Hoşgeldiniz   brazzers porno
Son Dakika

En çok da Rize’nin 6 Beldesini ilgilendiriyor. 50 İl’de de Uygulanacak.

08 Şubat 2019

En çok da Rize’nin 6 Beldesini ilgilendiriyor. 50 İl’de de Uygulanacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yerel yönetimlerde yeniden yapılanma için çalışma başlatıldı. 30 büyükşehirde olduğu gibi 51 ilde de hizmetlerin daha hızlı verilebilmesi, belde ve ilçelere daha kaliteli hizmetin verilebilmesi için neler yapılabileceğine dair değerlendirmeler yapıldı. Büyükşehirlerde olduğu gibi illerde de belde ve bazı ilçe belediyelerinin yaşadığı sorunlar için il ve ilçe belediyelerine yetki verilmesi gündeme alındı.

Miliyet’ten Kıvanç EL’in haberine göre; Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu ile yaptığı toplantılarda yerel yönetimlerde 51 ilin de aynı büyükşehirlerde olduğu gibi bütün şehre hizmet verebilmesinin önünün açılması konusunun içinde olduğu yerel yönetimlerde reformu gündemine aldı.
Bütün formüller masada

Edinilen bilgiye göre, 30 büyükşehirde olduğu gibi 51 il için de benzer model uygulanacak. Beldelere ve nüfusu belli sayının altındaki ilçe belediyelerinin hizmet ulaştırmada sıkıntıya girdiği noktalarda il belediyeleri devreye girecek. Bunun yasal alt yapısı için de Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu, çalışma yapmaya başladı.
AK Parti, 2014 yerel seçimleri öncesinde 16 olan büyükşehir belediye sayısını 30’a yükselterek bu belediyelerin aynı zamanda “bütünşehir” olmasını da sağlamıştı.
Bazı beldeler kapatılacak!
Yerel reform çalışmaları kapsamında bazı beldelerin kapatılarak buralarda “temsilcilik” açılabileceği değerlendirmeleri de yapılıyor. Çalışmalarda sınırlardakiler başta olmak üzere stratejik önemi olan dışındaki belde belediyelerinin birçoğunun kapatılması da gündemde tutuluyor. Bazı beldelerin ise birleştirilerek ilçeye dönüştülmesi ya da en yakın ilçe ile birleştirilmesi değerlendiriliyor. Çalışmaların MHP ile de görüşülerek yerel seçimler sonrası gündeme getirilmesi bekleniyor.
Kıvanç El/Milliyet

Paylaş
1.736 Kez Görüntülendi
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

En çok da Rize’nin 6 Beldesini ilgilendiriyor. 50 İl’de de Uygulanacak. için 3 Yorum

  1. Muhittin dedi ki:

    Salarha belediyesi kaptılup merkezin imkanları ile daha büyük yatırımlar yapılabilir.1 ekip bir iki ekipmanla şeflik şeklinde rutin hizmetler sürdürülebilir.

  2. doğruya doğru dedi ki:

    Belediyelerin çoğu borç batağındayken belediyelere gelirlerinden daha fazla sorumluluk yüklemek çok yanlış. Bunun yerine özel idarelerin daha etkin bir hale getirilerek büyükşehir belediyesi gibi çalışması sağlanabilir. İlçe ve belde belediye başkanları il genel meclisinin doğal üyesi yapılarak daha sağlıklı karalar alınabilir. Coğrafi şartlar, il belediyeleriyle köyler arasındaki aşırı uzaklık ve kalifiye personel eksikliği nedeniyle il belediyeleri bu işleri etkin bir şekilde yapamaz.Ayrıca iş makinelerinin ve devletin tüm altyapı imkanlarının belediyelere verilmesinin yanlışlığı doğudaki belediyelere kayyum atanmasıyla görülmedi mi?

  3. Salarha dedi ki:

    Salarha Beldesi Kapatılıp Tünel sonrası Rize Merkez e bağlanmalıdır.
Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan www.rizeninsesi.net sorumlu tutulamaz. ) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemizde yayınlanan haber, köşe yazıları ve fotoğraflar izin alınmaksızın kaynak gösterilse dahi, herhangi bir ortamda kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Reklamı Gizle