Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rahmi Metin’e Bir Soru, Rahmi Metin’den Bir İstek.

02 Şubat 2019

Rahmi Metin’e Bir Soru, Rahmi Metin’den Bir İstek.
RAHMİ METİN’E BİR SORU . RAHMİ METİN’DEN BİR İSTEK 

Değerli okuyucu kardeşlerim. Sizlere, sevgi, saygı , selamlar. 

Değerli eğitimci ve içimizden biri olan Rahmi METİN (ithal değil) Rize belediye başkanlığına aday oldu. Veresiyem olmaz. Şimdiden hoş geldiniz der, başarılar dilerim. Sorup soruşturduğumuzda hemen hemen herkes dürüst, halk ile iç içe çevresindeki insanların sevdiği, saydığı kişiliğe sahip bir insan olduğunu söylediler. Öyle tanıdık, öyle de olması en büyük dileğimizdir. İnşallah gün olur yüz yüze konuşuruz. Rize Briç Spor Kulübümüzü seçime kadar ziyaret eder bir çayımızı içerse memnuniyet ve sevincimiz daha da artar. 


 

Ben emekli bir öğretmen; emekli olur olmaz güzel ve şirin Rize’mize yetkililerin katkıları ile Rize Briç Spor Kulübünü kurdum. Rize’mizi ülkemiz sınırları içerisinde en güzel bir şekilde temsil ediyoruz. Bu bizim en büyük amacımız. Çeşitli illerde beş adet birinciliğimiz mevcuttur.   Rize’miz adına beş birincilik kupasını havaya kaldırdık. Başarı endeksli çalışmalarımız devam edecektir.  

Gelelim sorumuza. Emlak vergisi ve çevre temizlik vergisini bir taksitte hemen ödeyeninim.  Belediye  başkanı olduğunuzda vergilerini zamanında ödeyeni mi ödüllendireceksiniz? Yoksa vergisini zamanında ödemeyene mi affedeceksiniz?  

İsteğimiz; emekli öğretmenlerin ve çalışan öğretmenlerin baylı bayanlı çoluk çocuğuyla yaz kış rahat bir şekilde zamanını geçireceği Öğretmenler Lokali yok. Briç kulübü olarak zaman zaman çeşitli il ve ilçelerden Rize’mize gelen briç severler ile turnuvalar yapıyoruz. Trabzon Briç Spor Kulübünü Rize’mizde ağırladık. Çoğu KTÜ akademisyenlerinden oluşan katılımcılar kulübümüz lokaline geldiler. İçlerinden bazıları namaz kılmak ve  abdest almak için  yer göstermemi istediler. Abdest için tuvaletlerin bulunduğu lavaboları gösterdim. Abdest alırken yanlarında bekledim. İnanın ki gördüklerim ve yaşadıklarım karşısında bir Rizeli olarak yerin dibine girdim. Öğretmenler olarak içimizde kanayan bir yara oldu.  


İstek: Sahilde güzel bir öğretmenler lokali istiyorum. Bu lokalde nelerin olması lazım?  

 1. Abdest alma yeri ve mescidi 
 1. Çevresine çoluk çocuklar için oyun yerleri. 
 1. Yanında güzel bir sınıf.  

Veliler gelecek, öğrenciler gelecek. Gelen öğrenci ve veliler ile gönüllü kuracağımız emekli öğretmenler ekibinden  sınıfta zamanlı ve programlı ÜCRETSİZ çalışmalar yapacağız. Emekli öğretmenleri kahve köşelerinde ömür tüketmekten kurtaracağız. Ücretsiz ve gönüllü öğretmenler içerisinden sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenlerinden hepsi olacak. Ben sınıf öğretmeni olarak 24 saat hizmete hazırım. Pra pul her hangi bir çıkar istemiyorum. Tek isteğim bir bardak ÇAY.  

Değerli yeni başkanımız, değerli eğitimcimiz Rahmi METİN’den yorumunu ve cevabını bekliyorum.  

Bütün çalışan ve emekli öğretmenlerin, veli ve öğrencilerin yorumlarını bekliyorum. 

İlyas Ülkü TUĞCU 

Rize Briç Spor Kulübü Başkanı 

 

Paylaş
1.636 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rahmi Metin’e Bir Soru, Rahmi Metin’den Bir İstek. için 44 Yorum

 1. şener tuğcu dedi ki:

  tebrikler başkanım.sorunlar ancak dile getirilirse sorun olmaktan çıkabilir. inşaallah gerçekleşir

 2. Adsız öğretmen dedi ki:

  Öğretmenim sizi seviyoruz.İstediğin çok güzel bir istek.Destekliyoruz.

 3. Emekli neneka öğretmen dedi ki:

  Hey Allah razı olsun.Eline,kalemine sağlık İlyas oğul.Merdivenleri çıkamıyorum alttan selam gönderiyorum.

 4. Eski bir emekli dedi ki:

  Güzel ve zamanında bir istek. Tebrikler, teşekkürler.

 5. Emekli bayan öğretmenler dedi ki:

  Değerli abimiz,Başkanımız sonsuuuuuzzzzzz teşekkür ederiz.Destekliyoruz.

 6. İhsan BİRİNCİ dedi ki:

  Yanındayız Başkan.Teşekkürler.

 7. Genç bir öğretmen dedi ki:

  Değerli öğretmenim,yurdumuzun il ve ilçelerinde çok güzel lökaller var Rize’de neden olmasın ? Desteğimiz sizinledir. Teşekkür.

 8. Emekli öğretmen dedi ki:

  Değerli öğrencim,doğrusunu yapıyorsun.Altta elimi öptün sağol, varol.Alayım seni sırtıma öğretmenim dedin.Taşımaktan da kurtulursun.

 9. Yaşlı Rizeli öğretmenler dedi ki:

  4.kata çıkmak için 64 merdiven var.15-20 dakikada çıkıyorum.Çok güzel bir istek.Rahmi Metin’e güveniyoruz.İsteğinize kaale alırsa duacıyız. Teşekkür ediyorum.

 10. Cahit Terzi dedi ki:

  Öğretmen, çocukların,gençlerin manevi anası ve babasıdır.Öğretmen’ler sosyal yönden beyinleri rahat etmedikçe eğitimde verimli olamazlar. Normal kıraathanelerde öğretmenleri görmeye alışık değiliz…Olaya siyasi yönden bakmamalıyız.Öğretmenler lokali yarınlar için zorunlu ihtiyaçtır.Yetkililer elini taşın altına koyarak yenİ öğretmenler lokalini yapmalıdırlar.

 11. Bayan öğretmenler dedi ki:

  Öğretmenim kanayan yaramıza dokundunuz.Sonuna kadar yanınızdayız.Rizemizin en önemli sorunu. Teşekkürler.

 12. Adsız okul öğretmenleri dedi ki:

  Başkan canı gönülden destekliyoruz.

 13. Bizimmanav dedi ki:

  Değerli Başkanım,sizler gibi dürüst öğretmenler çok şeylere layıktır.Destekliyoruz.Rizemize yakışır.

 14. Bir Veli dedi ki:

  Değerli Başkanım,öğretmenlerimize yakışanı yapar. mazbatayı bir alsın.Umutsuz olmayın.

 15. Yerli kişi dedi ki:

  Değerli Başkanım,yerli ve milli diyorsun ama kaç gündür bir cevap alamadık.

 16. Muhammet KAN dedi ki:

  TEŞEKKÜRLER.

 17. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Değerli kardeşlerim,güzel yorumlarınıza bir kez daha teşekkür ediyorum.Gün uzlaşı ve barış günüdür.Elimizde var olan eğitimci cevheri iyi değerlendirmeli ve sahiplenmeliyiz.Cumhurbaşkanımız Rizeli ,belediye başkanımız içimizden biri ve öğretmenler için bulunmaz kaftan EĞİTİMCİ.Rizemize bir öğretmenler lökali yakışır.Velilerin.öğrencilerin,öğretmenlerin siyaset gözüyle değil hizmet için olaya bakması lazım.Sivri uclu ve katı düşüncelerden arınıp ortak paydalarda uzlaşmalıyız.Bireysel yerine Toplumsal çıkarlarımızı düşünmeliyiz. Teşekkür ediyorum .

 18. İsim * dedi ki:

  Tuttuğunu koparırsın başkan, yanındayız.Teşekkürler.

 19. Ali KARAALİ dedi ki:

  Rize -Öğretmenler Lokali; her meslek gurubu baylara sosyal kültürel ve dinlenme yeri olan yıllarca hizmet vermektedir Ancak,bulunduğu konum (kat) ve olumsuz fiziki yetersizlik dolayı ilimize yakışır bir yer değildir. İlyas hocamın tespit ve beklentilerine gönülden katılıyor ve teşekkür ediyorum.Seçimlerden sonra farklı bir hizmet anlayışıyla ,başta eğitimcilerin ve bütün meslek guruplarının yararlanabileceği ilimize yakışır bir yerin kazandırılacağına inanıyorum. Saygılarımla

 20. İbrahim rakıcı dedi ki:

  Öğretmene varda hekıme mühendise hukukçuya muhasebecıye esnafa memura işçiye yokmu.

 21. Ahmet Yıldız dedi ki:

  BAKALIM RAHMİ BEY RİZEDEKİ BU ZİNCİRİ KIRABİLECEK Mİ???

 22. R. dedi ki:

  Sayın başkan bu güzel düşüncen katılmamak mümkün değil.ama öyle bir sistem yürürlükte ki bu isteğine cevap verildiğini düşününce emin olki önce sana kurdurur sonrada ilk iş olarak seni harcar işin basinada hiç hak etmeyen,hiç emeği olmayan,sadece biat eden sisteme ortam ve malzeme hazırlayan birini getirirler.bu yürürlükteki sistemin özú,doğruyu diyeni ve yapanı,başarani dokuz köyden kovmak üzerine kuruludur…bu güzel isteğin,isteyiş amacın asla gerçekleşmez ve o saf amaçta kalmaz…mevcut düzenin öyle bir işleyişi var ki şaşarsın,korkarsın.aslani kediye boğduruyorlar.hırsizi koruyor,himaye ediyorlar,arkasında duruyorlar…dogrumu dedin,doğrumu yaptın,kamunun malını mı kolladın… sanami kaldı der, haritadan yer beğendirir,dokuz köyden kovar,senin emeğine binbir zorlukla kurduğun yeri ve düzeni zibidi ve soytarilara bırakırlar…

 23. İstanbul’da yaşayan Rizeli dedi ki:

  Değerli Başkanım İstanbul ‘da briç kulüplerinde adınızı millilerden duymak bizleri onurlandırıyor. Tebrikler, tebrikler.Bin selam.

 24. Eren dedi ki:

  Rizenin sizin gibi insanlara ihtiyacı var hocam

 25. Miraç dedi ki:

  Öğrenciyim hocsmın bu düşüncesini destekliyorum

 26. Kardeşler kuaför dedi ki:

  Hocam cok doğru bir istek inşallah olur

 27. Rizeli dedi ki:

  Değerli Başkanım,yıllarını eğitim-öğretime vermiş emekli öğretmenim.Yazdıklarının altına imzamı atıyorum. Tebrikler

 28. Talip Başak dedi ki:

  Değerli hocam,güzel bir istek canı gönülden destekliyorum. Tebrikler Tebrikler.

 29. Recep Bakır dedi ki:

  Öğretmenevlerinin ve bunlara bağlı tesislerin açılması yada kapatılması konusu belediyenin yada başkanının insiyatifinde olan bir konu değildir.ogretmenevleri ve bunlara ait tesisler ihtiyaç doğması halinde ilin valisinin talebi ve milli eğitim bakanının bu talebe onay vermesi ile kurulur.belediye öğretmenevi adı altında hiç bir tesis kuramaz.ogretmenevlerinin bir kanunu yoktur.yukarida anlattığım şekilde kurulur ve MEB’in yayınladığı bir yönerge kapsaminda işletilirler…sayin başkan,isteğin ve düşüncen çok isabetli olmakla beraber bu talebin sayın valimize yada sık sık rizeyi ziyaret eden hemşerimiz,guneysulu MEB.sayin bakan yardımcımıza iletilmesi daha isabetli olur…güzel çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum.

 30. ceyran doğanay dedi ki:

  CANIM İŞİN İÇİNDE CENNET VAR.

 31. Şehlevend dedi ki:

  Sayın başkan belki bilmiyorsun sen ama bir yerlerde birisi mevcut öğretmen lokali için orayı kapatma hayalini kuruyor.kalibina,boyuna postuna bakmadan bunu düşünen var.daha bilmezler ki sen zerre bile değilsin.kimsinki orayı kapatacaksin?böylesine neye hizmet ettiğini bilmeyen gafil zibidiler var maalesef.siyasette bu gibilere pirim veriyor…başkan yine çok önemli bir konuya ve eksiğe değindim.seni tebrik ediyorum.bir eğitimci olarak desteğim tam.onemli hizmetlerinde başarılarının devamını diliyorum…

 32. Orhan dedi ki:

  Ben varım..

 33. SERCAN TUĞCU dedi ki:

  Başkan’m inşallah güzel düşünceleriniz Rize mizde bir adım olur güzel yazıya değinmişsiniz kaleminize sağlık.

 34. Sivil İnsiyatif dedi ki:

  Sayın öğretmenim bizde değişik konularda başarı sağlamış bir stk yız. Bizde beledşyemizden bir yer istiyoruz. Belediyeden yer isteyen bizim gibi en az 7-8 stk daha tanıyorum. Belediyemizden hep birlikte Sivil Toplum Merkezi istesek hep birlikte . Hem ilimizde aktif çalışan hak temelli çalışan sivil insiyatifler bir arada olmuş oluruz. Hem birbirimizle tecrübelerimiz doğrultusunda diyaloğa devam etmiş oluruz. Hemde uygun bir şelilde ihtiyaç duyulan mekamları ortak değerlendirmiş oluruz.

 35. İsimsiz öğretmen dedi ki:

  Tebrikler güzel anlatmışsınız.Adını ben koyuyorum.Işıklarla aydınlatılmış bir yazı; RAHMİ METİN ÖĞRETMEN EVİ

 36. Keriman TUĞCU dedi ki:

  Emekli öğretmenim,Rize’de arkadaşlarımla oturup konuşacağım,nefes alabileceğim uygun bir yer yok..Ya lokantaya ya da gençlerin gürültüsü içinde oturmak zorunda kalıyoruz..Yeni seçilecek belediye başkanından sahilde etrafı bahçeli emekli öğretmen ve memurların oturabileceği ,yaşlılığını eve kapanmadan geçirebileceği bir yer istiyoruz..Öğretmenlerin tecrube ve fikirlerinden aileler ve çocuklar faydalanmalı..Buna çok ihtiyacımız var. Mutlaka gündeme alınıp sözü verilmeli..Sayın İlyas Ülkü Tuğcu’ya böyle önemli bir konuyu gündeme getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Umarım bu istek destek bulur..Rize’ye verdiğimiz emekler boşa çıkmaz..Bu talep ,biz emekliler için çok önemli bir ihtiyaçtır…Saygılar sevgiler.

 37. 679 / Mersin dedi ki:

  İlyas ‘cığım ben yıllar önce aday olduğumda proğramımda vardı.Öğretmenlerimiz adına çok güzel bir istek.Umarım ilgililer yalnız bırakmaz seni.Takip edeceğim. Tebrikler tebrikler.

 38. Atıf dedi ki:

  Rizenin iki önemli caddesinde bile kaldırım sorunu var. Bazı yerlerde ya kaldırım yok ya da kaldırımlar birilerinin işgali altında. Trafik kazalarında ölen insanlarımız var. Bu sorun acil çözülmeli. Çocukların güvenle okula gidebilecekleri kaldırım sistemi yoksa bir şehirde …

 39. Anonim dedi ki:

  Kaldırım sorunu çözülmeli.

 40. Hüseyin ÖZER dedi ki:

  Değerli kardeşim, dilerim aynı istekleri emekli öğretmen olan Yakup ÖZKAN beyden de istersiniz. Teşekkür eder selam ve saygılar.

  • Edremit dedi ki:

   Hüseyin hocam Rize’de seçim bitmiş gibi. Yakup Hocaya şans veren yok. Türkiye’nin en kolay seçimi Rize’de ..

 41. Elif/Karşıyaka/İZMİR dedi ki:

  Öğretmenim siz beğendiyseniz bizede beğeni ve başarılar demek düşer.İlave olarak bir şiir de yazsaydınız keşke.

 42. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Yorumlarınıza peşinen teşekkürler.Veresiyem olmaz.Babanın meşhur sözünü anımsatarak noktalıyorum.”Kendim için birşey istiyorsam namerdim.”

 43. Bayram arif turan dedi ki:

  Sayın hocam ,harika bir konuyu sayfanıza taşıdınız. Bu konu heleki ön
  ümüzdeki yıl özel eğitim kurslarının kapanagi göz önüne alınırsa gerçek den başkan adaylarından çocuklarımız içinde isdenecek bir hizmet ki tebrikler hocam
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle