Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

ÂDEM, İBLİS ve BİZ…

07 Şubat 2019

ÂDEM, İBLİS ve BİZ…
İnsanların en temel hatası, yaptığı hataları kabul etmemektir. Bu durumu “Âdem hata yaptı, hatasını kabul ettiği için Eşrefi mahlûkat oldu, İblis hata yaptı, hatasını kabul etmediği için Şeytan oldu.” Sözü çok iyi anlatmaktadır.

Hatayı başkalarında arayanlar, hatalarını kabul etmeyenler pişman olmazlar ve tövbe etmek, özür dilemek, hatalarını tekrarlamamak gibi bir gayretleri de olmaz. Hâl böyle olunca da hataları giderek büyüyen, kibirleri, zulümleri artan bu kişiler değişemezler, gelişemezler, topluma verdikleri zarar, huzursuzluk, sıkıntılar her geçen gün artar.

Hatalarını kabul etmeyen, yücelttiği insanların hatalarını görmeyen, kullara kulluk edenler kalplerden imanı söküp atan kibre kapılıp Allah’ı, kitabı, Peygamberi, kendisini tanımayan, Allah’ın akletmeye, düşünmeye, sorgulamaya davet eden emirleri yerine kulların emirlerine, arzularına tabi olanlardır. Hâlbuki aklını kullanmak imanın şartıdır.
Kendisini veya cemaate tabi olup hocasını, tarikata tabi olup şeyhini, partiye tabi olup liderini hatasız kabul eden, onlara kul köle olarak Allah’a karşı gelip şirk batağına batanlar kendi ahiretlerini berbat etmelerinin yanı sıra yıllardır bu millete, bu vatana çok önemli sıkıntılar yaşatmıştır ve yaşatmaya devam etmektedirler.

Unutmayalım ki bizler; bir cemaate, bir tarikata, bir partiye, bir guruba, bir mezhebe mensup olunca tarafı adına insanlıktan, ahlaktan, dürüstlükten, iyilikten, adaletten, hoşgörüden muaf olduğunu düşünen, hatalarını inkâr eden, insan olmadan Müslüman olunacağını sanan bedhahlar yüzünden göz göre göre batağa sürükleniyoruz.

Hatayı kendimizde aramadığımız, Allah’ı bırakıp “gassal elindeki meyyit” gibi kendimizi, bizler gibi aciz olan kulların eline, beynine, arzularına, çıkarlarına teslim ettiğimiz müddetçe kurtuluş, özgürlük, huzur ve insan olabilmek bizim için hayaldir.
Yaşadığımız bu hayatın sorumlusu biziz hiç kimse başkalarında, başka güçlerde suç aramasın. Hatayı yapan biziz, kurtuluşumuz da Allah’ın bizlere verdiği aklı kullanmaktan, bizlerden farkı olmayan insanlara güç, kutsiyet, hatasızlık vehmederek şirke batmamaktan, cemaati, partiyi, tarikatı değil vatanı, milleti, bayrağı üstün kılmak için çalışmaktan, çabalamaktan geçmektedir.

AHMET BERHAN YILMAZ

Paylaş
46 Kez Görüntülendi
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ÂDEM, İBLİS ve BİZ… için 2 Yorum

 1. taşa su dök-içine gitmez dedi ki:

  TÜRKİYE VE MİLLETİMİZ…
  Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2002 yılından itibaren yükselme dönemine girmiştir..1970,1980,1990 ve 2000 yıllarında otomobil azdi.Bugün bol miktarda var…Beş milyondan aşağı cep telefono yok…Evlede kışlık yazlık elbise dolu..Ayakkabı dolu..Kentlerde belediye otobüslerine binen yok..Okulların önünde her öğretmenin otomobilleri ile dolu…Pastahaneler dolu…
  Dünya nimetleri insanlar için yaratılmıştır. Ama israf etmeyelim…
  Çok partili Cumhuriyet döneminde ÖZAL DÖNEMİ, DEMİREL DÖNEMİ ve ERDOĞAN DÖNEMİ var…
  ERDOĞAN DÖNEMİNİ 2002 yılından 2019 yılına kadar yaşayarak görüyoruz…Özal ve Demirel dönemlerini 20 yaşın altındakiler bilmez..25-30 yaşındakilerde muhasebe bilmez…
  Türkiye’ye 1984 yılından itibaren Günya güzeli Yahudiler tarafından PKK belâsı başlatıldı…Yetmedi FETÖ belası başlatıldı.Yetmedi yapılmadık kötülük bırakılmadı..
  Vatanı ve milleti en kötü durumlara düşürme gayreti uğruna madde ve ruh yönünden kaç türlü iflaâs vasıtası varsa hepsi birden çalıştırıldı. Kur farkları,faiz farkları ekonomik,ticarı ambargolar yapıldı.Yetmedi. Dünyanın düyacağı sesle televizyonlardan Dünya Güzeli Yahudiler ekonominizi yerlebir eder çöktürürüz naralarını açıktan,aleni açıkladılar…
  Başta ekonomi ve Devlet bekası dahil ismiyle veya tesiriyle Güzel Yahudi dehâsı payanda kurmuş bulunuyor…
  Bu belânın çaresini dünyaya anlatmak için çalışan ERDOĞAN hükümet var…
  Bu belâları görmeyen İyi Parti ve Saadet Partisinin hali ne olacak..?
  Dünya Güzeli Yahudiyi tasviye ise Amerika’yı imha ve dolayısiyle Rusya’yı ihya gibi bir âkıbete varır ki,işte Yahudi,varlık garantisini bu iki ” olmaz ” dan faydalanarak sürdürmektedir.
  Bu gerçekleri taş kafali sosyalistlerin,köksüz ve başıboş liberallerin,kanser virüsü siyonistlerin,iç tahrip ajanı nname atanların ortaklaşa müarizleri ERDOĞAN hükümetidir…

  İyi Parti ve Saadet Partisi PKK ve kollarına güç vermemelidir.
  Bileşik kaplarda olduğu gibi kolları farklı olsada tabanları,kökleri aynı olanları İyi Parti ve Saadet Partisinde selim akıl sahipleri bilr ve takdir ederler…İki partide de okuldan,kentten,meslekten arkadaşlarımız vardır. Bilir takdir ederlerki oy ayrı şey,vatan ve millet bambaşka şey..
  Vatanı ve milleti 1950 den 2019 yılına kadar yapmadık kötülük bırakmayanları bilen selim akıl sahipleri..
  Mesele soğan,patates meselesi değildir…
  Para koymaya yeri olmayan vahşi dünya kapitaistlerine karşı ERDOĞAN hükümeti ekonomik tedbirlerde çalışıyor..

 2. İlyas Ülkü TUĞCU dedi ki:

  Tebrikler.Güzel anlattınız. Teşekkür ediyorum.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle