Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de ödüllü horon ve tulum şenliği

11 Ocak 2019

Rize’de ödüllü horon ve tulum şenliği
Değerli Karadeniz halkı, bir çok halk sazında görüldüğü gibi, tulum da, müziğin birleştirici ve kaynaştırıcı gücüyle birlikte bölgemizin ve dolayısıyla kültürümüzün tanıtımına katkı sağlayan bir yaşam tarzıdır. Sadece ve sadece yöresel halk oyunlarımızı yani horonumuzu gelecek kuşaklara formunu bozmadan aktarma amacını güttüğümüz, giderek uluslar arası bir etkinliğe de dönüşen ve bu yıl 3.sü düzenlenen geleneksel Kaçkarlar Tulum ve Horon şenliğimizin startını veriyoruz.
Etkinliğimiz 19 ocak 2019 cumartesi günü, Ardeşen Belediye Düğün Salonunda 18:00’da yapılacaktır. Etkinliğimizde Horon yarışması, Gürcistan Halk Oyunları ekibinin gösterisi, atma türküler ve şenlik kapsamında horonlar oynanacaktır.

Yapacağımız horon yarışmasında 1.’ye 8000 TL, 2.’ye 4000 TL, 3.’ye 2000 TL nakdi para ödülleri verilecektir. Bizler ‘ birlikten kuvvet doğar’ düşüncesiyle, yüreğinde memleket sevdası taşıyan herkesi bir olmaya, birlik olmaya davet ediyoruz.  


 

 

İsmail KUYUMCU 

Organizasyon Komitesi Başkanı 

 

Paylaş
468 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle