Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’deki STK’lar Etkin Yönetimler İçin Belediyelerle,Stratejik İşbirliği Yapıyor mu? 

04 Şubat 2019

Rize’deki STK’lar  Etkin Yönetimler İçin Belediyelerle,Stratejik İşbirliği Yapıyor mu? 
Rize’deki Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Yönetimler İçin Belediyelerle,Stratejik İşbirliği Yapıyor mu? 

Rize’deki sivil toplum kuruluşları (STK)’lari sadece ticaret olarak görmemeli STK’larin amaçları öncelikle projeler üzerinde çalışmak ve bu kuruluşlarımızın bir araya gelmesi, birbirine destek vermesi, kendi illerindeki eksiklikleri tamamlamasıyla mümkün olur.Eğer ilimizdeki kuruluşlar başarısız sayılıyorsa o ildeki sivil toplum kuruluşları da başarısız demektir. “Rize’deki  taleplerimiz dileklerimiz, gerçekten devlet için bölgesi için bir şeyler yapmak isteyen proje üretmek isteyen STK ve dernekler var olmalı o il için fikirler üretmeli bunun yanında devletimizde bunları destekleyerek gönülleri esas alarak el birliği ile şevkleri kırılmadan hep beraber ilimiz için başarı sağlamalıdır.
İŞ OLSUN DİYE DERNEK KURUP BAŞKAN OLAYIM DİYENLER 

Rizemiz’deki  sivil toplum kuruluşları birlikleri genel koordinatörleri STK’ların tam bir şekilde görevlerini yapmadıklarını düşünüyorum. Diğer illerdeki STK’lar özellikle fikirler üreterek ilindeki kuruluşlarla beraber bir çaba içerisindedir. STK’lar sadece Ticaret alanıyla ilgili olduğunu düşünmüyorum. STK’larımızın çoğu devlet destekli STK’lar oldukları görülüyor. STK’larda her sesten her görüşten insanlar olmalıdır. Herkes projesini açık bir şekilde sunsun diye STK’larımızın başında iş bilen arkadaşlarımız olmalıdır. Desinler diye dernek kurayım başkan olayım veya her konuda sözünü esirgeyen kişilerden oluşmamalıdır.
Devlet için bölgesi için bir şeyler yapmak isteyen proje üretmek isteyen STK ve derneklerinde desteklenmesi gerekiyor,gönüllülük esas olduğu için kimsenin şevki kırılmaması gerekiyor.” Proje üretmek isteyen STK lar birlikte çalışacak dernekler proje üretmelidir. Akademisyenlere danışarak proje üretmek daha güzel ve kolay olur. İlimizde üniversite olduğu için gönüllüğe esas proje hazırlayan akademisyenlerimiz bunlara ücretsiz bir şekilde destek olmalıdır. Ama ne yazık ki bu konuda kimse elini taşın altına koymuyor. Bu konuda projeleri belli bir ücret karşılığında hazırlayan akademisyenlerde olmamalıdır. Rize’miz için STK’lar fikirler üreterek birlikte ve beraber olmalıdır. Eğer ki kuruluşlarımız başarısız sayılıyorsa o ilin sivil toplum kuruluşları da toplumsal zeminde önemli bir yer arayan veya bulduğunu düşünen her fikir sistemi, hareketinin her aşamasında kendini sorgulamalıdır.
Güngör ÖKSÜZ

Paylaş
116 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’deki STK’lar Etkin Yönetimler İçin Belediyelerle,Stratejik İşbirliği Yapıyor mu?  için 2 Yorum

  1. MUHAMMED dedi ki:

    BİZİM STK’LARIMIZ, TÜRKİYEYİ KURTARMAKTAN RİZEYE SIRALARI GELMİYOR

  2. Mahmut YAZICI dedi ki:

    Rizedeki STK’lar diyorsunuz, Rizede STK var mı? Önce onu sorgulamak lâzım!!!
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle