Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Eğitim Yönetiminde Liyakattan Taviz Verilemez

31 Ocak 2019

Eğitim Yönetiminde Liyakattan Taviz Verilemez
EĞİTİM YÖNETİMİNDE LİYAKATTEN TAVİZ VERİLEMEZ  

Türk Eğitim-Sen, Türkiye Kamu-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamaları hatırlattı. Köseoğlu; “Sayın Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi, eğitim yönetimini dış müdahalelere kapalı hale getiremezsek; ehliyet ve liyakati katleden gayri ahlaki tutum ve yapılara göz yummaya devam edersek, bugünlerimizi de arar hale düşeriz.” dedi. 
Köseoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

 “2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin açıklandığı toplantıda iki önemli vurgu vardı: Birincisi, Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’ın “Bakanlığın, en üst yöneticilerinden okul müdürlerine kadar, tüm yönetimini DIŞ MÜDAHALELERE KAPALI hale getireceğiz” ifadesi; 

İkincisi de Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk’un Vizyon Belgesi’nin ruhunu “ehliyet, liyakat, bilim ve ahlak” vurgusuyla tanımlamış olması idi. 

Nitekim daha sonraki süreçte de sayın Bakan’dan özellikle eğitim yönetimine dair EHLİYET, LİYAKAT ve ADALET vurgusuna sıklıkla şahit olduk. 

Eğitim çalışanları, sayın Ziya Selçuk’un göreve geldiği andan itibaren ortaya koyduğu hedef ve taahhütleri doğrultusunda uygulamaları bir an önce hayata geçirmesini beklemektedir. 
Eğitim yönetimini dış müdahalelere kapalı hale getiremezsek; ehliyet ve liyakati katleden gayri ahlaki tutum ve yapılara göz yummaya devam edersek, bugünlerimizi de arar hale düşeriz. 

Bu sebeple, Milli Eğitimin üzerine bir karabasan gibi çöreklenmiş sendika ve yapıların bir an önce elini çekmesini ve eğitim sisteminin normale dönmesini istiyoruz. 

Sayın Selçuk’un da bu anlayışla hareket edeceğine inanıyoruz. Yoksa bu kadar söylem ve beklentiler boşa çıkmış olur. 

Türk Eğitim-Sen olarak Türk milletinin geleceği inşa etmede işe kamudan başlamanın şart olduğunu düşünüyoruz. Kamuda adalet, liyakat ve ehliyeti esas alan bir yönetim oluşturmak lazımdır. Kurumlara yönetici atamaları yapılıyor. Bu atamalarda ehliyet sahibi insanlarımızın göreve gelmelerini tesis edemezsek  mesafe alamayız. Gelin oturalım ortak aklı bulalım. Kamuda ehliyet ve liyakati öne çıkaracak ehliyetli yönetici atama usul ve esaslarını belirleyelim.”  
Türkiye Kamu-Sen’in ek zam, ek göstergelerin yükseltilmesi ve sözleşmeli istihdamının sona erdirilmesi gibi temel taleplerle ilgili yoğun bir mücadele yürüttüğüne de dikkat çeken Köseoğlu  sözlerini şu cümlelerle bitirdi, “Sorunların çözümü için tüm kamu çalışanlarını Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesine destek vermeye davet ediyoruz.” 

 

Paylaş
279 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Eğitim Yönetiminde Liyakattan Taviz Verilemez için 16 Yorum

 1. RİZELİ dedi ki:

  SÖZUM SANA RİZELİ SENIN KARIN AĞRIN VARSA EĞİTİM SENDIKASI BAŞKANINI TANIYORSAN GIT YANINA EĞITIMCİMİ BİR BAK VEL HASIL BU SENDUKA EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDIKASI BUNUDA BILKI ONA GÖRE YORUM YAZ ESKI FETOCU SENI

 2. adeli_ dedi ki:

  Murat Başkan haklı fazla söze gerek yok…

 3. Kaım TÜRÜT dedi ki:

  Ali bey kastettiğim azınlık grup mevcut sendikaların(bütün sendikalar) kaymağını yiyen grup.özellikle bir sendikadan bahsetmedim.

 4. İdareci dedi ki:

  Eski Türkiye’de Eğitimde yöneticiler uzun yıllar yöneticilik yaptığından ve aynı ideolojiye sahip olduklarından okullarımız pislikten, düzensizlikten ,zorbalıkdan ,adam kayırmacılığından, haksızlıktan ,adaletsizlikten İhale peşinde koşmaktan geçilmiyordu. şu an ki idareciler sayesinde okullarda olumlu yönde değişimler bariz bir şekilde görülmektedir hangi liyakattan bahsediyorsunuz siz

 5. Eğitimci dedi ki:

  Liyakat dediğiniz yandaşlarınız müdür olursa mı olur.Bir partiye yandaşken o parti üzerinden AK partiye Yanaşmalık yaparak idareci olabilmek için verdiğiniz listeler ne anlama geliyor acaba.sizin ahlak dediğiniz bu mu.Eğitim bir sen her idareci sınavlarında akademik sendikacılığını da ortaya koyarak üyelerine kurslar veriyor kitaplar dağıtıyor.Siz ise eski alışkanlığınız gibi torpille listeler vererek bu işi halledriz zannediyorsunuz.o devirlrr bitti artık çalışan kazanıyor.

 6. Realist dedi ki:

  eğitime sendikaların verdiği zararı gavur vermemiştir. yöneticiliği zerresinden haberi olamayan adamlar en kral makamlara kim getirdi. binlerce çocuğun vebali bunları yapanın üzerindedir. okulunda öğretmenler kurulu, aile birliği toplantısı yapmadan okulu yönetip ilin en başarılı okulunuz dibe indirenler şuan en kebap yerlerde göbek büyütüyor. onun için fazla yorma kendini başkanım

 7. RİZELİ61 dedi ki:

  Doğru Sendika başkanı “Liyakat” nedir nasıl ölçülür…

 8. Ali dedi ki:

  Kasım Türüt,
  O azınlık grup kimdir?
  Kastettigin eğitim bir sen ise beni ilgilendirmez.
  Ama Türk Eğitim Sen yönetimi hiçbir çıkar gözetmeden elini taşın altına koyar.

 9. KOMŞU dedi ki:

  Liyakattan bahsetecek kadar liyakatlı bir sendika başkanımısın. Bizim buralarda bi söz var. Bekle uşağum bekle manca pişerde yersun.

 10. Kasım TÜRÜT dedi ki:

  Arkadaşlar birbirimize hakaret etmeye gerek yok herkes kendince bir yol tutmaya calışıyor öğretmen hicbir sendikanın umurunda degil sendikalar icinde ki kücük gruplara hizmet ediyor digerleri onlar İcin sadece üye başka bir anlam ifade etmiyor.

 11. Serdengeçti dedi ki:

  Sizin hakkınızı arıyor, banane demiyor hiç olmazsa.

 12. Kasım dedi ki:

  Yorum yazanlara bakıyorum da ok sineği gibi sağda solda vızıldıyorsunuz. Çok adamsanız bunları kendi sayfanıda yazın veya burada isminizi belirterek yazın.
  Başkan yazmış, herşey ortada. Sizin gibi korkak fareler gibi kimseye de sığınmamış.
  Gecmiste Fetöyü yalıyordunuz. Şimdi acaba kimi…

 13. öğretmenin biri dedi ki:

  Bir eğitim sendikasının il başkanı her zaman öğretmen olmalı.Liyakatsizlik orada olursa sıkıntı daha büyük olur.

 14. ATSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Liyakatin ne olduğunu herkes bilir.
  Karnının ağrısını belirtme.
  Fikrin varsa ifade ederseniz daha iyi olur.

 15. R.Ali MARAŞ dedi ki:

  Hedef sağlıklı,bilgili,ahlaklı,sorun çözme becerisi yüksek bireyler yetiştirmek olursa eğitim öğretim kadroları hedefi gerçekleştirecek bireylerden seçilmeli.Kadroların değeri işledikleri öğrencilerin hedefe uygunluk durumu ile ölçülmeli.İmalatın çıktısı değerlendirme ölçüsü olmalı.

 16. Rizeli dedi ki:

  Liyakat! Eğitim sendikasının başında eğitimle alakası olmayan biri diyor bunu! çok Güzel!
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle