerini  çok yazdım.. Tekrarında fayda vardır.. Bakan Albayrak için kim ne derse desin… İster eleştirin, ister sevin. Kişisel tercihinizi bir kenara koyarsanız. Şu  gerçeği görürsünüz.. 

Tarihte görülmemiş bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletinin  ABD ve emperyalist güçler tarafından ekonomik saldırı altına alındığı bu dönemde,  Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna oturmak, Türk ekonomisini ayakta tutmak öyle her baba yiğidin  harcı değildir… Ateşten gömlek giymiştir.  

Ve bütün  bu saldırılara karşı Türk ekonomisini  dik duruş ile  eğilmeden, bükülmeden dimdik ayakta tutmak tarihe not düşmekten başka bir hiçbir şey değildir..O  yüzden bakan Albayrak ve ekibini kutluyoruz.. 

Başarılı bakanın, başarılı yardımcıları vardır. Bugün onlardan birini tanıtacağız..  

Urfa ve Urfalılarla olan dostluğum, bakanlığı döneminde danışmanlığını yapmaktan onur duyduğum Yılmaz Karakoyunlu dönemine başladı. Bu vesile ile bütün Urfalılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum..


 

Maliye Bakanlığı; Bakan yardımcısı Dr. Nureddin Nebati’de Urfalıdır. Çok üstün nitelikleri ve özellikleri olan siyaset adamıdır.   

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. 

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi. Vakıf ,Dernek ve  iş dünyasındaki başarıları ve görevlerinden söz edersek köşemizde yer kalmaz.. 

Jpeg

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 

Bir hedefe ulaşmanın, başarılı olmanın, halkın gönlünde sürekli olarak taht kurmanın, ilkeli ve tutarlı olmanın, hizmet etmenin, dimdik ayakta durmanın önemli öğeleri vardır. 

Bu başarı için hepsinin bir arada bulunması gerekiyor ki, bu da öyle kolay herkese göre bir iş değildir. 

Örneğin aklın en isabetli değerlendirmeler, duyguların en hassas örneğine, kadar bütün öğeleri sıralayabiliriz. 

Ama yinede hedefe ulaşmak, farklı, özel olmak için; ona ulaşan kişinin” hünerine” bağlıdır. 

“Hüner” Farsçada ustalık-uzmanlık becerikli olma üstünlüğü demektir. 

Mutluluğu bir değer gibi sunar. İnsana varlığın ispatini verir. 

Mükemmelliği tanımlar ve onu simgeler. 

Marifet, Hünerin Arapça karşılığıdır. Eylemlerin, nitelikli tarifine bakarsan ”Hüner” ile “ Marifet” benzer anlamlar taşır. 

Hüner, hayatin fizik değerlerine, hâkim olan ustalıktır. 

Marifet ise, hünere kazandırılmış tasavvuf idrakiyle tezahür eder. 

Bir hikmet ve İrfan hadisesidir. 

Tanrının isim ve sıfatlarının bir hayat tecellisi vardır. 

Bu tecellinin günlük yaşama hüviyet kazandıran maharetine “Marifet” diyoruz. 

Bu marifet manasıyla,  Hazine ve Maliye bakanlığı, Bakan yardımcısı Dr. Nureddin Nebati nın etkileyici başarıları, üstün nitelikler, siyaset üslubu, bilgisi, donanımı, mütevazılığı,  dürüstlüğü, açık sözlülüğü, kıvrak zekâsı, ülkesine hizmet etmesiyle az rastlanır örnek teşkil ediyor. Bakan yardımcısı Nebati’nin birçok alanda hizmetleri ve başarıları bulunuyor. 

Bakan yardımcısı Nebati ‘nin, Memleket sevgisi, nezaketi, başarıları, güven veren sağlam ve dik dürüşü, ekibi ile olan uyumu, içindeki insan sevgisi, ülkeye olan hizmeti, kaliteli duruşu, örnek aile yapısı, örnek teşkil eden üstün özellikleri, değer katan örnek davranışları, takdire şayandır. 

 Bakan Yardımcısı   Dr.Nebati’yi…Geçtiğimiz Çarşamba günü ..Gece saat 23.00’da   makamında ziyaret ettik. Öncelikle belirtmek isterim ki. Özel kalem müdürü sevgili Fatih başta olmak üzere, bürokrasiyi bilen, üstün niteliklere sahip, genç  danışman ve sekretaryası bulunuyor… Güler yüzleri, gelen-gidenle ilgilenmeleri takdire şayandı. Kendilerini kutluyorum..  


Bakan Yardımcısı Nebati  ve  ekibi; Sabah 08.00’den gece 24.00’e kadar programları dolup taşıyor. Makamı Mevlana gibi. Kapısı hep ve herkese açık… 

Kavgacı değil, uzlaşmacı…”Ben “ değil, ”Biz” diyenlerdendir… 

Başarılı insanları keşfediyor. Bulup çıkarıyor destek veriyor. Ekip çalışmasına önem veriyor. Bakan Albayrak ile uyumu kıskanılacak düzeyde. 

Ülkenin çıkarı, kendi çıkarının önünde koyuyor. Ülkenin geleceği için olağanüstü fedakârlıklarda bulunuyor. 

Karadenizlilere kucak dolusu sevgiler gönderiyor..  

Daha öncesinde yazmıştım. Ve siyasette” altın kural”…Halkla bütünleşmektir… 

Koşuyor… Terliyor… Ziyaret ediyor.. Vatandaşla diyalog kuruyor… 

Ülkenin sorunlarını gündeme getiriyor. Denetliyor. Takip ediyor.. 

 İçten ve samimi olarak. ..Dert dinliyor…Sorunları çözüyor… 

Sabah erken kalkıp, gece geç yatıyor. “Cep telefonu” 24 saat açık .Ve susmuyor.. 

Siyasetin  Fakültesi… Üniversitesi” yoktur. Siyasetin okulu “Gençlik kollarıdır… Kadın kollarıdır… Seçmendir..  Tecrübedir…  Birikimdir.  Deneyimdir.  Başarıdır..” 

Hiçbir şey, başarının yerini tutamaz. Başarılı olmak için siyaset üreteceksin, çalışacaksın.  

Bakan yardımcısı Nebati,  yaptığı gibi hizmet vereceksin.. Topluma örnek olacaksın.. 

 

Osman YAZICI 

Paylaş
403 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

“Karadenizlilere Gönül Bağım var”  için 2 Yorum

 1. dertli anadolu dedi ki:

  Vatanı ve milleti için Asil ve Asaletli Bakanlarımızı alkışlayalım.
  Çalışmalarında kolaylaştırıcı ve katkı sağlayıcı tezlerimiz,yorumlarımızı yapalım.

  Her ağacın kurdu kendinden olur. Vatanı ve milleti kemirenlere karşı tedbirli olalım.

 2. tasarruf dedi ki:

  KARADENİZ VE EKONOMİ…
  24 Ocak1980 Ekonomik Kararlar yazıldı. Nasıl yazıldı ? Başbakanlıkta kaloriferleri yakacak fueloil almak için dövizyok..İthal mallar dövizle alınır..
  İki paltoyu üst üste giyerek eksinin altındaki ANKARADA yazıldı.
  2002 yılında ekonomiyi devralanların durumu ise,bankaların durumu çok acı..
  Bugün evlerimizde doğalgaz kullanıyoruz. Çalışan çiftler iki öğretmen, evde çocuk ve yaşlı,hasta yoksa sadecece oturma salonunun kalorifer petekleri açık olsun,diğerlerini kapatınız. İşten çıkıp eve gelince de yatak odalarını yakınız.
  Odalarınızın sıcaklığı 20 derece olsun….Çalışmayan ailelere gelince, çocuk,hasta ve yaşlıların odası yanacak. Oturma salonu yanacak. Diğerleri kapalı olacak. Akşamleyin yatak odaları yanacak,sahahleyin kapatılacak…
  Her aile kendi şartlarına göre tasarruf tedbirlerini alacaktır.
  Peygamberimiz (s.v) Irmaktan su alırken bardağınıza içeceğiniz kadar su alınız. Suyu tarruf ediniz. Mektep kaçakları ise akan suda tasarruf olmaz çünkü gece-gündüz boşuna akıyor derler…
  Yerli ve milli ekonomimizin ürünleri topraktan geliyor. Toprağı çalıştıracağız.İmkanı olan,bahçesi olan Karadeniz topraklarında portakal,mandalına,armut,kivi,karayemiş ne varsa ziraat usulune göre dikiniz…
  Köyde,yaylada toprağı olanlarda mutlaka okullar tatil edildiğinden çocuklarla yazın,patates,fasulye,yumurta,bal,inek üretimini bırakmasınlar…Başta hamsi ve balık tuzlamayı unutmayınız…
  Beşikten mezara kadar herkes paranın değeri düşürülmesin der. Dünyada kim ister paramın değeri Dolar ve markdan düşük olsun?
  Hangi metod ve hangi çareyle paranın değerinin düşürülmemesi için kafa yoracak mekanların adı ÜNİVERSİTELERDİR..Bugün iktidar ve muhalefet milletvekilleri aynı üniversitelerde okumuş değişik mesleklerin sahibidir. Tabii ki, başta kurumlar gelir..
  Dünyaya gelirken bize sorulmaz.Dünyadan ayrılırken de bize sorulmaz…
  Hak ve hakikat gözü ile bakarak muhasebe edelim.
  Şİşmiş urlaşmış ve patlamak üzere olan sermayelerin para koymaya yeri yok.
  Hazinenin borçlanma ihtiyacı var. On milyarlık ihlale açacak. ŞİŞMİŞ sermaye hazine bono ve tahvillerini alacak..Faiz yüzde 25 diyor urlaşmış sermaye…
  Değerli sermaye, ben çalışanlara yüzde on yıllık zam veriyorum. Senin faizinde yüzde 15 olsa vatanımız ve milletimiz için daha iyi olmaz mı?
  Faizler serbest bırakılmasın?
  Peki,halk tefecilerin elinden nasıl kurtarılsın? Üniversiteler ilim mekanlarıdır. Bu işlere kitaplık çapta kafa yormalıdırlar..Nasıl kafa yorulduğunu Batı dünyasının üniversite ve işletmelerinden öğrenmelidir…
  Zam yapılmasın. Güzel de hazine açığını nereden kapatsın ? Kaynak bulmada teknolojik üretimler devreye girmelidir.
  Petrol davasını müthiş bir tasarruf çemberi içine almak ve gerekirse Çin’de olduğu gibi işyerlerine bisikletle gitmek..Dağda,yaylalarda yürüyen turizmciler gibi işe bisikletle gitmek…Kent içi kısa mesafelerde akülü araçları kullanmak…
  Sanayileşme ütopyasını memlekette keşif dehasi ve işi yerli ve orjinal kaynaklara bağlama,marifeti teşekkül edinceye kadar,milli ve yerli kaynakların güç ve kuvvet kazanmasını şağlamak.
  Mart2019 dan sonra bütün kurumların tasarruf tedbirlerinde bilinip de düşünülmeyen değerleri uygulamaya koymak….
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle