Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de birikmiş yığınla sorunlar var! Nasıl Bir yönetim gerekli ?

10 Ocak 2019

Rize’de birikmiş yığınla sorunlar var! Nasıl Bir yönetim gerekli ?
Rize’nin  politikaları için Nasıl Bir yönetim gerekli ?
Şehrimiz’de önümüzdeki dönemde  yapılacak yerel seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız,partiler adaylık sürecin yöntemler anketler ve partililer ile çalışarak yol ve yöntemleri belirlemek için, seçimde nasıl başarılı oluruz, nasıl Rize’de belediye başkanlığını alırız ve partilerini temsil edecek kişilerin halka karşılığının durumu nedir sorularını sorgulanmaktadır. “
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; Demokrasinin beşiği sayılan Rize’mizde aday olan belediye başkanları ve meclis üyeleri, halkın içinde olmaları, halk, yerel seçimlere, milletvekili seçimlerinden daha büyük ilgi göstereceklerdir.


Sorunlar ancak bilinçli, liyakat, ve ehliyet sahibi kişiler ile çözülebilir. Ne var ki mevcut siyasi parti yönetimlerinde gözlemlerimiz encümenlik seçiminde demokratik yönetimlerden ziyade, Parti yönetimlerinin kararı ile gerçekleştirilecektir. Bu anlamda tablonun sebeplerine ve bu süreçlerin ortaya çıkartacağı sonuçlara baktığımızda hiç de iç açıcı olmayacağını tekniklerine bakıldığında bu kısmi dönüşümü gözlemek mümkündür.


Rize’de birikmiş yığınla sorunlar var!
Nitekim bugün yaşanan sorunlar katlanmış,bir yandan caddelerinde lüks arabaların dolaştığı, mağazalarında pahalı eşyaların satıldığı,Kiralar katlamış, öbür yandan akşam evine ekmek götürmekte zorluk çeken insanların doldurduğu  bir şehir dolayısıyla çeşitli sebeplerle ve büyük umutlarla kendini şehre atanların umduklarını bulamamanın sonucunda,  olanaksızlıkları nedeniyle asla edinemeyecekleri kadar uzak olmanın yaşattığı gerilim ve aksine kopuş ve yabancılaşmadır. 
Hal böyleyken, Belediye başkanı ya da meclis üyesi olmak isteyenler öncelikle kendi kendilerini gözden geçirmeli, Buna rağmen her seçim döneminde konuyla ilgisi olsun olmasın belediye başkanı veya meclis üyesi olmak için büyük bir yarış, büyük çaba var.
Bu olağanüstü aday olma çabası, bunca enerji, zaman ve kaynak kullanımı gerçekten bu birikmiş sorunlara fedakarlıkla çözüm bulma arayışından mı kaynaklanıyor?
Keşke bu soruya rahatlıkla “evet” diyebilsek. 
Şehri yönetmeye talip bu kişilerin hedefi nedir? Bu hedefleri gerçekleştirmek için hangi projelere sahip ve daha önemlisi bu projeleri hangi kadroyla hayata geçirecek?” Bunları sorgulanmalıdır. Her parti vizyon ve misyona bakmalıdır.


Şehrin politikaları için Nasıl Bir yönetim gerekli ?
Şehrin yararına çalışacak, öncelikle bu kişilerin vizyonu ve bu vizyona ulaşmak için belirlediği bir takım kuralları vede prensipleri var mıdır. Dürüst, şaibesiz,halkın sırtından geçinmeyen, kısa yoldan zenginleşmeyi amaçlamayan, ileri görüşlü ve kariyer sahibi, geçmişi temiz ve güvenilir, toplumda heyecan yaratan, sevilen meclis üyelerinin seçildiği, disiplinli, çalışkan, dürüst personelin görev aldığı, vatandaşa saygıyla canla başla kaliteli hizmet veren, yaptığı veya yapacağı işlerle övünüp kendine rant sağlamak yerine, gözü sürekli ilerde olmalı vede şehrin ruhuna yakışır davranmalıdır. Ayrımcılık ve kayırmacılık gibi ucuz politikadan uzak, şeffaf vede cesur olmalıdır. İyi belediye başkanı iyi ekip kuran başkandır. Ancak bu imkan seçilecek belediye başkanı ve ekibinin yaşanabilir,tarafsız ve nitelikli insan kaynağına sahip, kurumsal yapısını tamamlamış, İnsan odaklı kamucu belediyeye önem veren, şeffaf bir belediye ortaya çıkarabilecek mi bunu önümüzdeki dönemlerde görmek istiyoruz.
Güngör ÖKSÜZ

Paylaş
457 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de birikmiş yığınla sorunlar var! Nasıl Bir yönetim gerekli ? için 11 Yorum

 1. Adem AKIN dedi ki:

  REİS TRABZONA BAKTIĞININ BEŞTE BİRİ KADAR RİZEYE BAKSA RİZE UÇAR UÇAR! AMA MAALESEF

 2. Hakan Arıkan dedi ki:

  Rizeye ağacı belediye başkan adayı koysa ak parti, ağaç belediye başkan adayı olur. Fazla kasmaya gerek yok.

  Rize 16 senedir bir arpa boyu yol almadı, bir arpa boyu da yol alamaz.

 3. ali özkan dedi ki:

  …. Demokrasinin beşiği sayılan Rize’mizde …. diye başlayan cümleyi okuyunca yazının devamını getiremedim.
  Demokrasi ve Rize.

 4. Rocero dedi ki:

  Bu liyakat siz,ego lu,zaaf sahibi,kendini beğenmiş,tepeden bakan,şahsi menfaat ve ticaretini ön planda tutan insanlarla hiç bir yere varilamaz.maalesef durum budur…bu sistem ve insan kaynağıni bu yazıları yazacak kadar önemsemek,ciddiye almak ve bunlardan iş ve sonuç beklemek saftiriklik olur.mevki makam ve koltuğa ulaştıklarında geçmişte ne olduysa gelecekte de o olacaktır…

 5. Merhaba dedi ki:

  Aman boşver memleketi sen mi kurtaracan

 6. Düşün dedi ki:

  tespitler doğru şeçim sürecinde yapcaz etcezi göreceğiz ya sonra ..eski dönemlerden başlayanlar bitmedi ne diyelim demokrasi kültürü bütün partiler albirini vur ötekini o yüzden bağımsız olmalı başkan ve üyeler

 7. sehipsiz rize dedi ki:

  rize birleşecek 31martta sandığa koşacağız demokrasiyi işleterek mevcud x belediyelerden temizleyerek x rize hakkını alacaktır bu konuyu çok irdelemeliyız büyük uyanış başlayacaktır.

 8. KEŞKE dedi ki:

  SEÇİLECEK OLAN BELEDİYR BAŞKANIYLA HALİ HAZIRDA SIKINTILAR ORTADAYKEN HİÇBİR YANDAŞA BAKMAKSIZIN TESPİTİ YAPIP DİREKT ANKARAYLA REİSLE BERABER NEŞTERİ DVURACAK VE GEREĞİNİ YAPACAK BİR YÖNETİM. YILLARDIR İLİMİZ ÇIKARLAR UĞRUNA GERİDE KALMIŞTIR.

 9. cengiz turan dedi ki:

  Bu yazının özeti Demokrasi. Aslında demokrasi bir elbisedir. Ama bu elbise bir mağazadan alınan elbise gibi değil. Eğitim, Kültür, Sanat, Spor vb. gelişimleri arındıran bir eylemdir. Toplumun dinamikleridir. Olmazsa olmazlarıdır. Kişi değil, bireyler topluluğudur.

 10. Rocero dedi ki:

  Yazıda belirtilen bu kadar çok doğruyu ve olması gerekeni kabul edebilecek,amaclayacak, ne pahasına olursa olsun bazı ilke ve prensipler doğrultusunda uygulayabilecek bir sistemde yaşamıyoruz.bahsettigim bu sistemin yönetici nitelikli insan kaynağı kalitesi çok liyakatsiz ve yetersiz.zaten bu kaynağının geldiği yer sosyal ve duygusal açıdan bastırılmış,sosyalitesi gelisememis bir insan kaynagi…zatende kendine özgü koşulları gereği gereken liyakate sahip olabilme imkanları çok düşük.ornegin en tepeye bakıyorsunuz 16 yıl iktidar olup bu süreçte bugüne kadar oluşan çarpıklık,suistimal ve başarısızlıkları,hataları sanki başkaları sorumluymus gibi şikayet etme cüret ve aymazligini gösterebilen bir ruh hali…bastırılmış bu insanlar mevki ve makama geldiğinde inanın seçilmişliğin ne olduğunu,amacını,görevini bildiğini sanmiyorum.o noktada görev ve sorumluluklar değil maalesef zaaf ve bastırılmış duygular ortaya çıkıyor…bu sebeplerden dolayı günümüzde mevcut sistemden ve bu sistemi besleyen insan kaynağından yukarıdaki yazımızda belirttiğiniz olması gereken davranış,iş ve faydayı kesinlikle beklemiyorum.bu güne kadar ne olmuşsa bundan sonrada milim fark etmeyecektir…

 11. Tarafsız dedi ki:

  Şehirin sorunları belli. Lakin millet torpille işe sokma derdinde akrabalarını. x hiç güvenmiyorum. Belediye başkanı da tek başına nereye kadar!!!
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle