Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de son 5 Yılda trafiğe katkı amaçlı çok önemli adımlar atıldı.

11 Ocak 2019

Rize’de son 5 Yılda trafiğe katkı amaçlı çok önemli adımlar atıldı.
RİZE’DE SON 5 YIL İÇERİSİNDE ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNE YÖNELİK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRDİ

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın görevi devraldığı 5 yıl içerisinde araç ve yaya trafiği konusunda göstermiş olduğu hassasiyet çerçevesinde ilimizde cadde ve sokaklarda trafiğe katkı amaçlı önemli adımlar atıldı.
Geçtiğimiz günlerde Rize Belediyesinde görev yapan birim müdürleriyle bir araya gelerek, 5 yıl içerisinde yapılan çalışmaları değerlendiren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, göreve geldiğinde Rize’de yaya ve araç trafiğiyle ilgili bir çok eksikliğin olduğunu ve imkanlar çerçevesinde bunları gidermeye çalıştığını, bu çerçevede şehirde yön tabelaları, yağmurlu havalarda vatandaşın bekleme yapabileceği duraklar, hız kesici kasis, yaya geçitleri, otopark sorunu gibi bir çok hizmeti şehre kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti.
Başkan Kasap, “Belediye Başkanlığı görevini devraldığımda, şehirde özellikle trafik konusunda bir çok eksikliği fark ettik. Bu doğrultuda Rize Belediyesine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kurma kararı aldık ve bunu hayata geçirdik. Müdürlüğümüz bünyesinde şehrimizin trafik sorununu masaya yatırdık ve neler yapılabilir noktasında sürekli istişarelerde bulunduk.
RİZE KENT İÇİ ULAŞIM ANA PLANINI BAŞLATTIK
Ankara Gaz Üniversitesi ile imzalanan Rize Kent İçi Ulaşım Ana Planını doğrultusunda çalışmalar yürüttük. Belirli aralıklarda konunun uzmanlarıyla yapmış olduğumuz toplantılar, ilimizde yapılan gerekli incelemeler ve bunların neticesinde vatandaşlarımızın da beklentilerini dikkate alarak ortaya konulan veriler eşliğinde ne gerekiyorsa o yolda çalışmalarımızı hep birlikte yürüttük.
İŞE İLK OLARAK YÖN TABELALARI VE YAYA GEÇİTLERİNDEN BAŞLADIK
Şehrimizde yön tabelalarının ve yaya geçitlerinin olmayışı ilk dikkatimizi çekenlerden biri olmuştu. Hemen ekip arkadaşlarımızla bu yönde bir çalışma içerisinde girdik ve vatandaşımızı bilgilendirme amaçlı şehrimizde 750 adet trafik levhası yerleştirdik. Yayalarımızın kolay hareket edebilmeleri için yaya geçitleri ve ışık sistemini daha yaygın hale getirdik. Bu sayede ilimiz trafiğinde daha kurallı hareketler olmasına vesile olduk. Okul önlerinde gerekli trafik işaret levhaları yerleştirerek okul önlerimizi güvenli hale getirdik.
VANDAŞLARIMIZIN BEKLEME YAPABİLECEKLERİ DURAK YERLERİNİ OLUŞTURDUK
Çoğunlukla yağış alan ilimizde vatandaşlarımızın bekleme yapabilecekleri kapalı durakları belirli noktalara yerleştirerek bekleme yapılabilecek alanları oluşturduk. Oluşturulan bu alanların sayısını her geçen gün daha da arttırmak için çalışmalarımız devam etmektedir.
DAR ALANA SAHİP OLAN ŞEHRİMİZDE OTOPARK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞTIK
Dar alana sahip olan şehrimizde en büyük sıkıntının park sorunu olduğunu ve vatandaşlarımızın bu yönde bir çalışma beklentisi içerisinde olduğunu fark ettik ve hemen harekete geçtik. Belediyemizin karşı tarafında sahil dolgu alanında 750 araç kapasiteli bir otopark yaptık. Buna paralel olarak çalışmaları hızla devam eden Meydan Projemizin altında 600 araç kapasiteli alternatif bir otopark daha yapıyoruz. Şehrimizde zaten mevcut parkomat sistemimiz var. Bütün bunları hepsini birleştirdiğimizde park sorununu önemli ölçüde rahatlatacağımızı düşünüyorum. Bu gibi çalışmalarımızın sayısı ileriye dönük ihtiyaca göre arttırılabilir.
TOPLU TAŞIMA MERKEZİ İLE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ KARGAŞAYI ÖNLEMEYİ AMAÇLIYORUZ

Özellikle şehir merkezi menderes bulvarı güzergahında mevcut dolmuş duraklarımızın yaratmış olduğu trafik sıkışıklığını sahil dolgu alanında oluşturmuş olduğumuz Toplu Taşıma Merkezi ile azda olsa rahatlatmayı düşünüyoruz. Bu manada sahil dolgu alanında inşa ettiğimiz Toplu Taşıma Merkezi 2 il, 11 ilçe, 12 mahalle ve 72 köy olmak üzere 97 hatta hizmet verecek. Yakın bir süre içerisinde mevcut duraklarımızın taşıma işlemini yapacağız. Bunun yanında menderes bulvarına yönelik trafik rahatlatma çalışmaları kapsamında yol genişletme çalışması yaptık. İleriki yıllarda gelecek yeni yönetiminde benzeri çalışmaları oldukça şehrimizin trafik sorununun çözüleceğine inanıyorum.

ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMAK ADINA İKİ AYRI MİNİBÜS HATTINI BİRLEŞTİRDİK
2014 yılında Rize Belediyesine bağlanan Gündoğdu beldesinde hizmet veren minibüsleri 2016 yılında şehir içine hizmet veren minibüs kooperatifiyle birleştirerek şehrin doğusundan batı yakasına gidecek olan vatandaşlarımızın tek vasıta ile indi bindi yapmadan gideceği yere ulaşmasının önünü açtık.
MEVCUT TAKSİ SAYISINI AZALTMAK ADINA TAKSİ DOLMUŞ HATTINI HAYATA GEÇİRDİK
Şehrimizde oldukça fazla olan taksi sayısının bir kısmını 2 taksi tek dolmuş olarak birleştirerek taksi dolmuşu şehrimizde hayata geçirdik. Belirlediğimiz güzergahlarda hizmet vermeye başlayan taksi dolmuşları ile 140 ayrı taksiyi 70 taksi dolmuş sayısına düşürerek araç trafiğine azda olsa katkıda bulunduk. Kalan taksilerimizi ise şehrin farklı noktalarında depolama alanı oluşturarak tek çatı altında toplamayı hedefliyoruz. Bu çalışmadan vatandaşımız memnu kaldı. Temennimiz aynı birleşmenin şehir içi minibüslerinde yapılması ve otobüslere dönüştürülerek kartlı sistemin hayata geçmesidir. Bu tarz çalışmaların hem trafiğe hem de hat sahibi kişilere katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

davPaylaş
496 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de son 5 Yılda trafiğe katkı amaçlı çok önemli adımlar atıldı. için 12 Yorum

 1. Atmaca_53 dedi ki:

  Trafik felç olur tabı bu başkanin sorunu değil kendinize bakin,kimse kural tanimiyor marketin içine arabayla girecek insanlar..

 2. CAMİÖNÜ MAH.OTO GALERİCİLERİ dedi ki:

  5 YILDIR OTO GALERİCİLERİ MAHALLE ARALARINDAN ÇIKARAMADINIZ..CAMİÖNÜ MAHALLESİ BU ÇİLEDEN BIKTIK USANDIK..BU NASIL ÇARE BULDUNUZ NASIL TRAFİĞİ RAHATLATTINIZ ANLAMIŞ DEĞİLİZ.OTO GALERİCİLER CAMİÖNÜ MAHALLESİNDE HEM SEVİLMEYEN ESNAFLAR NİTELİĞİNİ TAŞIYOR HEMDE MAHALLELİYİ SÜREKLİ BIKTIRDIĞI GİBİDE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞNE SEBEP OLUYOR…HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ BU KADAR BASİT VE NET ALLAH ISLAH ETSİN BU OTO GALERİCİLERİ……

 3. TEMEL HAK dedi ki:

  Peki Başkana bir sorum olacak: Madem trafiğin rahatlaması için bu kadar önlem alıp ve iş yaptınız niçin trafik eskisinden de beter oldu. Parkomat trafiği rahatlatacaktı, taksiler için milyon TL ler harcayarak memişağa parkı altına park yeri yaptık ama her köşe başı yine taksi, yaya kaldırımı işgali daha da arttı, dolmuşlar hala dönel kavşağı tıkayıp duruyorlar. Şehir içinde trafik kuralı diye bir şey yok. Sağlı sollu araçlar park ediyor. Bu yetmezmiş gibi meydan projesi yılan hikayesine döndü. Utanç duvarı oldu. Hepsinden önemlisi para hırsı için AVM ve Rezidansları eski stadın yerine yaparak şehri öldürdünüz. Dağdıbı yolunda gerekli önlemleri almadığınız için canlar gitmeye devam ediyor. Ortada ne suçlu var ne kusurlu. Sahilde yapılaşma ve parselleme devam ediyor. Sahil parkında dolaşmak cesaret istiyor. Eski Carfour un yerindeki bina hangi imar iznine göre yapıldı. Allah her şeyi görendir.

 4. Muratcamadan dedi ki:

  Rize’nin 5 yılını çöpe attınız gelmiş burda tabeladan bahsediyorsun metelerin önündeki kavşağa ne yapabildin trafik felç iyi fotoğraf çektirdin 5 yıl boyunca.

 5. laz ahmet dedi ki:

  Rize’nin yollari bize yetecek büyüklükte ,Acilen parkomatlar ve yol kenareindaki taksi duraklari kalkacak şekilde yeni katlı oto parklar yapılmali , okulalrin bahçelerinin altlarinda otoparklar yapılmalı ,Rize nefes almali vesselam

 6. RİZELİ dedi ki:

  Dolgu sahasında park yeri kalmadı
  çarşıda 15 dakikalık işin olsa belediyeye dolgu sahasına park edemiyorsun park paralı

 7. Rt dedi ki:

  Bi oto park bi d plaka bi yaya gecidi
  Bi meydan parki bi durak yerleri 5 sene icin cok buyuk yatirimlar cok gelisti rizemiz

 8. Hadi ordan dedi ki:

  Allah aşkına yollar ne alemde görmüyor musunuz, bırakın üç maymunu oynamayı,

 9. yaser dedi ki:

  nerde hangi rizede biz başka bir şehirdemi yaşıyoruz trafik başlıca sorunumuz şu otobandan çaykur önünden bir giriş çıkış yapılsada meşhur döner kafşaklara durakların döner kavşağına takılmasak rizede araçdan geçilmiyor bide dolmuş taksi çıkardınız daha neler neler çözüm yok sorun çok

 10. RTE dedi ki:

  Dolmuş lobisine yenik düştünüz

 11. RİZELLİ dedi ki:

  HİÇBİRŞEY DEĞİŞTİĞİ YOK TEORİDE HERŞEY GÜZEL YAZILIR ÇİZİLİR.YÖN TABELARINA BAKAN YOK ERKES HERYERDEN GİRİP ÇIKIYOR.ŞEHRİN İÇİ KİLİT ATATÜRK VE CUMHURİYET CADDESİNDE TERS İSTİKAMETTE PARK O BİÇİM TURİST OTELİ ALTINDAN BAŞLAYIP YAPI KREDİ BANKASINA KADAR PARK VAR BUNUDA AÇIKLAYIN.YERLER PATATES TARLASINDAN DAHA BETER ÇUKUR.KALDIRIMLARINDAN ALTINDAN SULAR FIŞKIRIR.ESNAF CADDE VE YOLLARI KAPATMIŞ DAHA SAYAMADIĞIM BİR SÜRÜ SORUN. DOLMUŞLARIN 10 TANESİ YENİ DİĞER 100 TANESİ ESKİ KÜSKÜ YANİ İNSANLAR KRAL ÇIPLAK DİYEMİYOR.BELEDİYENİN SON BEŞ TILDA YAPTIĞI HERŞEY TEORİK KENDİLERİDE BİLİYOR AMA KİMSE BİRŞEY DİYEMİYOR.

 12. Düşün dedi ki:

  iyi çalışmalar bunlar ama başkanım eksik ve yetersiz daha hızlı olmalıydınız yine de olmayanı yapmak da önemli siz ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle