Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Rize’de amansız Mücadele devam ediyor.

06 Şubat 2019

Rize’de amansız Mücadele devam ediyor.
RİZE’de sigara ile mücadele çalışmaları kapsamında esnaflar ziyaret edilerek farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü öncesinde Rize’de farkındalık çalışmaları başladı. Rize Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Seçkin Karaoğlu ve sigara ile mücadele ekipleriyle birlikte Rize kent merkezinde umuma açık alanları ziyaret etti. Deniz Caddesindeki işletmelere ve esnaflara yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerde tütün ve tütün ürünlerinin tüketilmemesi ve bu ürünlerin tüketilmesi sonucu oluşan sağlık ve toplumsal sorunlar hakkında genel bir bilgilendirme yapıldı.


Her ortamda sigara ile mücadelenin devam edeceğini belirten Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, “Amacımız kapalı alanlarda, özellikle kanunun yasak koyduğu alanlarda sigara içilmemesini sağlamak ve gençlerimizi sigaralı ortamlardan korumak. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle de konu hakkında işletme sahiplerinin dikkatlerini çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, tütün ürünlerinin zararları hakkında toplum bilincinin oluşturulması için türlü çalışmalar içinde olduklarını belirterek “Müdürlüğümüz öncülüğünde diğer kamu kurum ve kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımları ile eğitim, bilgilendirme, farkındalık çalışmalarının yürütülmesi planlanmıştır ”diye konuştu.


Paylaş
692 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Rize’de amansız Mücadele devam ediyor. için 3 Yorum

  1. ÖMER KESKİN dedi ki:

    sigara ile en iyi mücadele eden sivil toplum kuruluşu başkanlığına Dr Ali dönerim yaptığı SUMDER.. vitrine oynamak gayreti gütmeksizin Gerçekten bu konuyu kendine dert edinen kocaman gönüllü bir insan Dr Ali ÖNER’in de bu etkinliğe davet edilmiş olması gerekir ve bu Haber’de isminin geçiyor olması lazımdı. Bence bir eksiklik bu.

  2. Yazı-yorum dedi ki:

    Sigara içen vatandaş,yaya kaldırımında yürürken arkadan yürüyenleri pasif içici yapıyor…sigara külünü diğer yayaların üzerine siliyor…Sigarasından yanmamak için diğer yayalar gayret gösteriyor…Öneri:Toplu yaşanılan yerlerde,şehirlerde sigara içme alanları oluşturulmalı…Sigara içecekler bu alanların dışında sigara içmemeli…

  3. rizeli dedi ki:

    ilkönce şu rizespor stadında sigara işmeyi yasaklayın. Boşuna kombineye para verdik. adam çekip hiç utanmadan dumanı ağzımın içine veriyor.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle