Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

Bunu Yapan Rizelileri Topa Tuttu. “Hakkımı helal etmiyorum”

07 Şubat 2019

Bunu Yapan Rizelileri Topa Tuttu. “Hakkımı helal etmiyorum”
   HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Önümüzdeki ayın sonunda yapılması düşünülen mahalli idare seçimlerin de, oyunu köylere taşıyan 14,300 seçmene hakkımı helal etmiyorum.

Eleştirmeye gelince, bütün siyasi partileri eleştirmekten kaçınmayanlar, sen görevini yapıyor musun?

Devlet fert başına belediyelere ödenek aktardığını biliyor musun?

Seçimin kutsiyeti olduğunun bilincinde misin?

Belediye başkanlarının hizmetlerini eleştirirken, Başkanların fert başına aldığı ödeneklerle iş yapıldığının farkında mısın?

Köyünde, kasabanda, hısımının, akrabanın, muhtar olması için yaptığın bu taşıma işi, merkezde oturanların hakkına tecavüz olmuyor mu?

EYYYY 14.300 seçmen!Sen 103 bin seçmenin hakkın dan nasıl kurtaracaksın?


Oyunu Şehirden kaçıran seçmen kardeşim: Belediye, kişi başına devletten, 60 TL. ortalama her ay para alıyor. Takriben bu emtia yılda  (eski parayla) 12 trilyon TL.,ediyor ki, bu para belediyenin kasasına girmeyecektir. Belediyenin yapacağı hizmetler, kazancı küçüldüğü için yeterli olmayacaktır.. Benim günaha girmiş seçmen komşum: Devlet kurumları, yatırımlarını nüfus oranına göre yapar. Belediye mahalledeki  alt yapı çalışmalarında, yoğunluğa göre, nüfus sayısına göre , su boru döşemesi, atık su gideri ve kanalizasyon yatırımları yapar.  Elektrik kurumu yine yatırımlarını nüfus yoğunluğuna göre , trafo güçlerini ve iletken kesitlerini artırır.  Eğer nüfus doğru değil ise, trafolar boş çalışır,  kayıp kaçak fazla olur.  Nüfus un Gerçek sayısı fazla, lakin kağıt üzerine az ise, o zaman da trafolar patlar, iletkenler yanar, arızaya sebep verir. 


Yaaaaa Sayın seçmen kardeşim. Her halükarda devleti bile yanıltıyorsun, farkında mısın.  Devletin yatırımlarına bile haksızlıklara sebep oluyorsun.

Gelelim Siyasi parti Belediye başkan Adaylarına….

Seçim MANİFESTO suna,  Şehirde yaşayan, Benim ve 103 bin seçmenin hakkını gasp edip köylere geçici kaçanlara kanunun belirlediği cezaları uygulayacağınızı yazıp açıklamayacaksanız,  ben ve hakkı gasp edilenlerden oy gelmeyeceğini deklare ediyorum. Lakin Gönüllerin başkanı Halil BAKIRCI, haksızlık yapanların üzerine geçmişte gideceğini beyan etmiş , seçimden sonrada geri vitese koymuştu.

SAYGILARIMLA.

Bayram Arif TURAN    

Paylaş
4.266 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bunu Yapan Rizelileri Topa Tuttu. “Hakkımı helal etmiyorum” için 48 Yorum

 1. rizenin şahidi dedi ki:

  kapital o ki beğenmiyidun niye merak ettun da sonina kadar okudun*

 2. kapital sosyalist dedi ki:

  Bende sandum dicek bişey,buni bende yazardum da

 3. Anonim dedi ki:

  Secim icin Şehirde oturup köy lerde oy kullanmak için gidenler konusu sizin bu yanınızdan sonra şehirde gündem oldu bir çok kişi sizi haklı bulurken eleştiri yapanlar köye oy kullananlar oldu sonuç da size hak veriyorum gündemi belirlediniz.

 4. hasan dedi ki:

  ben de etmıyorum

 5. İbo dedi ki:

  Rize de belediye seçimleri deği,l muhtarlık seçimleri önem kazan dı. Bayram bey bekleyip gör cez ,belediye cop u alacak suyunu akıtacak sokakları temizleyecek yatırım da yapacak. Seçmen muhtarlık seçimi için koy e çıkacak ama yıl 12 ay şehre oturacak.YAZIK

 6. ENVER AK dedi ki:

  Bayram bey tepkinde cok haklı sayılmazsın ,aslında köylere dönme vakti gelmıştir gec kalınıyor tüketen bir toplumdan üreten bir topluma dönmeliyiz.herkesin malumu köylerimizi canlı tutarsak ekonomik olarak ülkemiz kazanacaktır. devletimiz insanları köylerde tutmanın politikalarını hayata gecirmelidir diye duşunuyorum. herkese saygılar.

 7. Bilal yetim dedi ki:

  Bu millete ne anlatsan boş. İnsanlar duymak istediklerini duyuyor hak hukuk un ne olduğunu bilmiyorlar ki?

 8. N.B dedi ki:

  Devlet muhtar maaşlarını artirdikdan sonra köyler gibi şehirlerde renklesdi.Mahali secimler muhtar seçimlerinin ardına kalmış gibi görünüyor.Bilincli bir toplum olmamız çok zor gibi görünüyor her şey kişisel menfaat .Ne yazsanız boş

 9. Mehmet SARİ dedi ki:

  Secim den sonra Gelecek belediye başkanı nı 14 bin kişi ne hizmet nede eleştiri yapmaz sanırım güncel yazı kaleme aldınız.

 10. ekrem torlak dedi ki:

  hey bayram bey sen hakkını helal etmiyonda bu millet hakkını belediyedeki zata hakkını helal edecek mi belediye ne yaptı halka ekmek mi verdi yaptığı iş parke sokup parke yapmakmi rant azaldı diye mi zoruna gitti biraz azmi pasta payı düşecek sizlere yediklerimiz yeter yeter bu milletin hakkı kursağımızda kalmaz merak etme

 11. ADEM dedi ki:

  Köylere yapılan hizmetlerinde kişibaşına yapıldığını bilmekte fayda var

 12. Rizeli dedi ki:

  İkibin maaş silah ruhsatı avantajı var da ondan bu ilgi aslında Rize Silah taşıma ruhsatına getirilen zorluk ve maddi külfet nedeniyle silah taşıma ruhsatı alamayan memleketim insanı bu yönteme başvuruyor bu sorunu çözmenin en iyi yolu valiliğin ithal silah alana bu maddi külfetli artırması yerli ve milli silah alanı desteklemesi teşvik etmesiyle çözülür ruhsatsız ve kaçak silaha merdiven altı imalatın önüne geçilmiş olur hukuki silahlanma suç oranını düşürür kaçak silah suç işlemeyi kolaylaştırır.
  Ruhsatlı silah alımı kolay olmalı yerli milli olmalı insanların başka yöntemlere başvurması engellenmeli ve yerli silah sanayi desteklenmelidir.

 13. akraba dedi ki:

  Sayın Bayram bey, kaleminiz oyle kuvvetli ki,bilginiz oylesine dolu ki yazmış olduğunuz yazıda rakkam ve sayı vererek Belediyenin, merkezi hükümetten yardımının edileceğini işliyorsunuz,fakat;sizi, ıyi tanırım namazında, niyazında olan her gece allah kabul etsin kur-an dersini yapan birisiniz. Kıskançlık duygusu ile yapılan yorumlardan anlaşılıyor ki AKRABAN olan kişinin karalanmasına dikkat ettiğiniz i düşünüyorum….Sizin akrabalarınızdan hatta eski DEV SOSYALCİ ŞİMDİ İSE AK PARTİLİ yönetimin de olanlarda var olduğunu biliyorum herkesin geçmişin de X partililer olabilir bunun sizi yıpranmasına izin vermeyin,cahil, kendini bilmez böyle bir yazının altına ismini açıkça yazıp yorum yapacak kadar korkak güvensiz akrabalarınızı kaale almayıp lutfen yazılarınız dan bizi mahdum bırakmayın..EMINIM KI BU OLUMSUZ YAZIYI YAZAN AKRABALARINIZIN KUM OLDUĞUNU DA OGRENMUSSINIZDIR.. BURDA şahsınıza degil yazınıza yorum yapılsın sizin kaliteli kültürlü her yerde sözü geçen bir birey olduğunuz da her kes tarafından bilinmektedir..SAYGILARIMLA

 14. SABİT KANDEMİRE...... dedi ki:

  konuyu anlamayanlarrrrrr.bizde size diyoruzki,,,köyünüze çakallar bile bağırmıyor,domuzların istilasına kalmişlardi.en azindan çakalların sesi köylülerin dönüşüyle duyulacaktır.sizlerde bukadar anlarsiniz.aliştiniz şehir olmayan şehrin çöplüğünden sözde faydalanmaya.o zaman köylüyü anlamayanlara iyi kokular.

 15. İspirli dedi ki:

  Bayram abi yine Güzel konu seçtin ,doğru Halil başkan bu gibi seçmenin üstune gideceğini söylemis di ama seçim den sonra uygulayamadı.Bu konu ilimizi ilgilendiren önemli bir konu yetkililer bir çözüm bulmalıdır.Az boz bir para değil kayıp gelmiyecek meblağ özellikle adaylar bu konuya değinmek zorun da tebrikler

 16. M. T dedi ki:

  Köylerde yaşayanların %7 oluğunu bilmeyen insanlara ne anlatırsan anlat kardeşim.Bazi insanların gözü kör kulakları sağır dır.

 17. Sabit kandemir dedi ki:

  konuyu ve anlatmak istediğini anlamayanlar olduğu eleştirilerden anlaşılıyor.Koyler e gitmeyin demiyorsunuz şehirde oturup koye kutugunuzu alırsanız belediye gelirleri azalır konusunu işlediniz fakat kime anlatıyorsun ki

 18. Cemalettin aydin dedi ki:

  Bayram bey evet belediye gelirleri bu denli azalıyorsa kul hakkına olur ki cuma larda din adamları bu konuda seçmeni bilgilendirmelidir.Yaklasik tutarida yazdığına göre demekki araştırıp konuyu kaleme aldınız.lakin yorumlara bakılırsa konuyu iyi anlamayan lar olduguda anlaşılıyor tebrik ederim

 19. Anonim dedi ki:

  Ne mutlu sana arif bey kiskaniliyorsunuz.Yaziniz degil şahsınıza karşı isimsizler yorum yapmaya basladiki tebrikler, demekki reisimiz gibi işinize ,yazdıklarınıza degil şahsınıza eleştiriler başladı buda kıskançlık duygusu dimi

 20. BEN KÖYLÜYÜM ARKADAŞ dedi ki:

  burda EY BALLIKA ADIYLA YAZAN her kim ise aşağida hala anlamayan klavye yazıcılarının birkaç keredeaha o yaziyi okumalarını tavsiye ederim.bakın yazan oraya ne yazmış,madem bütçesindeki pay yeterli olamayacaksa,şehre inan köylülerden,ayak basti parasi adına senelik devletin her vatandaş için verdiği,60.TL.yi alsın bu derdinizde bitsin.takıntınız neye olduğunu bile anlayamadınız,köylere kaydını aldıranları eleştiriyorsunuz.amacınız sol partilere çalışmak olduğunu anlamayan sağır sultanda kalmamiştir.yazmayacaktım ama,burda sözde köşe yazarlığı eden,B.ALİ TURAN,i önce sorun soruşturun ondan sonra sizlerde yorumlarınızdan utanacaksınız.bu zaman zaman eyyyyy diyen turan,,,,dedelinden beri ve atalarının halk partılı solcu bir ailenin oğlu olduğunu kısa zamanda öğrenmiş olacaksınız.daha dünekadar ne öğrendiyse köyde öğrenenin bugun ey hakkımı helal etmiyorum demesinin aslını unutmasından olabilirmi demek geliyor.bügünekadar çök güzel yazışmalarla konulara değinirken,nasil olduysa bir gaf etmiştir,kendisinin bir an önce köylülerden veya köyüne sahip çıkanlardan özür dilemesi,kendinin saygınlığını arttıracaktır.bu özür dilenilmese,geçen günler içerisinde,geçmişte yaşanan ezan sesiyle ilgili mahalelerine bakan cami höperlösünün neden söküldüğünü anlatacağim.bizimde okurlar olarak kimseyi karalamak ve töhmet altında bırakmak gibi bir niyetimiz yok ama,bu şekilde köylü kardeşlerimizle alay geçenleri her kim olursa olsun,bu kardeşimsede kınar,bende onları ALLAHA HAVALE EDİYORUM.Bayram kardeşimizden köylüler olarak özür bekliyoruz.

  kardeşimsede)

 21. Ayhan dedi ki:

  tbler bayram kardes

 22. FATİH dedi ki:

  Bayram bey yazını okumadan yorum yapanlara bakma ışledıgın konu harıka sonrada beledıye calışmıyor soyleyenler bu eleştırı getırenler tebrık ederım huzel konu sctın

 23. Çat pat dedi ki:

  Aynı görüşteyim bayram bey hatta işin diğer ucunda bu muhtarlıkları zorbalıkla milletin kaydını köylere almak isteyen ve bu köylü halkı zor durumda bıraktıktan sonra da illaki bie yem kapma düşüncesi vardır bu adayların. Bu yemi kaptıktan sonraki hakkımı da öbür dünyada isteyeceğim. Saygılar

 24. Paspas olmayın dedi ki:

  Yorumları bir bir okudum yazıyı okumuş olduğum dikkatle özenle. Cok merak ettim milletin işine karışmayı. O ki bu millet koşa koşa akrabasına oy vermek için köye taşıyo seçim yerlerini. Ne derdiniz vardı da şehre indiniz hadi indiniz kaydınızı niye indirdiniz de şimdi köylü milletin efendisidir diyebiliyorsunuz. Tabiki köylü milletin efendisidir rize merkezde zaten şehir eşrafı cok azdır ki biz de köylüyüz. İnkara gerek yok. Ama hem kaydını merkeze al. Çıkar amaçlı köye taşı biraz haksız yersiz bir çalışma ve işlev. Ben de karşıyım köylere adres taşımayı. O ki seviyordunuz köyleri muhtarları şehire kayıt almak niye

 25. NAMUSLU TÜRK MİLLETİ UYANALIM dedi ki:

  bu seçimde rizeliler akpye oy vermezlerse gecikmiş hizmetlerini alırlar şahsen ben BUNDAN SONRAKİ ÖMÜRÜMDE ASLA AKPYE VEYA SAĞ PARTİLERE OY VERMEYECEĞİM ÖZELLİKLE TÜRKİYE TARİHİNDE YAKLAŞIK 90 SENEDİR HEP SAĞPARTİLER HÜKÜMDAR OLMUŞLAR YAPTIKLARI VE HALKA YAŞATTIKLARI ORTADADIR xx MÜSLÜMAN VE TÜRK OLAN BİR İNSAN ASLA x OY VERMEZ BİRAZ OKUSAK ARAŞTIRSAK GÖZÜKECEKTE BİKERE NARKOZU YEMİŞ MİLLET ARTIK İFLAH OLMUYORUZ MAALESEF

 26. h.öksüz dedi ki:

  Helal olsun bayram bey durmak yok yola devam….

 27. Patirli dedi ki:

  Selamun aleykum bumillet ve bumilleti yonlendiren kisiler mahseri kubrada nasil hesap verecek ben bu sehirden koye oykullamak icin getirilen insallara sasiyorum demek koyundekilere guvenin yok isi zorbaliga dokuyosun onemli olan ordaki halkin guvenini almak demekki ordaki halkin guvenini alamamissindir ondan yapiyosunu ben 8 yil once boyle isleri yapmayin dedim adam bir ipin hesabini verememis bumillet nasil hesab versin ben bir rizeli ve akpartili olarak soyluyorum bu paralari kogun milletine hayvan almasi icin verseniz daha iyi degilmi buparalar kimden cikiyo butun turkiyeden cikiyo yazik sonra elektirik dogalgaz su 30 geligo ya ayip ben okisi chpli dir diye demiyorum ben akpartiliyim uyanin millet otunuzu akpartiye kullanin ama boyle olmaz hak

 28. Seyfullah Bilgin dedi ki:

  Gelde bu topluma anlat derdini ,adam ne dinlendiriyor yorumların bazıları ne anladı. .Zor zor bayram kardeşim, evet çok haklısın şehirde oturup koy e oy kullananlar nebal altın da

 29. rizeli dedi ki:

  beşikdüzünde yapılan teleferik çok güzel olmuş.

 30. MR. X dedi ki:

  Milletin nerde oturup nerde oy kullanacağına sen mi karar veriyorsun? O yetkiyi sana kim verdi? Milletin işine karışma.Yetki milletin senin değil.Şehirde oturmakla Bu millete ne faydan var? Köylü milletin efendisidir.Şehirli köylü ayrımı olamaz.İsteyen istediği yerde oturur oyunu kullanır..Reis in konuşmalarını dinlemiyorsun herhalde.Bir daha dinle .Ne demek istediğini anlarsın kardeş.Sana teşekkür eder saygılarımı sunarım..

 31. Emin dedi ki:

  Belediye ne hizmet veriyor ki ne hakkından bahsediyorsun ?

 32. Orhan aga dedi ki:

  Sayın Bayram bey yazinizin icerigine bakmadan yorumlar yapiliyor guzel gundem yakalayip gundem ettiniz tebrikler

 33. Rizenin sesi dedi ki:

  Bayram bey ağzınıza sağlık yine çok güzel bir konuya değindiniz bende hakkımı helal etmiyorum köyün u düşünüyorsan köyün de oturacaksın merkez e inmeyeceksin seçim zamanı köyde seçim bitince merkeze ikametini alan ve nice vatandaş var ve belediye iş yapmıyor diye de şikayet yapıyorlar sen vatandaş olarak dürüst olacaksin vatanına ki bu vatan da senin icin elinden geleni yapsın tamam köy de çayı olan muhtar a ihtiyacı olan vatandaşlarımız da var ama şunu bilmeliler ki muhtar işini tapmazsa bir üst merciye şikâyet olunabilir mecbur yapmak zorunda ama ilimizin gelişebilmesi icin oyumuzu merkezde kullanmamız gerek ki RIZE MIZ GELIŞSIN Ama bunu kimlere anlatiyorsunuz sayin turan saygilarimla

 34. HASAN KONDAKÇI... dedi ki:

  KÖYLÜ ŞEHİRLİNİN EFENDİSİDİR…KÖYLERDE ONA GÖRE İSTİKAT ALIYOR…KÖYLERE YARDIM GELMESİNMİ…BELEDİYE BAŞKANINAMI GİTCEM KÖYE YARDIM İSTİCEM…HAKKIMI HELAL ETMİYORUM LAFINA GELİRSEK…BURADA ÇOK YANLIŞ BİR YAZI ALDIN KALEME…BU MİLLETTEN ÖZÜR DİLEYİN

 35. Demli çay dedi ki:

  Bayram bey. İnsan tatilinin güzel geçmesini umar biz de tatilimizi şehirlerde yapıyoruz haklısın hakkımı helal etmiyorum. Ne acıdır ki akrabası muhtar olacak onunla umutlarını gerçekleştirmek isteyecek insanlatımız yine hayal kırıklığına uğrayacak. Ondan sonra gelecekler tatil merkezine yolum asfalt değil. Balkonuma çöp yağıyo. Hey belediye başkanı nerdesin trafik yoğun. Vs vs. Köyler de önemli evet tatilin bitip döneceğimiz mekanımızdır. Yatırım bekler. Yol bekler. Onlar da olmalı ama şehirlerdeki eksikliklerin tamamlanması daha doğal ve daha elzemdir. İhtiyaçlar için havaya uçacak bu bedellerin hakkımız olduğunu düşünüyorum bende. İyi çalışmalar.

 36. Hamza akgun dedi ki:

  Belediyenin yılda 12 trilyon kaybı varsa belediyenin bakması bizler den kaynaklanıyor demektir.çöpünü pisliğini belediye alsın sen köye kaç evt kul hakkı var bende etmiyorum

 37. rizenin şahidi dedi ki:

  Bayram Bey, yine kaleminiz döktürmüş. Tebrik ediyorum. Artık Rize’de tek siniz diyorum. Aklınızdan geçen Rize için ne gerekiyorsa yapılması gereken bizlere tercüman oluyorsunuz. ne düşündüm biliyor musunuz? Ne kadar çaresiz olduğumuzu. Bu köylerdeki muhtarlık seçimlerinden dolayı o köydeki işsiz, hastalık vs konularda devletten umut bekleyenlerin çaresiz arayışıdır bu.
  Muhtar meclisten herşeyi kapar artık diye bakıyorlar. Ama bu da bir oyun. Köydeki yastık altındaki alınlar şehre indi. Şehir nüfusları arttı. Şimdi köylerdeki nüfus artışını kağıtta var gibi gösterip ‘bizim tarıma desteğimiz ses getirdi” diyecekler. Halbuki o da hikaye ve insanlar yine bunu görmeyecek. Tarımdaki destek ve köylerden şehirlere olan asıl göçü de yazmanızı beklerim.
  Saygılar.

 38. Serdengeçti dedi ki:

  Bu bir haber değil haberin olsun, iyi düşünülmeden yapılmış bir eleştiri. Bana göre yanlış yorumlamışsın.

 39. İbrahim SARİMEHMET dedi ki:

  Sayın Bayram Arif bey, Yine toplumsal olaylara dikkat Çektiniz,tebrik ederim

 40. misafir dedi ki:

  köylerde yaşayanlar insan değilmi onların haklarını kim savunacak köylü üretecek bağında bahçesinde şehirli onun sırtından geçinecek öylemi benim köyümün yolunu kim yaptı mahalle yollarımı kim yaptı belediyemi yoksa köylümü cebinden çıkartıp veriyor he köylü vergisini herşeyini verecek ama yatırımdan faydalanmayacak bayram bey kuranı tek taraflı okuma olurmu sizler konuşacaksanız köylünün hakkını hukukunu konuşun

 41. Neçmi dedi ki:

  Toplumsal birlik birlik de yaşama kültürü ortak bir delilik halen oluşturamadığımız dan bu ve buna benzer olgularla komşularımıza mahallelerimize ilimiz in hakkını bilemiyoruz .

 42. EYYYY BALLIKA dedi ki:

  sevgili kardeşim,değerli stajci öğrencim.bayram arif turan…..ZAMAN ZAMAN EYLERİNİ OKUR HELAL OLSUN derdim.ama bugün bu konuda senden daha farklı bir çikiş beklerdim.peki şehirlerin kasasi dolsun istiyorsun,neden köylerinde kasalarındaki payın artmasını istemiyorsun..senin köyünde babanın zamanında kaç hane vardi,bügün kaç hane vardır.ogünkü alınan hizmetlerle bugunun arasındaki dağlarkadarda farkı görüyormusun.şimdi sana basit birşey ama gerçek bir durumdan bahsedeceğim,sende EYYY LERİNE GÜVENEREK doğru yanıt vereceğini umarım.köyümüz malle bitişiği,yanı hudut,fosoftik çukuru boşaltılmasi için belediyeye müraacat ettim,nerdeyse hergün aynı mıntıkaya geldikleri halde olumlu yanıt alamadım alamadığım gibide,230YTL LİK BİR ÜCRETLE yapılacağini diyen belediyeyimi bugun seçim yatırımı diye bukadar savundun.ben senin yerinde olsaydım,köylerin acıklı durumunu görüp,oylarını köylerine aldıran vatandaşlarında çök doğru bir işyaptıklarını savunur,köylerinde yapılan hizmetlerden geri kalmamasi için EYYY DERDİN.Bunu sadece muhtarlık seçimleriyle bağdaştırmayalım,ve nasıl şehir belediyelerinin kasasının dolmasını beklerken,asil doğduğumuz yerlerinde ayakta durmasi için seçmenin köylerini savunmasi kadarda güzel bişe olamazdi.bir diğer konuya geçelim istersen,şehirde diresi olan hayli bir ödenek belediyelere zaten ödüyör,su parası çöp parasi .v.s derken belediyelerin kasasına en büyük yardımı ediyorlar,ha olmadı yeterli değildir diyelim,faturaarına ek,10.20 ytl gibi bir adidat ödemeleri için karar alınabılır,bu eksikliklerde dolardı.bu yüzden bilinçlenen vatandaşimizi hakkımı helal etmiyorum diyerek zan altında bırakmaktan vaz geçip,köylerine sahip çıktıkları içinde övülecek kelimelere ihtıyaçları vardı der.,ballıkaya sevgilerimi yollarım.

 43. Abdurrahman CELIK dedi ki:

  Yazmış olduğunuz gibiyse bende hakkımı helal etmiyorum

 44. ATSIZ SERDENGEÇTİ dedi ki:

  Bu insanlar zaten köylü.
  Şehire inmiş ev tutmuş,veya ev satın almış.
  Akrabası şimdi muhtar adayı.
  Muhtar SARAYDA REİS tarafından paşalar gibi ağırlanıyor.
  İltifat o biçim.
  Kim saraya çıkmak istemez.
  Kendi muhtarını sarayda görmek isteyen seçmenler harekete geçmiş.
  Gayette normal.
  Şehirlere de Köylere de Devlet zaten el atıyor.
  Güşünğüne bak.

 45. AYNA dedi ki:

  KİMSE KİMSENİN HAKKINI ÇALMIYOR VE KİMSE DE OLMADIĞI BİR KÖYE DEĞİL GAYET DE KENDİ KÖYÜNE OYUNU TAŞIDI BURADA Kİ KARIN AĞRISI FARKLI ODA ŞUDUR MERKEZDEN OYUNU KÖYLERE TAŞIYANLARIN EN AZ %70’İ İKTİDAR PARTİSİNİN SEÇMENLERİ VE KENDİ SEÇMENLERİ KÖYLERE İKAMETGAHLARINI ALDIRDIĞI İÇİN MERKEZDE KENDİ ADAYININ ALACAĞI OY AZALIYOR, CİDDİ BİR ORANDA HEMDE, YANİ BURADA KAYBOLAN VEYA ALINAN BİR HAK YOKTUR ÇÜNKÜ BİREY KENDİ KÖYÜNÜN AKIBETİNİ VE GELİŞMESİNİ KOLLUYOR DOĞAL BİR HAKKI DIR.

 46. köylü dedi ki:

  biz köylüler de size hakkımızı helal etmiyoruz..

 47. Hamido dedi ki:

  Ağına ve kalemine sağlık. Tercüman oldun bize be kardeşim..

 48. vatandaş dedi ki:

  eyyyyyyy bayram arif turan köydeki muhtarında kişi başı para alıp onunla hizmet yapmaya çalıştını biliyormusun klavye başında herkes günahsız herkes 10 numara onun için buradan oyunu taşıyanlar için hak hukuk günah yorumları pek hoş olmadı
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle